Добър човек ли е приятелят ви?

  • 5 217
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 448

temida , имаме голямо единомислие по темата наистина.  Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 4 349
А ако детето "не заслужава" тази безусловна подкрепа?
Няма такъв вариант. Поне за мен. И го повтарям често на децата ми, за да бъдат спокойни, че винаги, каквото и да стане, ще имат моята любов и подкрепа. Peace


  http://vbox7.com/play:55b7e4244b 

И в този случай ли според теб "заслужава"?
И в този, да. Родителите трябва винаги да обичат и подкрепят. Кой, ако не майката трябва да застане до него в този момент?
Освен това, за да се стигне до това освирепяване, родителите не са без заслуга. Най-малко по отношение на даденото възпитание.
Убил баща си за издръжката, живеели в крайна бедност, нямали дори 4 лв. за общи разходи...чия е вината за това скотство? Със сигурност не на детето.



А защо не потърсиш вината някъде другаде? В обществото например?  И в другите страни изперкулясват, но поводът им не е 4 лева. 

# 47
  • Мнения: X
А ние самите дали сме добри хора? Вече започвам да се съмнявам в себе си. Имам няколко добри приятелки, които обичам, мисля за тях, помагам им с каквото мога. Но впоследно време чувствам, че съм се изнервила доста покрай техните проблеми. Редуват се да ми се оплакват с часове и по телефона и в скайп и във Фейсбук  и като се видим на живо. Искам да им помогна, опитвам се да ги изслушам, да дам разумен съвет, да им помогна както мога. Но напоследък чувствам, че не издържам, не желая да ги слушам. Не точно не желая, но не мога повече. Не знам, може би не съм добър човек....

# 48
  • Мнения: 21 490
  А защо трябва някой да е добър човек, та да ми е добър приятел? Двете нямат връзка. Най-добрата ми приятелка е ужасно зла жена. И аз не съм много добра. Но сме добри приятелки една на друга.

   Какъв е въпроса, все пак? Дали приятелят ми е добър човек, или дали е добър приятел?
 

# 49
  • Мнения: 627
А защо не потърсиш вината някъде другаде? В обществото например?  И в другите страни изперкулясват, но поводът им не е 4 лева. 
О, поводите за изперкване могат да са невероятно тъпи. Не познавам случая в детайли и не мога да кажа кой и с какво е виновен. Само казвам, че родителите СА отговорни за това, в което са станали децата им.

Ако децата ми не станат добри хора, значи дълбоко ще съм сбъркала някъде. Те са част от мен, създала съм ги физически и съм участвала в психическото им съзряване. Да не ги обичам и подкрепям е все едно да не обичам и подкрепям себе си.
Простете, че излязох от темата, спирам. Peace

# 50
  • Мнения: X
  А защо трябва някой да е добър човек, та да ми е добър приятел? Двете нямат връзка. Най-добрата ми приятелка е ужасно зла жена. И аз не съм много добра. Но сме добри приятелки една на друга.

   Какъв е въпроса, все пак? Дали приятелят ми е добър човек, или дали е добър приятел?
 


Ужасно зла жена? Кой знае защо си представих огромен котел, в който врят разни отвари и тя бърка ли бърка...шегичка, де Wink

# 51
  • Мнения: X
 А защо трябва някой да е добър човек, та да ми е добър приятел? Двете нямат връзка. Най-добрата ми приятелка е ужасно зла жена. И аз не съм много добра. Но сме добри приятелки една на друга.

   Какъв е въпроса, все пак? Дали приятелят ми е добър човек, или дали е добър приятел?
  
Ирис, не знам за теб. Тук всеки отговаря за себе си. Ако те кефят злите хора, какъв е проблемът да ти станат другари? Аз се дишам с мили, понякога до болка наивни същества. Не че не мога да комуникирам със злобари и всякаква измет, ако се наложи. Просто тях не ги допускам толкова близо до себе си. Все пак не смятам, че най-добрият приятел трябва задължително да е Супермен, че да ми стане най-добър приятел.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 349
Един пътник наближил някакъв голям град и попитал една старица, седнала край пътя:

- Какви са хората в този град?

- Какви бяха хората там, откъдето идваш?

- Ужасна пасмина - отвърнал пътникът. - Злобни, подли, отвратителни във всяко отношение.

- Аха - казала жената - същите ще откриеш и в този град.

