Как решавате проблемите?

  • 7 653
  • 153
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 6 269
Никак. Трупаме ги.
Разговорите не вървят, защото се уморих от монолози. Куца му вербалната комуникация. Пък и на различни езици говорим май.
От известно време си мълчим. Ама не усещам това да е решило някакъв проблем.

С други думи - запис.  Grinning

Все едно описваш моя мъж и опитите за комуникация с него.

Аз съм много емоционална, като се заплая по даден въпрос и повишавам тона, като ме извадят от равновесие викам. Няма нещо на този свят, което да ме вади от равновесие за секунда, освен неговото мълчание. Побеснявам, крещя, накрая се чувствам емоционално изхабена, млъквам, мълча по 2-3 дена. После затопламе отношенията отново, но нещата се трупат и трупат. И определено мълчанието за мен не решава проблемите.

И да, заплашвам с развод и все повече го мисля насериозно.

# 136
  • Мнения: 7 947
Стига с това мълчание, много сте лоши!
Темата е Как решавате проблемите?, а не - Как наказвате другарчето?

Това не е само наказание. Това си е решение понякога. Просто нищо не казваш, подминаваш. Утре си забравил. Ама не винаги става де. Аз начин още нямам - както дойде, веднъж викам, друг път съскам, трети път мълча...

# 137
  • Мнения: 2 793
viliko то ми е ясно, че на детето му говорите. То дали  забелязва, че мама и тати не си говорят с дни. Ако е на възраст до 5 години може и да не усети, но по-големите деца няма как да не забележат. Те как реагират?

# 138
  • Мнения: 7 947
Ааааааааа, какви дни??? Най-много днес и утре, на третия ден вече не помня дори какво ме е накарало да мълча...  Wink

# 139
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ааама, Клеми - как да не помълчи човек, особено тогава - когато си се караме за едни и същи неща??? Нещо невероятно е моя например - че не вдига масата, не я вдига, ама ако се излъже да я вдигне - оставя трохите! Е, побеснявам - или да върши нещо като хората, или хич да не го върши! Казвам му вчера - махни пепелника като лягаш, той - махнал го от масата - да, сложил го на кухненския плот.
Е, не! Стопли ми душата, да знаеш. А аз си мислех, че само аз съм се "прецакала" с такъв мъж.  Laughing

По темата: Проблемите решаваме трудно. Аз намилам, той мълчи, после мълчим дружно. По някое време вземе та ни писне и еваш, еваш се разговаряме, ако не сме стоплили отношенията преди това, де. Wink Но това само за дреболии и битовизми, сериозните неща се обмислят и обсъждат задълбочено.

# 140
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
...сериозните неща се обмислят и обсъждат задълбочено.

Тъй и трябва.

В бизнес-етикета на много култури е сериозните проблеми да се обсъждат на маса.

Тая практика понякога работи и в изясняване на проблемите във връзката. Не е панацея, но помага.

Има елемент на внимание, добронамереност, понижено е кръвното налягане. Пък и нищо да не се реши, поне хапнем вкусно. Че кой ти го дава.

# 141
  • София
  • Мнения: 6 802
Че някой обсъжда ли важни неща другаде, освен на маса? Laughing

# 142
  • Мнения: 1 174
Че някой обсъжда ли важни неща другаде, освен на маса? Laughing

В леглото  Crazy Peace Ако нещо не ми харесва как сме го решили на маса, повдигам отново въпроса в леглото след секс. Тогава става винаги на мойта  Joy
Ама рядко прибягвам до този похват, че ще се усети и няма да поддава  Laughing


Вили, няма страшно, и моя раздига масата като оставя трохите красиво разпръснати по цялата маса. И пепелника само го мести от масата на плота, а ако го мързи, го покрива с цигарената кутия отгоре, според него така не мирише  Mr. Green

# 143
  • София
  • Мнения: 6 802
Че някой обсъжда ли важни неща другаде, освен на маса? Laughing

В леглото  Crazy Peace Ако нещо не ми харесва как сме го решили на маса, повдигам отново въпроса в леглото след секс. Тогава става винаги на мойта  Joy
Ама рядко прибягвам до този похват, че ще се усети и няма да поддава  Laughing
Е, чак сериозен проблем в леглото...Там се изкрънкват другите наща - нови обувки, Joy да речем.

# 144
  • Мнения: 7 947
Оф, при нас пък след леглото - става изключително сговорчив.  Whistling

# 145
  • Мнения: 12 668
Че някой обсъжда ли важни неща другаде, освен на маса? Laughing

В леглото  Crazy Peace

Муу - казала кравата. взе ми думата от устата - казара другата.   Laughing Точно това мислех да напиша.
Хубава вечеря и хубав секс и нещата изглеждат различно.

# 146
  • Мнения: 1 174
...
Е, чак сериозен проблем в леглото...Там се изкрънкват другите наща - нови обивки, Joy да речем.

Може, може, нещо като обжалване на втора инстанция  Crazy
Зависи какво разбираш под сериозен проблем, де. Дайте пример за сериозен проблем  Thinking

# 147
  • София
  • Мнения: 6 802
Ами... знам ли. Да речем смяна на държавата - единият е ЗА, другият Против. Нещо такова.

# 148
  • София
  • Мнения: 7 097
Със секса трябваше да започне тази тема. Защото там е истината. Дори един много сериозно зациклил в ината си мъж, тръшнат подобаващо в леглото, остава със сломена съпротива.
При наличието на проблем в комуникацията, първото нещо, за което една жена трябва да помисли е откога не е правила секс с мъжа си.

# 149
  • Мнения: 7 947
Ами... знам ли. Да речем смяна на държавата - единият е ЗА, другият Против. Нещо такова.

 Joy

Общи условия

Активация на акаунт