Променя ли се мисленето на българските мъже?

  • 6 892
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990
Аз много бягам от подобни генерализации, защото самата аз съм пълна с предрасъдъци и се стремя да ги преодолявам.
Защо точно БГ мъже? Защо не мъжете, те навсякъде се развиват по грубо казано три начина-не се прооменят, дават назад, развиват се. Всичко си зависи от конкретната комбинация в семейството.

Да,но да не забравяме,че жените тук са разочаровани по един или друг начин и търсят истината за себе си.Пък дай Боже да се срещнат с точния за тях човек. Hug

# 31
  • Мнения: 1 761
Всъщност съм Калина, съгласна съм с теб,че може би и в Бг има свестни мъже-за съжаление аз такива не познавам.
Мисля,че в случая темата не е да се оплюят точно българските мъже,говорим за това,че точно българския начин на възпитание в семейството,примирението и подценяването на женското достоинство и права водят до едно прието за нормално унижение на българската майка.Прочети колко жени с деца правят чудеса да си отгледат децата нахранени и облечени.И какво им струва това,докато бащите не изпълняват задълженията си към собствените си деца,въпреки, че имат възможности.За съжаление точно тези майки, които доброволно изгладуват урока по плуване или математика на детето си,новата грейка или екскурзия с класа,нямат кой знае каква защита от закона.

Спомням си един филм, в който една изоставена от мъжа си жена с 5-6 хлапета им каза:Когато баща ви ме изостави плаках цяла нощ и си мислех,че живота свършва.Сега си давам сметка всъщност какви съкровища ми е оставил.


И колкото и да не обичам свекърва си, не мога да не съм и благодарна за нещо много важно.Един ден сме у тях и мъжа ми отиде да прави кафе, после отиде да мие чиниите.И аз скочих да му помагам, но тя ме спря и ми каза:Остави го да го направи, той трябва да се научи да се грижи за теб и семейството.

Всъщност, не ви ли прави впечатление,че повечето типично женски професии за зле платени- медицинска сестра,учителка.Защо на женската работа се гледа с такова пренебрежение?Да гледаш дете е толкова трудна и отговорна професия,тя не може да бъде измерена с цифри.И ми става болно и гадно като се обадя на повечето ми приятелки-хубави,добродушни момичета,с образование, как унижени се чувстват от мъжете си и не правят нищо по въпроса,защото са възпитани,че това било нормално.

Не е нормално.Грозно е.Обидно е.Престъпно е.

# 32
  • Мнения: 9 990
Да,може би има резон-бейщината на мъжете.Но и матриархат не е добре.А кой знае къде е златната среда????Рецептата????Или действаме на принципа на пробата и грешката?

# 33
  • Мнения: 843
  тюю,  а аз си мислех, че са се променили мъжете.. поне за това.  Grinning / не казвам БГ- мъже, защото няма особена разлика/

     Не смятам, че съм от изключенията. Имам втори брак с ерген, въпреки  Grinning детето ми. Направихме си и наше, макар, че нямаше поставено условие от него за това. / ако имаше,  щях да се замисля дали не ме използват за инкубатор.., малко съм мнителна/.  Нито съм му майка, нито го дондуркам... нито съм перфектната домакиня.
       Май си е до човека:-)) Свястни хора и мъже  има навсякъде... и ще ни намерят, някои утре... някои / като мен/ по- късно:-)) Hug

   и едно малко крайно мнение... Мъж който се кълне, че ме обича, а ме ревнува от детето ми и го игнорира.. давам изпитателен срок в душата си Да се оправи..   иначе -  чао, колкото и да ме боли. По -добре да нараня голям мъж и себе си, отколкото дете/ негово или мое/.


    

# 34
  • Мнения: 1 173
моето лично мнение е, че не се възпитават добре....

А тези, които са възпитани добре? Тези, които обичат и почитат жена си като такава, а не като олицетворение на майка им? За тях какво ще кажем?
Не смятам, че е редно всички да се слагат под един знаменател....
Така също не е редно да се делят и на националности... ама тоя спор вече го имахме в един друг клуб....

# 35
  • Мнения: 9 990
Това не е спор Tiredговорим си и търсим истините за нещата от живота....

# 36
  • Мнения: 4 458
Aaaaaaaaaa, имам си брат който може да е пример за български мъж  Grinning  Много често дори мен ме слага в малкия си джоб. Човека си е напълно самостоятелен, готви, чисти, пере, глади...... Не обича и не разрешава жената да слугува и все гледа да помогне. А де на казвам как глези жените уфффф, чак им завиждам понякога  Flutter, то не са изненади, цветя, подаръци, екскурзийки......
Пу да му се не види, що повечето ни мъже не са като брат ми.....

