СЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ (С УПОЙКА) ЗА И ПРОТИВ?

  • 13 004
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 781
Цитат на: T o n i
Рали, виж ако искаш това -
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7801&highlight=%F1%E5%EA%F6%E8%EE
Леко и безболезнено раждане от мен Simple Smile

Благодаря ти точно това ми трябваше-съвсем на място!!! Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile И на теб пожелавам много успех и щастие!!!

# 91
  • Мнения: 781
Цитат на: Liorena
а защо лекарят ти казва - секцио! (без причина)???

За да съм родила като бял човек-това е според него най-цивилизованият начин-без мъки и болка! казвам му за епидурална а той ми отговаря "Ако искаш ме послушай, но ти казвам че така трябва да стане и ще си добре. Пък ти както искаш!" А е възрастен, опитен и по-принцип голям традиционалист но......

# 92
  • София
  • Мнения: 15 232
Според мен раждане с епидурална (или спинална-в моя случай) упойка си е повече от цивилизовано и щадящо. Така че моят съвет е-нормално раждане с епидурална упойка.
Аз не можах да родя нормално "до край", защото нещата се закучиха и в крайна сметка бебето ми се роди със секцио. Нямам неприятни спомени нито от секциото, нито от възстановяването. Операция си е, но не е толкова страшно, колкото се бях наслушала. Възстанових се много бързо и леко.
И все пак-ако зависеше само от мен, бих предлочела да родя нормално. Но то си е Божа работа....
А там, където си избрала да раждаш, да не би да няма добър анестезиолог, който да постави епидуралната упойка? Rolling Eyes  Леко раждане, каквото и да решиш Grinning

# 93
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: ralitza03
Цитат на: Liorena
а защо лекарят ти казва - секцио! (без причина)???

За да съм родила като бял човек-това е според него най-цивилизованият начин-без мъки и болка! казвам му за епидурална а той ми отговаря "Ако искаш ме послушай, но ти казвам че така трябва да стане и ще си добре. Пък ти както искаш!" А е възрастен, опитен и по-принцип голям традиционалист но......



благодаря ти за отговора.

това за без болката което ти е казал лекарят е вятър и мъгла.
зависи как ще се възтановиш - при мен беше дълго, мъчително и трудно.
при други е много лесно.

я си представи, ако си като мен - да се влачиш мноооого дълго като парцал и да се молиш на Господ да не ти се докиха или камо ли да искаш да се смееш с глас - ами не става - умираш от болка при мястото на операцията.

а при други е много лесно.

въпрос на много неща е.

# 94
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Въпреки че ти е много добър познат и отдавнашен, така нещо за парички ставало ли е дума ? Не се доверявай на човек който никога не е раждал, колкото и да ти мисли доброто. Ако не вижда усложнения - какви - незнам, тесен таз, голямо бебе, забавена родова дейност, но това няма как да се разбере сега, кажи му че искаш епидурал. Ако се наложи, секцио винаги може да се направи. Но защо да не се отървеш с три напъна, две малки вътрешни шевчета и 12 часа безболезнено чакане преди това (като мен Wink )? Разбира се, както каза някой горе, осигури си добър анестезиолог. Успех, а още нещо, тук докторите си режат пациентките понякога ако са си купили голф уикенд и не им се седи на повикване. Провери защо не му се занимава с нормално раждане, за да не го викаш извънредно ли ?

# 95
  • Мнения: 781
[quote="eli_c" Провери защо не му се занимава с нормално раждане, за да не го викаш извънредно ли ?[/quote]
И така да е няма да ми каже, но може би не е заради това Confused А по повод паричките, то както и да раждаш без тях май няма да стане или поне така че да се чувстваш човешки Simple Smile

# 96
  • Мнения: 5 468
Цитат на: ralitza03
Цитат на: eli_c
Провери защо не му се занимава с нормално раждане, за да не го викаш извънредно ли ?

