Баща "неизвестен"

  • 24 700
  • 159
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 54 545
Бонго ,

Когато родителите нямат брак , бащата трябва да подпише декларация , че роденото от еди коя си жена дете е негово . Т. е. да го припознае или признае , не съм сигурна точно .
Теб не са те викали , защото си бил във брак със жена ти .
Поне така мисля . Peace

И да , основно от това понятие самотна майка печели един конкретен контингент .  Twisted Evil
Трябва да се промени закона , за да е справедлив еднакво за майки и бащи , отглеждащи сами децата си . Peace

# 46
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Искам само да споделя,че тия двамата много ме развеселяват!! Joy
Извинете ме,не се стърпях да не им го призная!!  Embarassed

# 47
  • Мнения: 1 072
Е, много неща не знае Бонго и вижда всичко черно-бяло Laughing
Право казва Хепи мама, ако не са в брак, то като се роди детето, бащата трябва не само да иде в родилния дом и да каже, че е бащата и иска да го впишат в акта, но и да донесе нотариално заверено съгласие за това. Жената иначе ще може да каже, че бащата е докторът, който и е помогнал с раждането, примерно, и горкия доктор после да доказва, че не е така Joy Crazy Joy

# 48
  • Мнения: 7 779
Бонго ,

Когато родителите нямат брак , бащата трябва да подпише декларация , че роденото от еди коя си жена дете е негово . Т. е. да го припознае или признае , не съм сигурна точно .
Теб не са те викали , защото си бил във брак със жена ти .
Поне така мисля . Peace

И да , основно от това понятие самотна майка печели един конкретен контингент .  Twisted Evil
Трябва да се промени закона , за да е справедлив еднакво за майки и бащи , отглеждащи сами децата си . Peace
ама разбира се че когато нямат брак трябва някой мъж да каже че той е осеменителя.
в това спор няма.   bouquet  

# 49
  • София
  • Мнения: 1 120
Как да няма самотни бащи.
Я си представете 9 месеца след някоя авантюрка, намирате кошница с бебе пред вратата и бележка:
"Грижи се за бебето си. Аз отивам да си живея живота. Ще намина да го видя, когато порасне. Целувки! Ленчето"
Или пък:
"Следващите 9 месеца ти си на ред да се грижиш за детето ни"
Варианти много.

# 50
  • Мнения: 7 779
Е, много неща не знае Бонго и вижда всичко черно-бяло Laughing
Право казва Хепи мама, ако не са в брак, то като се роди детето, бащата трябва не само да иде в родилния дом и да каже, че е бащата и иска да го впишат в акта, но и да донесе нотариално заверено съгласие за това. Жената иначе ще може да каже, че бащата е докторът, който и е помогнал с раждането, примерно, и горкия доктор после да доказва, че не е така Joy Crazy Joy
за протокола - знам го това и не съм твърдял обратното.
но като четох  поста (първият) на авторката на темата останах с убеждението че има известен осеменител и съответно брак. и въпреки че е известен тя е записала в графата НЕИЗВЕСТЕН баща.
и чисто от човешка гледна точка започнах да завиждам на такива жени които само с едно премълчаване на истината след това може да им се отвори парашута за някой привилегии.
давам пример: за детската градина - при наличие на неизвестен баща детето на дадена жена е почти прието . и аз искам същото да направя - да пише НЕИЗВЕСТНА майка и да може и моето дете да влезне в градината. нима моето дете е по-долу от вашите деца ??? нима много искам ???

пп. нека това да е от името и на другите бащи. моето дете вече е на училище , но пак бих задал същите въпроси.
........
не нападам никой и не се държа грубо с никой.   bouquet

# 51
  • Мнения: 7 779
Искам само да споделя,че тия двамата много ме развеселяват!! Joy
Извинете ме,не се стърпях да не им го призная!!  Embarassed
принуждаваш ме и аз да си го призная . веселбата явно е взаимна  hahaha
все пак ако не беше създадена тази тема нямаше така да се развеселяваме   bouquet

# 52
  • Мнения: 256
sevus, не роптая срещу никой, идеята на темата беше самотни майки в моята ситуация да си споделяме преживявания, проблеми и т.н. Никога не съм имала против и бащи, отглеждащи сами децата си да се включат в темата, но вие нападате, все едно видиш ли ние самотните майки имамме някакъв пръст, че закона не урежда вашите права и сякаш ние се ползваме с накякви невъобразими привилегии, за сметка на вас.  newsm78

Бонго, не знам кога се е раждало детето ти, но сега не е така, ако родителите нямат брак, без съгласието на бащата, майката не може да впише когото й скимне в акта зараждане. Да се хвана и аз за твоите думи - мъж изоставя бременната си приятелка, и не желае да признае детето, майката няма пари да го съди и да доказва чрез ДНК тестове кой е бащата. Какво тогава аджеба се записва в графата за баща, въпреки желанието на майката детето да не е с баща неизвестен?