А, имам и други примери които говорят колко ..... назад във времето са българските мъже а и не само.
И аз мисля, че не толкова мъжа е виновен за това, че е търтей в най-визша форма и а жената - майка, съпруга.... Жената винаги е поставяна в подчинение на мъжа.
Помня как една моя братовчедка от малка правеше всичко докато брат и се моташе по улиците и бездействаше. Та, като съм питала що така - ми тя е момиче и един ден като има семейство да знаела как да се грижи за дома и децата. Добре де а брата, нали и той ще има семейство един ден...  newsm78 да ама той щял да има жена която също от малка е научена да се грижи за дома..... и така кръга се затваря в полза на мъжете.

# 37
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Мисля че, по отношение на българските мъже има една думичка, която не на всеки е позната, а именно : Отговорност. Разбира се, и тук ги има, но % са по-малко. Само да се замислим колко мъже остават до късни години при майките си, защото така е по-лесно. След това щафетата се поема от съпругата/ гаджетото. Отговорност е, и ако се обвържат с жена с дете, та много често те не могат да се справят с отглеждането на собствените си деца / когато се появят/, така че мисълта за "чуждо" ги кара да бягат като попарени...Не мисля ичче скоро мисленето ще се промени, по простата причина, че майките дават все същото възпитание, като майките преди- жените да се грижат за мъжете, маминото синче да не върши нищо.
Имам братовчед на 22-23, който никога не е купувал хляб, изхвърлял боклук или поемал отговорност в живота си. Как да се очаква, че ще е по-различен? Разбира се, има мъже и мъже, както тук, така и в България, но просто в България са по-често срещано явление тези, които очакват жената да прави всичко, предпочитат да няма деца и имам 1001 предразсъдъци /много често обременени от самите родители/ защо трябва детето да е само твое и да не гледаш чуждо.   

# 38
  • Мнения: 1 425
Мисля че, по отношение на българските мъже има една думичка, която не на всеки е позната, а именно : Отговорност. Разбира се, и тук ги има, но % са по-малко. Само да се замислим колко мъже остават до късни години при майките си, защото така е по-лесно. След това щафетата се поема от съпругата/ гаджетото. Отговорност е, и ако се обвържат с жена с дете, та много често те не могат да се справят с отглеждането на собствените си деца / когато се появят/, така че мисълта за "чуждо" ги кара да бягат като попарени...Не мисля ичче скоро мисленето ще се промени, по простата причина, че майките дават все същото възпитание, като майките преди- жените да се грижат за мъжете, маминото синче да не върши нищо.
Имам братовчед на 22-23, който никога не е купувал хляб, изхвърлял боклук или поемал отговорност в живота си. Как да се очаква, че ще е по-различен? Разбира се, има мъже и мъже, както тук, така и в България, но просто в България са по-често срещано явление тези, които очакват жената да прави всичко, предпочитат да няма деца и имам 1001 предразсъдъци /много често обременени от самите родители/ защо трябва детето да е само твое и да не гледаш чуждо.   
Това са абсолютни глупости. Колкото безотговорни мъже има в българия, токова и безотговорни жени. Много от девойките също остават до късно при родителите си, защото така е по-лесно. И изобщо - малко хора бягат от лесното и хората дето предпочитат да им е трудно и гадно са глупаци или мазохисти. Колкото до това че хората (мъжете и жените) предпочитат детето да е генетично тяхно - това е нормално поведение на всички висши бозайници. Без значение от пола им. Нормално поведение е да искаш гените ти да останат в децата ти.

# 39
  • Мнения: 1 761
хората дето предпочитат да им е трудно и гадно са глупаци или мазохисти.



Този коментар просто доказва горенаписаната критика от Калинка.
То ако трябва да не си създаваш трудности би означавало да не се раждат деца- що да те боли от родилни болки, да дебелееш, да повръщаш първите месеци?Сигурно всички майки са или глупави или мазохисти по тази логика.....

Нищо,че освен бозайници, все пак сме и цивилизовани същества с висша нервна система и социален тип мислене....Я стига оправдания.Мъжете,дето си оставят гените и с това им приключва житейската мисия и за украса не стават.

