Моите приклУ4ения кьм и из Бьлгария ,или как я видях след 4 години отсъствие.

  • 9 055
  • 195
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 761
честито християнче,Вал!Добре завърнала се.
като прочетох какво си написала и се замислих-след една седмица и аз ще летя до Бг,тук още не мога да се окопитя....Да е живот и драве, другото ще се нареди все някак си...или поне много се моля да е така Praynig

# 16
  • Мнения: 3 146
Вал, ще ме прощаваш, ама това което си написала ми се вижда силно преувеличено и бая украсено. Не, че в Бг ги няма тези неща, ама някои твои "преживявания" направо са съшити с бели конци.какви са тези изнасилвания в центъра посред бял ден, чакане по 1 час на гише на летище, блъскане и почти бой, фрашкани самолети ( ами те обикновено са пълни - на когото не му харесва - частен самолет или автобусчето), как като за 1 път се качваш на самолет успя да разбереш че седалките не били сменяни поне от 7 години. Не ми се чете пак целия ти постинг , за да ти посочвам къде точно какво си преувеличила или си си измислила или къде има несъответстия. Все пак това си твоето мнение .
Обаче синдрома на живеешите в чужбина си важи с пълна сила - все едно всичките само с частни самолети летите и живеете само в дворци докато синята ви кръв тече в сините ви вени.
Аре сОпрете се малко. " И ние пием уиски и ядем бонбонки тик-так"
Иначе и мен много неща в Бг ме дразят, ама подобен шантав постинг не бих си позволила да пусна.

# 17
  • Мнения: 3 098
ВАЛ,4естито християн4е bowuu  bouquet
Ако бях във форумите 2004 год,когато си отидох за пръв път в бг след 3години и половина тук,бих написала съЩото като теб.Права си,4овек трябва да си ходи по_4ести4ко Heart Eyes
mamo kenga,предполагам,4е Вал си е пътувала от Мадрид,и е абсолютно права_там цари безобразен хаос.Аз мога да го потвърдя.Мога да кажа дори,4е в България реда бее железен,за разлика от тук.Колкото до нашите сънародници,да на мен съЩо ми направи впе4атление,4е се блъскат като овце,все едно никой път няма да се ка4ат или слезнат от самолета.
Така,4е не обиждай

# 18
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Съжалявам, че си се сблъскала с такива проблеми тук, в България. На мен не ми правят впечатление - аз си живуркам тук, никъде не съм ходила в чужбина /за съжаление/ и за мен това си ми е нормално - нервните шофьори, такситата-бакшиши, неучтивите хора по улиците, мръсотията по улиците, изнасилвачите зад ъглите и др. Сигурно в Испания е по-хубаво, но...

# 19
  • Мнения: 847
Добре до6ла!!!
Ами какво да се прави такава ни е действителността.... Cry
Добре 4е аз си ходя по 4есто....Но парвият пат не си бях ходила две години и бях като теб!!!!
Да се надяваме ше един ден вси4ко 6те се оправи
  bouquet

# 20
  • Мнения: 94
Присъединявам се към мнението на Мама Кенга.  Културен шок има, БГ не е Испания, ама както са казали хората - кога станахме цигани, кога ни почерня задника!

Пътувала съм повече от един път и не намирам че Bulgaria Air е под средното ниво за авиокомпания.  При последното ми пътуване бяха дори няколко нива над Northwest i Lufthansa.

Весели празници и не забравяйте откъде сте дошли.

# 21
  • в Tara
  • Мнения: 3 287

Пътувала съм повече от един път и не намирам че Bulgaria Air е под средното ниво за авиокомпания.  При последното ми пътуване бяха дори няколко нива над Northwest i Lufthansa.
и аз съм пътувала с Bulgaria Air и с испанска авиолиния. няма разлика в обслужването....

а, испанските стюардеси бяха с кожени ръкавици

# 22
  • Мнения: 1 002
като някоя свекърва си -  веднага гледаш да намериш недостатъци - моето свеки като дойде у нас и почва да гледа кое как е и къде е , та за нея се сетих, като те четях ...
направо ми е чудно , че човек на 20 години може да гледа така песимистично на нещата ...тебе радва ли те нещо ?
ааа и да кажа , че обичаш да послъгваш , ама това не е нещо ново , поне за мен ...
и не е зле да поработиш над правописа си , който хич не е на ниво , да не кажа нещо по-силно ,
че като те гледам какви претенции имаш към околните , се чудя как си се примирила с твоя правопис ....

# 23
  • Мнения: 2 381
направо ми е чудно , че човек на 20 години може да гледа така песимистично на нещата ...тебе радва ли те нещо ?

