Баща "неизвестен"

  • 24 705
  • 159
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 779
Като за начало,що не го даваш по-спокойно?Дали самотен родител,дали самотна майка...каква е разликата?На едно дередже сме,не разбирам какво и кой разстрелваш тука с тия пистолети  Crossing Arms Па и големите привилегии на самотните майки,дето ги дават..`айде холан!...Да ги имам,бих ти ги харизала с удоволствие,ама на-аз хем сама си гледах детето,хем "привилегии" не съм ползвала...
Не си някакво върховно изключение,искам да кажа...
напълно съм спокоен.
разликата е ,че като се казва майка се разбира за жената конкретно. или съм в грешка  newsm78 докато ако се пише родител в тази графа влизат жени и мъже ,майки и бащи. факт е че в доста от законите "майка" е изтрито като понятие , а е заменено с родител.

# 31
  • Мнения: 102
Rois аз живея в същия този малък град и много съжалявам че нямаше как да пиша баща неизвестен в акта на големия ми син, защото бяхме женени тогава. Малко история : живеем с БНД през една улица и освен да ми е създавал проблеми на мен и на сина си друго не се е случвало дори не потърсваше детето си докато беше по-малко, а сега се подминават по улиците като непознати , но ако трябва да подпише документ някакъв в полза на детето и неговото добро никога няма да го направи. Като по-малък сина ми ме питаше може ли и той да се разведе с баща си... това е тъжно, но е факт.
Писах ти всичко това,защото исках да ти кажа че докато бяхме женени в същия този малък клюкарски град хората ме гледаха съжалително и ме питаха Защо го търпя тоз изверг, а когато се разведох взеха да шушукат сякаш аз а не той си бях завъдила любовница. Приказки винаги ще има и хич не ги слушай.
 Спирам до тук че малкия се събуди, ако искаш пиши на лични, можем и кафе да пием Hug
 

# 32
  • Мнения: 7 779
Спирам до тук че малкия се събуди, ако искаш пиши на лични, можем и кафе да пием Hug
хоп ... още един за кафенце  Laughing

# 33
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
напълно съм спокоен.
разликата е ,че като се казва майка се разбира за жената конкретно. или съм в грешка  newsm78 докато ако се пише родител в тази графа влизат жени и мъже ,майки и бащи. факт е че в доста от законите "майка" е изтрито като понятие , а е заменено с родител.

Подробности са това.Не вярвам да искаш да се възползваш от т.нар."привилегии" и някой да ти ги откаже,щото видиш ли-не си майка,ами си баща.
Пак повтарям-каквото за тебе,това и за нас.Ти си този,дето ни делиш на "майки" и други.

# 34
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Пробвай с иск за лишаване от права, ако имаш в излишък пари и здрави нерви.
Много ме съмнява да плаща издръжка.
Не зная как ви е положението, но ако не се интересува от детето, предполагам ще спечелиш в съда.
има малко разминаване.
знам как се лишава от род.права , но трябва да се мине през съда. въпросът е друг - да може и другите родители (мъжете) да  лишават от вписването на жените в акта за раждане на детето си както те (жените) го правят с бащите. нали така е по-лесно ? няма иск,няма съд , няма и хвърляне на пари по съдилищата.   bouquet


В много от случаите бащата в акта зараждане е неизвестен, не защото майката умишлено го е лишила от някакви права, а защото самия баща не е пожелал да присъства там и майката не е могла да докаже, кой е БНД. Всъщност в повечето случаи е така, по-малко са такива като мен, които по своя воля са записали неизвестен баща в акта на детето си(весъщност вече не се пише баща неизвестен, просто в графта на бащата има звездички или тирета). А майката винаги се знае коя е, девет месеца бременност и раждане няма как да ги сркиеш  Grinning,  няма как да я запишеш неизвестна, можеш само да я лишиш от права чрез съда. Въпроса  ти е защо жените да можем без съд да ви лишим от правото да присъствате в един документ, а вие да не можете да направите същото с майката? А на мен въпроса ми е, защо аз давайки на някой правото да присътва в акта за раждане, трябва отделно след това и да мина през съда, за да ми изплаща някаква издръжка за детето, защо не е автоматично? Значи аз да си бременея сама, да го раждам сама, да го гледам сама, да се тревожа сама, да изкарвам пари сама, и за награда детето хем да не носи моята фамилия, хем да ми се налага да ходя да го моля да ми се подписва на разни документи и той, ако не е на кеф, може и да не ми ги подпише. Grinning Колкото са ощетени едните в едната ситуация, толкова сме ощетени и другите в другата.