# 40
  • Мнения: 1 761
Колкото до мъжете дето си оставят гените и с това приключва житейската им мисия - много си мека. Моето мнение е по-лошо.

Ти явно си изключение от повечето типични български мъже.Което само може да ме радва.Дано децата ти са щастливи,че точно ти си им баща.

# 41
  • Мнения: 1 425
...Дано децата ти са щастливи,че точно ти си им баща.
Деца нямам още, но все пак мерси за пожеланието - надявам се (живот и здраве) някъде в бъдещето децата ми да са щастливи. Включително и от това че аз съм има баща.

# 42
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Partner,
Нямам време за по-дълъг отговор, но едно ще напиша сега. За гените. За осиновяванията....Това, че в България мисленето е такова, не означава , че всички хора мислят така; моето дете трябва да е мое, защото съм висш и защото искам гените ми да се възпроизведат. Чувала съм, чела, гледала хиляди случаи на хора от други култури, които осиновяват деца. Много често- не, защото не могат да имат свои, а защото искат да дарят любов и бъдеще на някое друго дете. За съжаление, в България има предразсъдъци по този въпрос....Но това е една друга тема....Мнението е, че детето трябва да е от твоята с....и с твоите гени, за да поемаш отговорност е също малко или много определен начин на мислене на една част от хората /пак, за съжаление, доста срещано явление в нашите ширини/. Не казвам, че тук няма такива мъже, които искат; моят син, чуждото дете и т.н., но смело мога да твърдя , че % на тези, които са готови да се обвържат с  жена с дете е с пъти по-голям от този в България. Само да се разровиш в Интернет обяви или по вестниците...е ясно....

Написал си ми, че има и момичета, които, за да им е по-лесно остават по-дълго при майките си. Има. Но, много често, ако имат възможност и желание по-бързо и лесно стават самостоятелни от момчетата. Връзката между майка и син в нашата култура е малко, като маймунчето и неговата майка . Не казвам, че е лошо / в крайна сметка е част от културата/, но казвам, че това е факт, който пречи в създаването и  оцеляването на отношенията мъж и жена. 

# 43
  • Мнения: 9 990
жените доста често си основавате решенията на чувства и инстинкти

Прав си.Дори в избора на момент за дете е така.Жената иска,мъжът не е готов и се почва...Аз самата си давам сметка,че много често се ръководя от чувства,добре,че има един разумен мъж до мен.Поне при нас това е доказано.
Но отговорността наистина е ключова дума.Дори,когато мъжът и жената решат да се разделят.Детето продължава да има майка и баща,ако отговорността в бащата я има.Дори и да срещнат други хора и да свържат живота си с тях.Ето-когато моя поиска да се разведем какво каза-детето е мое завинаги-правил съм го с ясно съзнания и желание.Ти си негова майка и е ясно,че то ще е при теб-значи щом ти си добре и детето ще е добре-искам да си независима,да изкарваш достатъчно пари за себе си,аз за детето ще давам.Всичко,което сме градили до тук остава при вас,защото аз мога да започна от нулата,но ти с детето сама-не.Абсолютно ти си тази,която определяш правилата,защото аз колкото и да се стремя да съм около детето,все пак като сме разделени върху теб пада тежестта на грижи,когато е болно,какво да облече,как да се възпитава...пък аз ще помагам с каквото мога.
И така-материално и психически,когато една раздяла е направена без тези отчайващи сътресения/щото развода си е развод и веселба там няма/ и когато бащата остава баща,някак си бъдещето ти се струва нормално,възможно,че дори се окопитваш бързо и поемаш напред...пък ако срещнеш друг мъж,си способна да откликнеш.

# 44
  • Мнения: 9 990
Абсолютно е така-как се избира подходящ мъж?Ето-аз за моя през първата година от връзката ни не съм можела реално да преценя дали ще е бащата на детето ми.Но когато през времето виждаш,че човека до теб гради и дърпа напред,пък и мисли малко повече.Щото когато започна да изкарва пари-не си напазарува дрехи ,нищо,че беше голтак,а плати наема,после купи легло,ама направи така,че и за дрехи да остане.Ето 3 основни точки,по които българските жени съдят мъжете си-пие,бие,ходи по жени.Имам приятелки с такива мъже.Знаят,че са такива,ама пак родиха деца от тях.
Колкото до възпитанието-аз имам момиче и ще се старая като начало да я науча да не е робиня и слугиня,но да умее да се грижи за дом.И син ми се иска да имам,ама това е друга история.

Общи условия

Активация на акаунт