Едва отминал първият пътник, ето че се спрял друг и също попитал що за хора живеели в града. Старицата отново го попитала какви били хората там, откъдето идвал странникът.

- Прекрасни хора - честни, трудолюбиви и щедри до един. Тръгнах си с мъка на сърцето - заявил вторият пътник.

Мъдрата старица казала:

- Такива ще ги откриеш и в този град.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 840
Няма значение за мен.
Не е важно дали е добър човек, важно е дали е добър приятел.
Добрият приятел е този, който ме понася, когато не мога аз самата да се понеса.
В трудните мигове винаги сме сами - независимо дали някой е около нас денонощно, дали ни помага физически и т.п. В страданието си човек е сам. То не е изпитание за приятелството.

# 54
  • Мнения: 4 965
А ние самите дали сме добри хора? Вече започвам да се съмнявам в себе си. Имам няколко добри приятелки, които обичам, мисля за тях, помагам им с каквото мога. Но впоследно време чувствам, че съм се изнервила доста покрай техните проблеми. Редуват се да ми се оплакват с часове и по телефона и в скайп и във Фейсбук  и като се видим на живо. Искам да им помогна, опитвам се да ги изслушам, да дам разумен съвет, да им помогна както мога. Но напоследък чувствам, че не издържам, не желая да ги слушам. Не точно не желая, но не мога повече. Не знам, може би не съм добър човек....

Радвай се, защото това реално означава, че проблемите на приятелите ти не са сериозни и те са добре.
Защото с истинските болки на приятелите боли. Чак днес го осъзнах истински. И на мен ежедневните им проблеми понякога ми понатежават или ми се иска само аз да се оплача, а те да ме забавляват. Но уви... Една от най-близките ми приятелки в момента страда много и аз истински изпитвам болка, едва ли не физическа и ми се иска да й помогна, а този път няма как, освен с това да я изслушам, разсея, да премълча собствените си болки и да съм до нея. Много я обичам и се почувствах адски зле за нея - не ме е натоварила, напротив. Просто не искам да я виждам така. Знам, че и това ще отмине, но бих искала да мога да й го спестя...

# 55
  • Мнения: 3 214
Всъщност никога не съм се замисляла дали приятелите ми са добри хора. Замислям се сега и стигам до извода, че не ме интересува. Щом сме приятели, значи те са добри за мен и аз съм добра за тях. Останалото е без значение.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 349
Всъщност никога не съм се замисляла дали приятелите ми са добри хора. Замислям се сега и стигам до извода, че не ме интересува. Щом сме приятели, значи те са добри за мен и аз съм добра за тях. Останалото е без значение.

 newsm10

# 57
  • Мнения: 1 289




Само така ли разбираме?

А според вас приятелите във вашите беди ли трябва да се въвличат? И какъв е критерият за "лош" човек? Че етикетите лесно се поставят.
Аз пък мога да попитам егоистично ли е да обладаваме приятелите си със себе си и проблемите си?

# 58
  • София
  • Мнения: 4 349




Само така ли разбираме?

А според вас приятелите във вашите беди ли трябва да се въвличат? И какъв е критерият за "лош" човек? Че етикетите лесно се поставят.
Аз пък мога да попитам егоистично ли е да обладаваме приятелите си със себе си и проблемите си?



Приятели за маса и веселие винаги се намират. Но малко са тези, които ще поседят с теб, ще те изслушат и ще се помъчат да ти помогнат, ако могат. Това не значи, че ги въвличаме в бедите си, те сами решават дали и как могат да помогнат, ако искат. Понякога е достатъчно само, че са те изслушали и ти самата си си чула мислите на глас и така ти става по-лесно да намериш решение.



....... Задачата на конкурса била да се определи най-грижовното дете. Победителят било едно 4-годишно момченце, чийто възрастен съсед наскоро изгубил съпругата си. Когато видяло, че мъжът плаче, малкото дете отишло в двора на господина, покатерило се в скута му и останало седнало там. Когато се върнало при майка си, тя го попитала какво е казало на съседа, а малчуганът казал: „Нищо, само му помогнах да си поплаче.”!!!!

# 59
  • Мнения: 405
Не,
приятелят ми е лош човек,
а приятелите ми са направо отвратителни - мразят ме, бият ме и никога не ми помагат, нито ме подкрепят.

Аз обаче съм мазохистка и такива си ги обичам  всичките Tired

Общи условия

Активация на акаунт