Съда назначава ДНК експертиза....
И бащата става известен!
Друг е въпроса как да го изнамерят.
Но и друг е въпроса....майката посочва тоя тип за баща - той трябва да оспори!
Иначе кото посочи майката Simple Smile

# 53
  • Мнения: 256
Искам само да споделя,че тия двамата много ме развеселяват!! Joy
Извинете ме,не се стърпях да не им го призная!!  Embarassed

Аз ли те развеселявам?!
Забравих, че ми е мнооого смешно....
п.п: Кажи на слепия, че е изгряло слънце, а той ще ти рече , че си е все така тъмно

# 54
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
за протокола - знам го това и не съм твърдял обратното.
но като четох  поста (първият) на авторката на темата останах с убеждението че има известен осеменител и съответно брак. и въпреки че е известен тя е записала в графата НЕИЗВЕСТЕН баща.
и чисто от човешка гледна точка започнах да завиждам на такива жени които само с едно премълчаване на истината след това може да им се отвори парашута за някой привилегии.


Това, доколкото знам, е невъзможно по БГ законите. В смисъл омъжена ли е майката, детето няма как да бъде записано с неисвестен баща. За баща се записва съпруга. Имам приятелка, която се раздели със съпруга си, намери си друг мъж, и още преди да се разведе, забременя от новия мъж и роди. И закона записа детето с името на съпруга й, който скоро ще бъде бивш, при все че и майката и двамата мъже заявяваха категорично желание детето да е с имената на новия мъж и на всички беше ясно кой е бащата. не им разрешиха, не можело. Сега трябва да водят някакви дела, за да бъде записано детето с имената на истинския си баща.

Моя осеменител ми е напълно известен, разбира се. Брак нямаше, за щастие  Grinning . И имайки предвид отношението му към детето, хич и не мога да го съжаля, че съм му отнела някакви права.

А какви аджеба са тези прословути привилегии, от които мога да се ползвам като самотна майка, и заради които явно някой си мисли, че съм укрила истината и не съм вписала баща  newsm78  Grinning ? Дотук чета само за класиранията за детска градина. В Сопот такова нещо няма, с един или с двама родители, записването не е проблем. Да взема да се преместя в София, че да не изпусна някоя така безценна привилегия?  Grinning

# 55
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Искам само да споделя,че тия двамата много ме развеселяват!! Joy
Извинете ме,не се стърпях да не им го призная!!  Embarassed

Аз ли те развеселявам?!
Забравих, че ми е мнооого смешно....
п.п: Кажи на слепия, че е изгряло слънце, а той ще ти рече , че си е все така тъмно
Темата не беше създадена за смешки,знам.Просто ме кефи ентусиазма ви,честно!...Нищо,че според мен би могъл да бъде по-здравословен  и насочен в съвсееем друга посока Peace

# 56
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
А какви аджеба са тези прословути привилегии, от които мога да се ползвам като самотна майка,
......и аз чакам отговора на това.
Севус?!..Бонго?!

# 57
  • Мнения: 7 779
А какви аджеба са тези прословути привилегии, от които мога да се ползвам като самотна майка,
......и аз чакам отговора на това.
Севус?!..Бонго?!
една да е ,но я има. из темите сигурно е писано за тях.
споменах за детската градина - използвана от майка , но от баща не може. сега се сещам ,но не съм сигурен дали не е променено , в кодекса на труда - майките на деца до ... год. не може да работят на смени - за бащите остава да бачкат като камили.
за днес , първият уч.ден - майките на учениците имат право на отпуск да заведат децата в училището - за бащите .... пак не се споменава. със сигурност има още
ти можеш ли да кажеш за привилегия (законова) която да използва бащата ?   bouquet

# 58
  • Мнения: 7 779
Темата не беше създадена за смешки,знам.Просто ме кефи ентусиазма ви,честно!...Нищо,че според мен би могъл да бъде по-здравословен  и насочен в съвсееем друга посока Peace
без ентусиазъм накъде  newsm78
нали жените искахте равноправие с мъжете. защо да няма равноправие и в тази насока ?

# 59
  • Мнения: 7 779
solei , Rois чакам да кажете за някоя мъжка привилегия (законова)  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт