Променя ли се мисленето на българските мъже?

  • 6 889
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
е милк, това вече е приказка - и ме кефи и казвам, че си права
ако го беше написала така - отдавна да си затапила много хора, а и повод за размисъл да си дала
радвам се, че днес твоите мозъчни клетки работят и то отлично

надето - лек ти ден и на теб

# 76
  • Мнения: 2 863
Милк това всичкото за мене ли бе?  Weary smile3518 newsm45 че нали аз нещо за тона писах  Embarassed

# 77
  • Мнения: X
И аз мисля, че не толкова мъжа е виновен за това, че е търтей в най-визша форма и а жената - майка, съпруга.... Жената винаги е поставяна в подчинение на мъжа.
Абсолютно не е верно. За майката незнам - това е възпитанието, или се връщаме на думите на Елито от далечната дата 21 декември - че всичко е до възпитанието. Със съпруга ми живяхме заедно и сами 3 /три!!!!!!!!!/ години, през които аз се опитах да му втълпя, че няма да се грижа за него и да му ходя вкъщи по д...то, не защото нямам време за това, а защото той да се грижи за себе си че и понякога за мен е признак на уважението му. Но как да стане, като самият този мъж в къщата на майка си е ходил с обувки... няма да казвам за останалите неща.... Та се връщаме до въпроса с възпитанието.
Нейсе когато реши, че му е тясно вкъщи, чух следното: "Ами ние мъжете можем да изкарваме пари и това ще правим, вие жените можете да се грижите за дома и това е най-нормалното положение, всеки да прави каквото може." Е да ама НИЕ ЖЕНИТЕ също можем да изкарваме пари.. пустата му еманципация, а???.... е как така ние всичко можем.. па те само пари да изкарват.
Всичко е до мъжа и според мен...ДО ВЪЗПИТАНИЕТО. Мъжът ми, баща ми и брат ми - най-близките ми мъже върху които имам преки и дългогодишни наблюдения - го потвърждават. Думата е - готовани и паразити. Мъчно ми е, че им поставям такива етикети, но без нас - техните жени, майки и сестри - са загубени горките...
А защо едните ще живеят на гърба на другите...
Уффф, отплеснах се пак...
Айде мир....  Hug

# 78
  • Мнения: X
Нормално поведение е да искаш гените ти да останат в децата ти.
А защо ми се струва, че това с гените е единствената причина мъжете да искат деца.. разпръсквате си семето по земята и тва е.. да има там некви деца, щото инстинктите ви така говорят, и после кат кучетата...  #Cussing out

# 79
  • Мнения: X
Сори, че пиша 3ти постинг, но рядко влизам и чета поетапно.
Ма какво се сдъвкахте бе хора.
Аз пък не виждам нищо лошо в острия тон... Просто има хора, които са крайни, и аз съм такава, така че одобрявам...  Понякога само острият тон помага на човек да слезне на земята...
Айде мир...  Peace
Пък и нали затова е форума... всеки си пише квото си мисли... иначе ако всички мислехме еднакво нямаше да има тема...

# 80
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И все пак аз считам че хората са създадени да живеят по ДВОЙКИ.
НО техния "акъл" ги учи на друго - било модерно без брак, било модерно да не слушаш жена си, било модерно да изневеряваш на гаджето си, било модерно хората да не са моногамни...
МИ тогава щяхме да живеем на стадния принцип - всеки с всеки и нищо общо след това.
Ама от векове не е така! Първо е било така, а  после хората са открили, че им е най-добре когато живеят в семейство! Което разбира се е част от обществото, но така или иначе - семейството е ЕСТЕСТВЕНИЯ начин на живот за хората. НО! Това също като всяко дуго нещо се ЗАУЧАВА - а когато ти не си имал семейство или то не е било нормално /побоища, скандали, обиди и малтретирания/ - тогава ти просто НЕ ЗНАЕШ как да направиш семейство.
А инстинктите са нещо хубаво, но те не са всичко - има нещо което се нарича опит и пример и които се предават от родителите на децата им! А има нещо наречено сатден принцип - когато гледаш кво правят другите и вече това дето го знаеш остава на заден план - и ако попаднеш в "стади"/сред приятели - дето да ти дават лош пример - си загубен.
Това е - няма кой да дава пример за добри, здрави и хубави семейства, да не говорим, че и социални условия за създаването им няма!

# 81
  • Мнения: 1 425
Милк това всичкото за мене ли бе?  Weary smile3518 newsm45 че нали аз нещо за тона писах  Embarassed
споко Jali, мисля че повечето беше за мен  Grinning

Мерси milk, всяко твое негативно мнение за мен само ми подобрява настроението и ми качва самочувствието. Grinning
А ти като го писа това усети ли че половината неща се отнасят и за теб?
Знаеш ли - аз давам определения основно за един човек който познавам от 15 години, а ти даваш определения за хора дето даже не си ги виждала. И знаеш ли - моите определения мога да си ги докажа с факти, ти твоите можеш ли?
Колкото до месенето в живота на хората - еми да, аз като видя че приятел тръгва на зле (според мен) му се меся и му казвам къде бърка. Е и после си нося негативните последици, щото обикновено никой не слуша Embarassed. Ти сигурно като видиш някой да се дави, ще го оставиш да се удави, щото то да го спасяваш си е намеса в личния живот, ебаси(както обичаш да казваш).

А защо ми се струва, че това с гените е единствената причина мъжете да искат деца.. разпръсквате си семето по земята и тва е.. да има там некви деца, щото инстинктите ви така говорят, и после кат кучетата...  #Cussing out
E добре, Каси, според теб каква е причината жените да искат деца?
Колкото до мъжете - пак ще повторя - ако обиколите в другите раздели на форума ще видите, че си има достатъчно много отговорни мъже които си гледат жената, децата и работата както си трябва.

За изкарването на пари - ами ако и двамата в семейството изкарват много добри пари първо могат да си улеснят максимално живота с техника, после могат да си наемат домашна помошничка или фирма, за повечето от дейностите които преди 100 години са се извършвали предимно от жената. Така че не виждам какъв е проблема.

# 82
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Милк това всичкото за мене ли бе?  Weary smile3518 newsm45 че нали аз нещо за тона писах  Embarassed
споко Jali, мисля че повечето беше за мен  Grinning

Пантерчо, да вземем да са скараме сега за кой е спец внимание на МИлк Wink
А иначе - съгласна съм, че водещи са инстинктите, но все пак при хората се намесват и неща като чувства и мозъчни процеси /или липсата им Wink/ и не е така просто да се търси разковничето само в инстинктите.
Даже бих казала, че човек би допускал по-малко грешки ако се довери на инситнктите си, а не на погрешно изградени представи, грешни убеждения и т.н. Но такова е положението - товае  което ни отличава от животните - че ние не може да следваме инстинктите си. ЛИчно моя теория де.

# 83
  • Мнения: 1 413
Прощавайте, че се намесвам в спора така отникъде, но ми се струва, че мисленето на всеки може да се променя в различна степен, а някои хора си се раждат с напредничаво мислене.
Като светъл пример искам да посоча моят татко, да ми е жив и здрав, който в далечната 1970 година се е оженил за мама, която е била по това време жена разведена с едно дете. Въпреки общественото мнение, въпреки,че е бил обикновен човек от село. Еми лИбоФ, честност и принципност, плюс сърдечност - това му е формулата и до днес Heart Eyes bowuu, та каквото си е заложено в човека, това е първо, а после общественото мнение.

# 84
  • Мнения: X
За изкарването на пари - ами ако и двамата в семейството изкарват много добри пари първо могат да си улеснят максимално живота с техника, после могат да си наемат домашна помошничка или фирма, за повечето от дейностите които преди 100 години са се извършвали предимно от жената. Така че не виждам какъв е проблема.
За съжаление проблема е следния: Пари за глупости няма!!!!!!!!!!
Абе чиста проба оправдания, мен ако питаш.
Сори за офф-а.

# 85
  • Мнения: 1 327
Колкото до мъжете - пак ще повторя - ако обиколите в другите раздели на форума ще видите, че си има достатъчно много отговорни мъже които си гледат жената, децата и работата както си трябва.
  202uu

# 86
  • Мнения: 9 990
Колкото до примера,който следват повечето...аз,като расла в нездраво семейство,както и настоящият ми мъж гледаме да не повтаряме грешките на родителите си-т.е-бягаме далече от техния пример.Та все си мисля,че относно опита и примера в повечето случаи бягаме от такива.Не отричам обаче,че много мъже в уж нормални семейства са абсолютни търтеи-точно копие на бащите си,а жените-прегърбени над печката след изморителния ден.Сори Пантер-ама ако видиш в Семейство-повечето се жалват и веднъж в годината някой вземе да хвали мъжа си в изблик на лИбоФФ. Whistling

# 87
  • Мнения: 312

За изкарването на пари - ами ако и двамата в семейството изкарват много добри пари първо могат да си улеснят максимално живота с техника, после могат да си наемат домашна помошничка или фирма, за повечето от дейностите които преди 100 години са се извършвали предимно от жената. Така че не виждам какъв е проблема.

проблемът е, panther, че са прекалено малко тези, които мислят така. за съжаление.
проблемът е в това, че в нашите географски ширини жената все още се смята за подобие на многоръкия шива, жонглиращ с метлата, децата, печката, леглото и професията си, от която незнайно защо не се отказва...
проблемът е в това, че повечето мъже не смятат, че домакинството е работа и оттам извода - за какво ни е домашна помощничка... да, обаче и дума не може да става той - главата на семейството, да изхвърли боклук, да пусне пералня или други разни такива тривиални неща... защото това е женска работа и ако го стори означава, че е мъж под чехъл.
това по наш`те географски ширини...

# 88
  • Мнения: 1 425
За съжаление проблема е следния: Пари за глупости няма!!!!!!!!!!
Ако пари няма - значи никой не изкарва колкото трябва, така че не знам какво си писала по-горе, че и мъжа изкарвал, че и жената изкарвала.
Ако за теб това са глупости - еми тогава ще си седиш на печката (както казаха по-горе) и няма да се оплакваш.

....Не отричам обаче,че много мъже в уж нормални семейства са абсолютни търтеи-точно копие на бащите си,а жените-прегърбени над печката след изморителния ден.Сори Пантер-ама ако видиш в Семейство-повечето се жалват и веднъж в годината някой вземе да хвали мъжа си в изблик на лИбоФФ. Whistling
...и жената е с верига на краката нали?

За да не говорим само празни приказки ето една анкетка съм направил:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68044.0
В момента в който пиша това почти 90% от жените са доволни от мъжете си. Тези дето не са доволни - с риск да се повторя - не съм им ги избирал аз и мислят да ги сменят.

проблемът е, panther, че са прекалено малко тези, които мислят така...
Еми ето, аз мисля така. Ама според някои хора тук съм "дребнав, тясно скроен, дразнещ и пишещ простотии".
Без коментар.

Следват по-грубите бележки за отговорността. Така и така вече ги има определенията за мен поне да си ги заслужа както си трябва.
Това по-надолу не се отнася за всички. Хората които по една или друга причина са се разделили с партньорите си, но те продължават да се интересуват от децата и да помагат да не се засягат. Хората които са изгубили партньорите си поради болест и друга трагична причина също. Може и още някой да съм пропуснал, който не се познае да не се засяга.
Та за мен хората избрали глупав и/или безотговорен партньор също са глупави(заблудени) и/или безотговорни. Знам че е класификация, милкано, ама това ми е мнението, а като гледам и ти не се въздържаш много от класификации.
Някои хора тук, при всички възможности за избор които са имали, са си избрали партньори толкова безотговорни, че не желаят да погледнат собствената си плът и кръв.
Та не виждам тези хора, са каква уста и с какъв акъл коментират отговорността на хората, които не желаят да гледат чужди деца.
Всъщност за акъла виждам (справка по-горе).
Това е.

# 89
  • Мнения: 2 327
Към настоящия момент цели 24 жени са доволни от съпрузите си... К'во сме тръгнали да се оплакваме наистина....

Общи условия

Активация на акаунт