Синът ми стана на 19. Дайте идеи да го изненадам!

  • 4 325
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 804
Здравейте, мили мами!
Днес голямото ми момче навърши 19 години. Много се гордея с него и ми се иска да го изненадам и провокирам по някакъв начин. Тъй като тези дни е болен, отложихме празнуването за събота, но покрай всички ежедневни проблеми и грижи съм блокирала и не мога да измисля нищо "свежо".
Моля, помагайте с идеи - каквото и да ви хрумне, колкото и безумно да ви се струва....
Нещо повече за него: Студент е първа година Информатика. Компютрите са му страст, но няма нужда от нищо такова в момента. Обича да свири на китара - имаме 5 броя+1 цигулка - т.е. и това не става. Иска ми се да е нещо диво, лудо, нещо необичайно...... дори не и подарък, а по-скоро преживяване. Сякаш всеки момент ще се сетя, но все ми убягва.
Много разчитам на вас!
Благодаря предварително   bouquet

Спри му издръжката и му кажи, че като голям вече мъж трябва сам да изкарва нужните му пари. Ще бъде много "свежо" и необичайно. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 615
На мен са ми подарявали билети за театър по повод рождения ми ден. Просто бяха за друга дата, така щото да не ми объркат личните планове.
В тая връзка - изненадата може да е малко отложена  Laughing

 Peace
Така е идеално. Редовно подарявам разни билети на разни хора, защото вече съм се изчерпала откъм идеи, а в таз' криза често хората не успяват да отделят пари за култура Sad
На брат си съм подарявала абонамент за любимо списание. Това също е вариант, но пък моят брат е роден през декември, а този рожденик - видимо не  Wink

# 17
  • Мнения: 7 947
Ооо, този подарък - билет за някакво подобно представление - въобще не е като край на изобретателността, защото е всъщност ужасно идеен и приятен подарък, да не кажа - аз на него най-много като че ли се зарадвах  Peace
Не е само до парите, просто днес сякаш не е на мода да ходиш на такива места...

# 18
  • София
  • Мнения: 2 217
Билетите и на мен харесаха много.....Ама рожденият ми ден мина преди два месеца. Язък.... Mr. Green

А защо някои от вас решиха, че жената иска да му ОРГАНИЗИРА рождения ден - не попита ли как да го изненада с подарък newsm78

# 19
  • Мнения: 1 615
Да, може би... но понеже се изредиха твърде много идеи за организация...
В този ред на мисли, ако човекът е запален по музиката, моментът е особено подходящ за абонамент за новия сезон за някакъв цикъл концерти.

# 20
  • Мнения: 552
Благодаря много за идеите!
Естествено е, че на 19 майка му няма да му е мечтаната компания за какъвто и да е празник. Аз съм си до него ежедневно и нямам намерение да му се натрапвам. Просто искам да го изненадам и да бъде по-различно.
Всяка година или подаряваме подарък (той си го избира предварително  Wink), ходим на ресторант, даваме му пари, за да празнува с приятели....... ами сиво и еднообразно ми е.
Иска ми се тази година да е по-различно. Това съвсем не означава, че няма да поемем разходите по празника, подарък също сме избрали - удобен стол за пред компютъра, че все му се чупят, но ми се иска и още нещо...... Та затова пуснах темата.
Идеята за билетите също ми допадна много. След малко ще проверя за културни мероприятия в Пловдив. Екскурзия - супер, ама трябва да е някъде в ЕС, че няма задграничен паспорт. Все хубави идейки   bouquet
Wilma Flintstone, какъв е този "цикъл концерти"? И къде правят такива абонаменти? Всъщност къде да прочета за това?

# 21
  • Мнения: 1 615
Ами, аз всъщност не знам всички билетни и абонаментни възможности, но аз лично съм си купувала карта за оперни представления и в тази връзка съм разбрала, че има абонамент за цикъл произведения. Примерно 4, 8 или 12 посещения на балети или на някави тематично обединени опери, премиери и т.н. Предполагам само, че и други театри, зали предлагат подобно нещо. И понеже се спомена китара, предположих, че може да е любител и на класическата музика. За другите стилове не знам дали има абонаменти...

# 22
  • Мнения: 552
Да си призная честно, идеята на Елфчето най- ми легна на сърце, ако не успея тази година, догодина за 20-те непременно ще е това - купон-изненада. Само дето ние няма да присъстваме, да не пречим на младите.
Елфче, благодарско  newsm51!

# 23
  • Мнения: 4 290
.

Последна редакция: чт, 06 окт 2011, 05:43 от so what?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 458
За мен най-готиния подарък би бил пътуване,но не някоя тривиялна екскурзийка,а добре планирано пътешествие.Например до Сибир с трансибирския експрес или няколко дни в някоя иналянска или английска или френска провинция,ама така че да се слееш със местното население.А може и пътуване до Япония или почивка на море ам ана каравана нещо такова приключенско и романтично.Айде,че се размечтах и все пак ако някой иска да ми направи подарък да го има в предвид.

А за цикъла концерти на съпруга си съм му подарявала билет за рокфеста в Каварна,но то е чак лятото,въпреки че очакването е дори по-хубаво от осъюествяването.
Успех с подаръка- изненада.

# 25
  • Мнения: 654
Скоро мярнах обява за курс за капитани на малки кораби или нещо подобно.
Курсът беше 400лв. и имаше теоритична и практична част.
Практичната беше на Панчарево.Води се от един доста готин човек.
Ако проявиш интерес пиши да потърся координатите.
Нека ти е жив и здрав синът! Grinning
Аз си взех нещо полезно от твоята тема.
Синът ми за първи път е на зелено училище и днес ми каза че иска някаква изненада като се прибере в петък у дома.
Това с кутията лакомства и специалното писмо от мама много ми допада!
На 8 години е!
Ще следя темата и за други предложения! Grinning

# 26
  • Мнения: 1 253
Виж това:

http://gift.bg/

Има и ваучери, които комбинират различни преживявания, така че той може да си избере. На мен са ми подарявали стрелба, беше супер. Има и самолети, пейнтбол, шофиране, масажи, екскурзии, какво ли не. Най-добре да се обадиш; мисля че за около 100 лева могат да включат доста избор в сертификата. А сумата зависи от теб.

Ето този, например, няма нужда да го мислиш, включва доста избор. Той може да си избере датата и да им се обади.

http://gift.bg/index.php?lng=1&prod=1772

# 27
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  bouquet На всички дали идеи! И аз малко ще си крадна. Идеята на Парци за Бил Гейтс е готина Peace Парци, случайно да му имаш GSM?  Wink

# 28
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Първо-да ти е жив и здрав рожденикът-най-хубавата зодия е (и аз съм везни, та за това)  bouquet
Второ, имам въпрос-той шофьорски курсове карал ли е, ако да-кола има ли?
Ако не е карал, а има желание-може да му подарите именно това.  Мисля, че много ще се зарадва. А ако ги е изкарал и има книжка, но няма возило-има сравнително евтини (макс 1000лв) малки коли, които са идеални-хем ще си има собствено МПС, хем няма да е супер ново, че да го е шубе дали няма да я ожули Wink
Надявам се да съм била от полза Wink

# 29
  • Мнения: 1 615
Да, бе, кола за 19-я, а за 20-я самолет... Wink

Общи условия

Активация на акаунт