# 35
  • Мнения: 892
1.Автоматично ,как се разбира ,че посоченият мъж е наистина Баща.Понякога
2.Автоматично няма как да се определи издръжката,заради много фактори и най вече точка 1

# 36
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
1.Автоматично ,как се разбира ,че посоченият мъж е наистина Баща.
Аз посочих,че баща на детето ми е Джордж Клуни....Не знам що не го писаха в Акта,обаче  newsm78

# 37
  • Мнения: 1 072
Заради това, че баща й е вписан в акта за раждане, дъщеричката ми няма никакъв шанс да се класира в държавна детска градина.
Това пък защо?!Децата с "баща неизвестен" имат ли привилегии при класирането в държавни градини?
Трябва да знаете, че веднъж вписан в акта за раждане, бащата си остава там като клеймо ,завинаги Twisted Evil Ето че лиших моя БНД от родителски права, изкарах паспорт на детето и слава Богу поне можем да пътуваме вече, но за детските градини това е без значение - според Наредбата на Столична община, бащата трябва да е "НЕИЗВЕСТЕН", за да се ползва жената от правата на "самотна майка" - иначе е просто лишен от права, но и майката е лишена от правата си на "самотна майка".
Роис, и да не е такова безумие в Сопот, пак би имала спънки с името на този мъж в акта за раждане. Ти си силна жена, евала  bouquet

Бонго, странна птица си ти, може и да не ти е лесно, но пък си със страшно ограничен мироглед и понякога се чудя защо ли ти се връзват Peace Бащата ако му е кеф и иска да поеме отговорност, то винаги може да поиска да си припознае детето чрез съда с една проста ДНК експертиза или дори "със свидетели" Mr. Green ако жената е съгласна Laughing Проблемът е, че "неизвестни" са мъже, които а) искат съвсем умишлено жените и децата им да се ползват от всички привилегии, които им дава държавата в такива случаи или б) такива, които ама хич не им пука.
А ако почнат бебетата да се пръкват по изкуствен път, може и "майките" да бъдат неизвестни Crazy засега могат само да бъдат лишавани от родителски права по същата процедура, както и бащите, но нали разбираш, че е просто невъзможно жените хем да раждат, хем да са неизвестни Joy

# 38
  • Мнения: 256
стига с тез самотни майки бре  #2gunfire
я ме светнете аз как да изтрия моята като неизвестна майка и да почна и аз да имам привилегии.  newsm78

Пробвай с иск за лишаване от права, ако имаш в излишък пари и здрави нерви.
Много ме съмнява да плаща издръжка.
Не зная как ви е положението, но ако не се интересува от детето, предполагам ще спечелиш в съда.



Чеки ви обЯсня.....
Горе- долЕ ситуацията е следната.
"Самотна майка" е с "баща неизвестен.
Другото е "родител отглеждащ сам детето си - съотевтно може да съди за издръжка, чрез общината да превеждат 60 лв и т.н.  - не ми се впуска сега.
Самотната майка е с предимство в градини, училища, има право да се нанесе в общинско жилище на преференциален наем, да го закупи на прференциални цени....след време....ползва и разни други социални помощи.
Нали разбираш, че това основно са циганките!!!
Дори и да отнеме правата, майката пак е известна бре Simple Smile
Ей това е хватката на закона - аз си отглеждам детето от бебе /без значеие дали с помощ от майка ми/, но аз не съм "смотен родител" Simple Smile
Наистина баща няма как да е " самотен родител" по смисъла на закона.
Това че имам апартамент на мое име ме вади от всякакви социални политики.....
И наистина няма понятие като "самотен баща", а само "самотна майка".....
Но трябва пише "баща неизвестен"....ай ся ми кажи как майката да се води неизвестна Simple Smile)))))
Даже не ми се и коментира.
Просто е така! Закона не е предвидил, че бащи могат да отглеждат сами децата си, без майките им!!!  А сме толкоз малко , че и милион няма излезем на бюджета.
Друг е въпроса, че предпочитам така, щото иначе циганите с по 5-6- деца.... на половината ще се води едната "самотна майка", а на другата половина...оня ще се води "самотен баща" и още повече пари ще лапат.....
Не е толкова лесно решим пронлема, ако не се променят някои неща и социалните и закрила на детето.....не започнат да имат реални правомощия, а не само предписания да пишат и да дават становище...
Дори и да съм трайно безработен...то трябва си разкарам апартамента, да съм под наем или на гости/ и тогаз да кандидатствам за "социално-слаб".....
Не мога се възползвам и от "половин такса в градината, щото не съм "самотен родител". И т.н. и т.н.
Вярвай ми че най- големия сексизъм в БГ е точно срещу "самотни бащи".
Нямам едни свободни десетки хиляди левове, че да дам държавата на съд - а е дело което няма как да не спечеля....
Но сама разбираш, че нямам как да влагам толква пари /освен ако не са ми джобни, а за жалост не са/ сам.... и то заради 100-тина лв месечно....
Така че като роптайте се сетете, че бащи , сами с децата си....са последна дупка на кавала.
Бонго правилно ти го е написал, а аз ти го поописах - отчасти.
Па за документации няма ти говоря.....освен всики глупости, за да ида да извадя един документ....трябваше да ходяи да искам от бившата и фирма документ, щото и плащла здравните осигуровки , дорде е в майчински....нищо че тя година преди тоя период я няма в БГ, видимо от справка на ОДП ... бе лудница беше....
Аз го направих от инат и всичко ми е ток, а и вече ме познават....ама колко неща съм вършил сам, а и пак стотици левове ми костваше, а иначе щеше е хиляди.....
Само си сметни няколко дела по 300-500 лв., аертен режийни, аертен бензини и такси за какви ли не справки..... бедна ти е фантазията!!!
Тъй че....не му се сърдете на Бонго.  Аз съм свикнал и сам мога си изкарам едно дело...най много дам 50-тка за консултация по казус....
И пак ще ми е поне 200-300 лв, ако сложа бензина и ходенето.....
Вместо да сме защитени, ние сме низвергнати....

