Вечерните новини?!

  • 7 199
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 521
Андариел, разбрах те, но ако го няма това преследване на новината, то тогава ще говорим за едно безкрайно четене на бланкове ( това е сухият текст на новината ). Ти какво искаш- телевизиите да те информират, развличат и приспиват едновременно, ли? Няма как да се получи. По цял свят се дават нещата едно към едно- барабар с трупове, кръв, храчки, бомби, куршуми и т.н.
Това, че тук репортерите обичат да задават тъпи въпроси- ми такъв ни е матряла. Има и добри примери, цитирала съм имена, няма да се повтарям. Не гледайте избирателно, а се опитайте да селектирате онова, което Ви интересува.
И нещо много практично за всички, които искат да избягват гадости по време на вечеря (макар че акъла не ми го побира народа защо гледа тв, докато се храни, ама това е друга тема ).
Прочели сте в нета за дадено убийство. Знаете, че новинарските емисии започват около 19 ч. Пуснете си новините към 19.15-19.20, тогава новината ще е отминала, защото подобни обекти обикновено се дърпат на първи позиции, т.е. в самото начало на емисиите.
Разберете, няма как да минем и без "неприятните" новини. Те са част от живота ни. Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 614
Че е мъка да се правят новини през август - мъка е, но и не може да се отрече, че колегите го дават през просото вече. На мен ми писна всяка неделя да гледам като водеща новина по БТВ, например, натоварения автомобилен трафик от морето към столицата и задължителната жива връзка от някоя входна артерия, на която е кацнала млада репортерка и ми обяснява очевидното. В същото време чак на 15-20-тата минута съобщават за отвлечената българска в Италия. Както и да е, за съжаление професионалистите в България, които знаят как се редят в новини, вече не се занимават с телевизия...

Изобщо пък няма да коментирам репортерски въпроси от типа "Как се чувствате?", зададени на родител на жертва на убийство, например. И то зададени от хора, които не са от днес или вчера в професията  ooooh!

Евала им правя на унгарците - колкото и спорен да беше новият им медиен закон, признавам им това, че ограничиха криминалните новини до 20 процента от времето на излъчване на предаването. В същото време при нас продуцентите на новини се молят да гръмнат някого или да стане някой сакатлък, че да си запълнят половината емисия с кръв и изтекъл мозък  Sick

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Права си, то материалът е сходен и от двете страни, тамън са си лика-прилика. Пък на когото не му харесва си цъка на друг канал или изобщо изключва телевизора.
Лошото според мен е в това, че те не преследват новината, а направо я разчекват от зор да я докарат по-дълга и сочна. Нарочно съм си правила експеримент да прецъквам на новините на различните канали за едно и също събитие, коетоо дори не е било от кой знае каква важност. Е, не е истина направо - всеки канал на различно отразяване, коренно противоположно, ще каже човек, че го хваща шизофрения. Знаеш ли колко пъти ми се е случвало роднини да звънят и да питат "ей, какво става при вас, по новините казаха така и така", а се оказва, че изобщо не е така и така, а съвсем иначе и не толкова ужасно, както са го описали по новините.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 437
То ако не са глупавичките клюкинки, ще е брутална полицейска сводка.
Репортерска безпомощност и продуцентска некадърност и сервилност.
Peace

Да, гледам новини. Отсявам това, което ме вълнува.

Все пак хората гонят рейтинг. Лятото всеки го дава малко по-спокойно, няма нужда от натоварване.  Не стига, че вече хората не почиват лятото, ами поне вечер да има малко лекота.
Цялата ни работа е така- по-лека, по-отгоре, по-незатормозяваща. Колкото е по-весело и зрелищно, толкова по-добре.
 
А пък аз все съм искала две отделни емисии с равно време- по света и у нас. Ако искам гледам новините за БГ, ако искам гледам какво става по света. Но нъцки.

Хаха, Цеце, дааа за пътните артерии забелязах, че много вълнува хората от провинцията. Особено за входовете и изходите на София Simple Smile

# 34
  • Мнения: 521
Не само хората от провинцията. Аз искам да зная кога хуните се завръщат в София Laughing

# 35
  • Варна
  • Мнения: 957
А в една от националните телевизии имам чувството, че тия от прогнозата за времето са перманентно на някакви весели хапченца- винаги дават поне 5 градуса отгоре  Laughing
Казва ли са ми (хора от туристическия бранш), че това не е въпрос на хапчета и некадърност, а съвсем умишлено - заради сезона. Дали е вярно?

Днес Го даваха, нещо откриваше. Ама как е загорял, а? Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 8 536
Да загорял е уж все работи ,а кога има време за този тен.

# 37
  • Мнения: 6 713
От доста време едвам понасям Битиви, особено вечерните им новини, пък и централната емисия не е нещо по-различно. Особено тандемът Салич-Кадриев. ooooh! Тази жена все едно й е гнусна професията на водещ, много е начумерена винаги, ужасна е. И никога не пожелава приятна вечер, абе много дразнещо, поне за мен. Naughty

Новините, които си струват да се гледат, са на БНТ 1, вечерните им новини са някак по-раздвижени, имат коментари, анализи, личи си че хората се стараят. А по Битиви само ми цитират резултатите от безумната им анкета на сайта всеки ден. ooooh!

