Течни перилни препарати (гелове) и омекотители -5

  • 72 219
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 214
Удачно ли е   цветни дрехи- напр. червени, сини ,лилави , да се перят с препарат за черно ?
мисля, че не. Някой беше казал, че по-добре било обратното с препарат за цветно черните. Но аз не пестя, ползвам си отделни препарати.
Аз пък чак толкова не разделям, то колко ли вода и препарат ще трябва да излея в природата ако разделям черното от останалите тъмни дрехи.
Не виждам смисъл да пера черен панталон отделно от сини дънки и зелени блузи.

# 16
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Записвам се да следя темата- винаги намирам по нещо полезно тук   bouquet
Днес си купих препарата за дезинфекция - Impresan (за който научих от предходната тема)  Wink на прИмоция от ХИТ-а в Младост, за 5 лева. Още не съм го пробвала, но ще го добавям към прането профилактично от време на време.

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Хай и аз тук. Вчера си купих от Карфур  Корал за цветно, но отзивви ще имам, след като свърши Медикс-а. Честно - казано не вярвам да видя някакво чудо в него. До момента, каквото и да съм взимала, е било все тая - манджите по детскоградинските дрехи си стоят  Crazy За бяло си взех малка кутийка на Лекс - рядко ми се случва да пускам само бяло, а на 60о[/size] си мисля, че е все тая какъв е праха.
[/b]
...........
Днес си купих препарата за дезинфекция - Impresan (за който научих от предходната тема)  Wink на прИмоция от ХИТ-а в Младост, за 5 лева........

В Карфур също е 5лв, но аз се отнесох, а мислех да го взема.

# 18
  • Мнения: 116
Този ИМПРЕСАН,само в Карфур ли го има?

# 19
  • Мнения: 492
Гита Ог, Коралът няма да ти свърши работа при силно замърсени дрехи.

# 20
  • Мнения: 2 382
Препоръчайте ми препарат за силно замърсени дрехи, независимо от цената.
Всъщност дрехите изобщо не са толкова замърсени, но напоследък не мога да попадна на препарат, който изобщо да изпира. Когато нося детето на ръце по панталоните ми остават следи от нейните обувки и трябва да ги изпера поне два пъти, за да изглеждат добре.
Ариел е на партиди и зависи от това на каква случа. Последно взех Даш , внос от някъде си, момичето в магазина ми каза да слагам по една капачка, аз слагам по една мерителна чашка, която събира поне 7-8 капачки и пак не изпира добре.
Водата ни е твърда, но калгон ползвам редовно и много щедро.

# 21
# 22
  • Мнения: 176
Препоръчайте ми препарат за силно замърсени дрехи, независимо от цената.
Всъщност дрехите изобщо не са толкова замърсени, но напоследък не мога да попадна на препарат, който изобщо да изпира. Когато нося детето на ръце по панталоните ми остават следи от нейните обувки и трябва да ги изпера поне два пъти, за да изглеждат добре.
Ариел е на партиди и зависи от това на каква случа. Последно взех Даш , внос от някъде си, момичето в магазина ми каза да слагам по една капачка, аз слагам по една мерителна чашка, която събира поне 7-8 капачки и пак не изпира добре.
Водата ни е твърда, но калгон ползвам редовно и много щедро.
в момента съм с прах Даш от Италия и гел Скип за цветно Испания. Нямам забележки. Не слагам Калгон, а дозата за много твърда вода и после правя по една профилактика всеки сезон.

# 23
  • Мнения: 10 604
Шайн ,
това не е силно замърсено според мен. И сигурна ли си, че проблемът е праха, а не пералнята?
Оказа се, че аз съм се мъчила 2 години, сменях препарати, а дрехите се изпираха все по-зле. Вече сме с нова пералня и със старите прахове имам чисто и бяло пране като от реклама Simple Smile.

# 24
  • Мнения: 492
zigizagi ,макар да не е по темата,каква пералня си взехте?

# 25
  • Мнения: 10 604
След дълго избиране и четене - Сименс. Предишната беше Горение, след като й изтече гаранцията качеството на пране се влошаваше прогресивно,а когато забелязах, че всички памучни дрехи са с разтегнат десен край вече се убедих, че трябва нова. А преди не вярвах, че при съвременното развитие на технологиите е възможно една пералня да не пере добре.

# 26
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Има значение и програмата за пране. Бих посъветвала Шайн да пере на някоя по-дълга, евентуално с предпране. Петната могат да се обработват предварително с препарат.

# 27
  • Мнения: 492
zigizagi ,мерси, а има ли изобщо тема за избор на пералня. Моля линк към нея!

# 28
  • Мнения: 1 045
Ще следя и аз темата с интерес.

bgroza, може би тази тема ще ти свърши работа

# 29
  • Мнения: 492
*peony* ,мерси!

Общи условия

Активация на акаунт