# 39
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
1.Автоматично ,как се разбира ,че посоченият мъж е наистина Баща.Понякога
2.Автоматично няма как да се определи издръжката,заради много фактори и най вече точка 1
Ами именно! Тъй като автоматично не се разбират тези неща, затова и жената може без съд да лиши някого от присъствието му в акт за раждане, а мъжа не може да отпише майката. Еднакво честно/нечестно е.  Peace

Tanya, solei, mii, nninka, miss piggy, Дикенсън, happy mama, stun, мерси, че се включихте в темата!  Grinning  Hug

# 40
  • Мнения: 7 779
[
В много от случаите бащата в акта зараждане е неизвестен, не защото майката умишлено го е лишила от някакви права, а защото самия баща не е пожелал да присъства там и майката не е могла да докаже, кой е БНД. =====
това е ново за мен - да присъства бащата когато се записват родителите  newsm78това  не е задължително.
майката казва че лицето Х е бащата на това дете и те записват имената на лицето Х.
казва че е  Петкан - съответно записват Петкан. а пък той нека  доказва че не е бащата при положение че се съмнява. поне така беше при мен. никой никога не ме е питал аз ли съм или не баща на това дете.
и пак се хващам за твоите думи - ако майката не може да докаже кой и е направил детето аз и ти ли ще го докажем ? нейният процент на достоверност е най-голям защото тя най-добре знае какви и с кой ги е вършила. бащата дори и да каже че той се смята за биологичен родител неговият процент на достоверност ще е по-малък от този на майката. да не изпадам в подробности защо.  Laughing
не съм коментирал за последствията след раждането. единствено за това - детето е създадено от двама родители и е нормално да се запишат в акта за раждане и двамата. просто не може да бъде един създателя.

# 41
  • Мнения: 7 779
1.Автоматично ,как се разбира ,че посоченият мъж е наистина Баща.
Аз посочих,че баща на детето ми е Джордж Клуни....Не знам що не го писаха в Акта,обаче  newsm78
явно не си го казала че е той.
а пък той (Клуни) ако се съмнява може да направи ДНК тест и да ти го върне тъпкано

# 42
  • Мнения: 7 779
...... но нали разбираш, че е просто невъзможно жените хем да раждат, хем да са неизвестни Joy
именно де - да участвам в създаването на детето и да съм неизвестен това как ти звучи ?

# 43
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
sevus, не роптая срещу никой, идеята на темата беше самотни майки в моята ситуация да си споделяме преживявания, проблеми и т.н. Никога не съм имала против и бащи, отглеждащи сами децата си да се включат в темата, но вие нападате, все едно видиш ли ние самотните майки имамме някакъв пръст, че закона не урежда вашите права и сякаш ние се ползваме с накякви невъобразими привилегии, за сметка на вас.  newsm78

Бонго, не знам кога се е раждало детето ти, но сега не е така, ако родителите нямат брак, без съгласието на бащата, майката не може да впише когото й скимне в акта зараждане. Да се хвана и аз за твоите думи - мъж изоставя бременната си приятелка, и не желае да признае детето, майката няма пари да го съди и да доказва чрез ДНК тестове кой е бащата. Какво тогава аджеба се записва в графата за баща, въпреки желанието на майката детето да не е с баща неизвестен?

# 44
  • Мнения: 1 072
Севус, ако от това ще ти олекне, майките, които отглеждат децата си сами, са точно толкова прее.ани, както и татковците Laughing Laughing
щото иначе циганите с по 5-6- деца.... на половината ще се води едната "самотна майка", а на другата половина...оня ще се води "самотен баща" и още повече пари ще лапат.....
Joy Joy Joy кефи ме чувството ти за хумор newsm10
Що не се видите с Бонго на по едно питие (или на детската площадка Laughing) да му обЯсниш, че не е нужно да си го изкарва на всички жени Wink
А за "социално слаб" трябва не само да си трайно безработен и да разкараш апартамента, но и колата и дори нивичката на село, която неизвестен пра-чичо ти е оставил преди има-няма 5 години в Долно Уйно без дори да подозираш Laughing Crazy Laughing така че изобщо не моеш се врЕдиш Wink

Общи условия

Активация на акаунт