За Календар имам добро мнение за централната емисия, за вечерната нямам, защото не ги гледам, твърде са ми късни.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 437
А в една от националните телевизии имам чувството, че тия от прогнозата за времето са перманентно на някакви весели хапченца- винаги дават поне 5 градуса отгоре  Laughing
Казва ли са ми (хора от туристическия бранш), че това не е въпрос на хапчета и некадърност, а съвсем умишлено - заради сезона. Дали е вярно?


Да ти кажа аз съм се замисляла, дали нарочно не правят така, че хората да губят вяра в прогнозите  за времето newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Не само хората от провинцията. Аз искам да зная кога хуните се завръщат в София Laughing

На мен ми стига да надникна през прозореца и разбирам кога се завръщат.  Grinning Аз нали съм си от прованса, та си стоя в София, да се порадвам на спокойствието през празниците и почивните дни. Тогава ми е най-хубаво да се разхождам по улиците.

# 40
  • Мнения: 521
Анджък, де Laughing Hug

# 41
  • Мнения: 52
То и тук , в Италия не е супер. Няколко канала на Берлускони, другите против него.Сега един от каналите денонощно предава за Либия, има включвания оттам, ама не че нещо е ясно.Добре, че има един канал с кратки новини, които се повтарят, но и допълват, мисля през половин час, той е по-свестен.И май никъде не минава без някое убийство, някоя катастрофа. Ама поне има що годе достоверност в съобщаваното.Сега един случай на който се смеем, ама тогава не беше смешно много.През 2009 година, когато стана голямото земетресение в Л*Акуила, братовчед ми си е в България и сутринта чува по някакви новини , ама не казват къде, ами на толкова км. северно от нам къде си, съобщават погрешно и нашия район и не пропускат , че има много жертви и големи разрушения. Смята братовчед ми, северно, западно (капитан далечно плаване) и излиза че нас ни е ударило. Започва да звъни, дом. телефон не отговаря, GSM ни изключени, пак, пак, нищо. Звъни в Министерството на външните работи и оттам нищо. Какво става при нас. Аз съм на изследвания в болницата и съм изпаднала в паника (имам почти страхова невроза и от най-дребното нещо). Сутринта ни радио в колата, ни нищо, мъжът ми и той спечен заради мене. По едно време като минаха изседванията, сме седнали в кафенето на болницата за по едно кафе и една цигара и аз си включвам мобилния.Той веднага звъни и насреща братовчед ми.
Братовчед ми. „Ей, хора , къде сте бе?“
Аз. „В болницата.„
Брат. „И двамата ли?„
Аз. „Ами, и двамата.„
Брат. „Ох, нали сте живи.„
Аз. „Едвам оживяхме, голям страх.„(започвам да си мисля кога пък съм му казала, че него ден ще ходя на изсл. )
Брат.„ Кажи ми ти ранена ли си, ЛЛЛ(мъжът ми) има ли му нещо, защото добре ми звучиш.„(мисля, че ме бъзика, защото знае колко ме е страх от нищо, в същото време усещам , че е много разтревожен, абе нещо не е тамън )
И така половин час и когато той споменава голямото земетресение, аз питам за какво земетресение става дума, в БГ ли....
Та така научихме за земетресението от БГ медии.
А аз си имам рецепта . 100 канала спорт и гоооолям кеф.

# 42
  • София
  • Мнения: 17 322
Аз друго се чудя и то отдавна се чудя - защо толкова държат телевизиите новините да са им толкова дълги - цял час емисия вечер, ами това е абсурдно просто.
Хоризонт ни информират в рамките на минути.
Кое налага информационните емисии да са минимум половин час - винаги съм се чуделя.

# 43
  • Мнения: 2 930
     Не ме дразнят летните "новини", наясно съм, че са чисто сезонни, пък и често ги пропускам. Но не понасям тенденциозно поднесени новини. Фактите са верни, но представени по начин, целящ да създаде точно определена нагласа у зрителя/слушателя. Която нагласа е напълно необективна.   
     Последният ми пример за това е от преди седмица. Преди се възмущавах, сега съм разочарована. Един, сериозен и достатъчно интелигентен, доколкото съм схванала, репортер, ми падна в очите. Защото съм убедена, че има нужните познания и обща култура да поднесе новината обективно, но не го направи.

# 44
  • Мнения: 2 401
Аз друго се чудя и то отдавна се чудя - защо толкова държат телевизиите новините да са им толкова дълги - цял час емисия вечер, ами това е абсурдно просто.
Хоризонт ни информират в рамките на минути.
Кое налага информационните емисии да са минимум половин час - винаги съм се чуделя.

Е, кое.. да няма необлъчен мозък след финалния анонс.
Мислех, че темата ще е срещу  гнусните новини (което е сериозния ни проблем), пък тя била срещу глупавите.

Евала им правя на унгарците - колкото и спорен да беше новият им медиен закон, признавам им това, че ограничиха криминалните новини до 20 процента от времето на излъчване на предаването.

Бравос на унгарците, макар да съм сигурна, че далеч не са били подлагани на  медиен терор подобен на нашия. 

Общи условия

Активация на акаунт