И аз това се чудя за теб. Ти или си свикнала с грубостта до степен, че не ти прави впечатление или по прицип си груба.

Между другото чета и в Дом и семейство и в Клюлкарника и не оставам с впечатлението, че някои неща са се променили за последните 4 години (говоря за манталитет на хората- начин на общуване между тях)

Трябва обаче да ти кажа също, че ми харесва факта, че има хора, като теб, които вярват, че нещата тръгват към добро.

Само, се чудя - твоята защита е продиктувана от сляп патриотизъм или  ти си мислиш, че всичко е ок, това е нормалното състояние и така трябва да бъде.

Вал. честито ти христианче   bouquet

Последна редакция: чт, 15 дек 2005, 22:11 от Niki1

# 24
  • Мнения: 1 366
Здравей и добре дошла!!!

Да ти призная, всичко, което почетох ми беше до болка познато. Аз обаче, за разлика от теб, не се бях прибирала 13!!!  Shocked години.
Можеш да си представиш шока, който изживях. Приятели вече няма, в такситата и заведенията пушат като комини, паркирането на тротоарите, грубостта и липсата на елементарно себеуважение, та камо ли уважение към другия. Имах и комични ситуации. Първата вечер, например, седнахме със свекърва ми в едно кафене на гърба на ЦУМ и какво беше удивлението на сервитьорката, когато поисках захарин  Rolling Eyes Свекърва ми побърза да ме извини "Ааа, мила, тук захарин има само в аптеките" при което се обърна към момичето - Тя отдавна не е в Б-я.  newsm78. Да не говоря за това, че плодовата салата, която поръчахме бе поднесена в пластмасови чашки за вода!
Повечето разговори с приятели се свеждаха до доходите ми (винаги бяха шокирани, гледайки само едната страна (приходите)  на "счетоводните ми домашни книги", каква кола карам и т.н. Общо взето тъжна история...
Само че, пак за разлика от теб, Вал, на мен от ден на ден ми става все по-малко мило......

# 25
  • Мнения: 1 002
не знам защо все ходиш подире ми и все ме коментираш , ама както и да е ...
просто не мога да си представя да съм на 20 и да гледам какви са седалките !!! не мога да допусна , че като някаква дърта свекърва ще ходя и ще дебна за грешки , за да ги изкритикувам после !?
като съм била на 20 все ми е било хубаво , а как и къде и какво това са едни подробности , които са някъде в миманса ...имам безкрайно приятни спомени от времето , когато бях на 20 , а  бяхме хронично без пари , направо си мизерствахме тогава , но сега се смеем  на онова време  и това , че  сме яли хляб с кисели краставички изобщо не пречи на добрите ни спомени , даже пак ни е смешно от спомена  ...

а пък цялата тази критика тук ми се струва странна на фона на някои теми - имаше една тема , примерно , в която една жена казваше , че мъжа й трябвало да работи като чистач по улиците( в испания )  и на нея не й било  приятно ...
и се почнаха едни - ау , ама как , ама кое му е лошото да си метач , това е една прекрасна професия едва ли не ...
даже някои си споделиха , че си мечтаят да са метачи , щото им давали дрехи и им плащали осигуровки !?!
абе,  как ще се примириш да си метач и после ще пристигнеш в българия да почнеш да коментираш какви били седалките ( примерно , де ) ?
професията и средата имат значение за човека , какво и да си говорим ...
а за мен не се безпокой , и то хич ....

# 26
  • Мнения: 2 381
не знам защо все ходиш подире ми и все ме коментираш , ама както и да е ...
..........а за мен не се безпокой , и то хич ....

Ами защото няма тема, в която някой да се оплаче, а ти да не опонираш като че ли това е най- естественото нещо на света.

За теб хич не ме е грижа, просто ми отваряш очите за някои неща.

И да права си след толкова години отсъствие с нетърпение очаквам да видя близките си, дома си. Едва ли ще забележа всички останали подробности.

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Добре завърнала се!
И опитай да запазиш само хубавите спомени  Flutter

# 28
  • Мнения: 1 002
просто избягвай да ми даваш квалификации  - сляпа ли съм , патриотка ли съм , груба ли съм ..анализите хич не ти се отдават ...

сега чета как в америка имало 11 милиона неграмотни и си викам да пусна ли тема - аууу , как може , ми то най-могъщата  страна, пък 11 милиона да не могат да четат , ауууу леле и тия хора ръководят и оправят света , аууу ...пък ега ти 5 % от населението там неграмотно ..ауууу ...

# 29
  • Мнения: 980
Вал, добре доШла пак при нас Hug
Честито ти християнче  Heart Eyes  bouquet  bouquet
НямаШе ли въzможност да останеШ и zа праzниците у дома? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт