Как решавате проблемите?

  • 7 656
  • 153
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 627
Като иска да е на неговото, а аз не съм съгласна, ме пребива от бой.
така си постига каквото му трябва
Най - се разбираме, като аз правя, каквото той каже

 Twisted Evil
Ти, такова...шегуваш ли се, или не?

# 91
  • Мнения: 627
Признавам, че ме е яд, когато не иска да ме изслуша. Не се чувствам " емоционален изнасилвач", защото  става така за дребни неща.
Дребни, дребни, ама се натрупват много гадно. Всяко едно, разгледано поотделно е направо едно нищо. Обаче като се струпат, става друго нещо...
Когато не върви диалога /което е правило у нас/ и монолога ми се проточи с акценти върху изречения, завършващи с въпросителна, без ответен отговор, нямам друг избор освен да млъкна зловещо, понеже започвам да се чувствам много тъпо.
Ама че изречение сътворих...

# 92
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Като иска да е на неговото, а аз не съм съгласна, ме пребива от бой.
така си постига каквото му трябва
Най - се разбираме, като аз правя, каквото той каже

 Twisted Evil
Ти, такова...шегуваш ли се, или не?
Най-вероятно се шегува. Съмнявам се ако е истина, да го сподели с такава лекота във форум.

# 93
  • София
  • Мнения: 6 802
Признавам, че ме е яд, когато не иска да ме изслуша. Не се чувствам " емоционален изнасилвач", защото  става така за дребни неща.
Дребни, дребни, ама се натрупват много гадно. Всяко едно, разгледано поотделно е направо едно нищо. Обаче като се струпат, става друго нещо...
Когато не върви диалога /което е правило у нас/ и монолога ми се проточи с акценти върху изречения, завършващи с въпросителна, без ответен отговор, нямам друг избор освен да млъкна зловещо, понеже започвам да се чувствам много тъпо.
Ама че изречение сътворих...
Няма начин да няма диалог. Така мога да 'пиля мозъци', че е неизбежно да проведе диалог.  Mr. Green
Свикнал ми е, аз мрънкам за всичко. Или се съгласява, или ... се съгласява. Ако не се съгласи ( а аз преценя, че не е жизнено важно), след време се оказвам права и после му го пиля с месеци/години - "аз казах ли ти?'. За това...по-удачно му е да се съгласи направо.  Laughing

# 94
  • Мнения: 3 214
Има начин да няма диалог, Клеми, и още как - просто си зависи от човека насреща. И от жената срещу него, де  Mr. Green
Ето, ти си постигнала разбирателството в къщи по някакъв твой начин; аз по друг мой; трета по трети неин; четвърта изобщо не е успяла и т.н.
temida, завиждаш, а? А, знаеш ли колко време и нерви ми отне това постижение, м  Wink

# 95
  • София
  • Мнения: 6 802
А, аз в моя случай казвам. Досадна съм като конска муха.  Mr. Green А пък той е най-миролюбивото същество на света. И най-спокойното. Просто е.  Laughing

# 96
  • Мнения: 627
temida, завиждаш, а? А, знаеш ли колко време и нерви ми отне това постижение, м  Wink
Бъди благородна и сподели подробности, моля те. Hug

# 97
  • Мнения: 3 214
temida, завиждаш, а? А, знаеш ли колко време и нерви ми отне това постижение, м  Wink
Бъди благородна и сподели подробности, моля те. Hug

Е, ти пък сега...20 години го обработвам този човек все пак; мога ли да помня подробности  Laughing То, ако беше тъй просто, щях да издам книга, съдържаща ноу-хау по темата  Hug

# 98
  • Мнения: 5 347
Като иска да е на неговото, а аз не съм съгласна, ме пребива от бой.
така си постига каквото му трябва
Най - се разбираме, като аз правя, каквото той каже

 Twisted Evil


Това за боя  ми се вижда малко измислено.

# 99
  • София
  • Мнения: 7 097
А, аз в моя случай казвам. Досадна съм като конска муха.  Mr. Green А пък той е най-миролюбивото същество на света. И най-спокойното. Просто е.  Laughing

Просто е разбира се. Господ е събирач. Ако се замислите, зад почти всяка една двойка се крие "конска муха" и "миролюбиво същество". По-комфортно е да си в ролята на конската муха.

# 100
  • София
  • Мнения: 6 802
А, аз в моя случай казвам. Досадна съм като конска муха.  Mr. Green А пък той е най-миролюбивото същество на света. И най-спокойното. Просто е.  Laughing

Просто е разбира се. Господ е събирач. Ако се замислите, зад почти всяка една двойка се крие "конска муха" и "миролюбиво същество". По-комфортно е да си в ролята на конската муха.
Ммм. Не се оплаквам.  Mr. Green

# 101
  • Мнения: 276
 Що се отнася до проблемите и караниците с половинката, вече открих начина - колкото съм по-добра и отстъпчива, толкова става и той. Обидите, крясъците, инатът пораждат след себе си още повече такива и в крайна сметка не постигаме нищо друго, освен да се скараме лошо. Сега винаги съм готова да се извиня, ако не съм права и усещам, че когато сменя тона, милото също омеква и е склонен на компромиси.

# 102
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз обичам да извъртам нещата да стават и да изглеждат драматични. От малка се чудя все каква беля да направя. Та сега съм голям номератор. Ама е доста весело де.

# 103
  • Канада
  • Мнения: 264
Що се отнася до проблемите и караниците с половинката, вече открих начина - колкото съм по-добра и отстъпчива, толкова става и той. Обидите, крясъците, инатът пораждат след себе си още повече такива и в крайна сметка не постигаме нищо друго, освен да се скараме лошо. Сега винаги съм готова да се извиня, ако не съм права и усещам, че когато сменя тона, милото също омеква и е склонен на компромиси.


Това е и моята позиция... вече 22 години

а предишният ми постинг наистина беше шега...хубавото е, че никой не се хвана  Sunglasses

# 104
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 390
Чета и си мисля - ние май  сме единствените лудикоито не се карат.

Интересно ми е, за какво може да карате? Нямаме баби (свекърви и тъщи), така че това отпада, мъжът ми не пиянства, или излиза до късно с приятели - това отпада. Помага ми в домакинството - и това отпада. В повечето случаи сме не едно мнение завъзпитанието на детето - и това отпада.....
Кат се замисля, явно при нас е голяма скука  Rolling Eyes Освен това съпругът ми е с биволско спокойствие (типичен телец), а аз винаги броя до 20 и взимам че се успокоявам преди да кажа нещо, за което да съжалявам после.
И накрая, ако имаме някакво разминаване в мненията - чакаме детето да си легне, сядаме на бутилка вино и обсъждаме на спокойствие. Сутринта (по-мъдрата от вечерта) идва с ясен отговор, който в повечето случаи е осреднен между двете мнения.

Общи условия

Активация на акаунт