И така да е няма да ми каже, но може би не е заради това Confused А по повод паричките, то както и да раждаш без тях май няма да стане или поне така че да се чувстваш човешки Simple Smile


Тук не исках да се меся, но не издържах Wink Аз родих без никакви уговорки със секцио, с направление... и се чувствах не човешки, а направо като на пиадестал. Не трябва да се насажда у бъдещите майки, че ако не се изръсят сума ти пари, ще ги разкостят направо в Родилно. Ето аз съм жив пример, както на страха, че съм без уговорка, страх, насаден точно от такива изказвания..., така и на хуманността на докторите. Разбира се, въпрос на късмет. Но раждането е много индивидуално и дори и "с връзки", понякога можеш да се овържеш хубаво. А понякога, без уговорка си раждаш като пич Wink. Стига сте им бутали пари в ръцете, бе хора! Толкова ли сте богати? После - имало корупция... ами как няма да има? И на мен да ми пъхат 400Э в ръцете, няма да се дърпам хич!

# 97
  • Мнения: 46 534
Това за парите май важи повече за АГ болниците, в другите ти обръщат внимание и без пари! Аз родих в бившата Правителствена болница, с направление и до последно очаквах доктора да си каже тарифата! Шапка му свалям, не беше в София, но дойде за раждането ми и не поиска стотинка! А за вниманието в тази болница, думи нямам! На ръце те носят! Кофти е само, че изследванията се плащат, но това става на регистратурата, срещу касова бележка, на ръка пари няма!
Иначе от секциото- на 8-ия ден не усещах нищо, а силни болки имах първите 2 часа, докато стои пясъка върху корема, после само контракциите усещах, разреза-не! Но всичко е индивидуално!
Успех!

# 98
  • Мнения: 781
Цитат на: nikol78
Това за парите май важи повече за АГ болниците, в другите ти обръщат внимание и без пари! Аз родих в бившата Правителствена болница, с направление и до последно очаквах доктора да си каже тарифата! Шапка му свалям, не беше в София, но дойде за раждането ми и не поиска стотинка! А за вниманието в тази болница, думи нямам! На ръце те носят! Кофти е само, че изследванията се плащат, но това става на регистратурата, срещу касова бележка, на ръка пари няма!
Иначе от секциото- на 8-ия ден не усещах нищо, а силни болки имах първите 2 часа, докато стои пясъка върху корема, после само контракциите усещах, разреза-не! Но всичко е индивидуално!
Успех!

А ти ли си го пожела секциото или така се случи, как си избра болницата  и това първо раждане ли ти беше Simple Smile

# 99
  • Мнения: 4 965
И аз не мога да си затрая! ;
За съжаление, нямам време да пиша много сега, че близначките ще се събудят след 4 часа и трябва и аз да поспя (можеш да потърсиш в мненията ми - ставаше пак въпрос за плащане, подкупи и разни подобни, където съм писала по-подробно), но това за плащането според мен е пълна глупост. В болниците (особено в АГ-тата) има много добри условия и няма нужда от плащане.
Аз също се колебаех по едно време дали да платя и добре, че не го направих - родих близначки със секцио, оперира ме шефката на отделението (после - тя и анестезиологът идваха да ме виждат как съм всеки ден), отношението беше повече от прекрасно (чистиха 4-5 пъти на ден, всеки ден сменяха чаршафите и нощниците, носиха ми храната в стаята, защото нямаше как да оставя близначките и т.н.); докато децата не бяха още при мен, бях в стая с 3 легла, , след това ме преместиха в единична (с везна, маса за преобличане и мивка за къпане на бебетата)...
Ако не откриеш темата или ако те интересува нещо повече, можеш да ми пишеш на лични и утре ще ти отговоря.

# 100
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: iva78
Тоест режат ти корема май на 5 пласта и после по отделно ти ги шият всичките.


Това не е съвсем вярно. Коремните мускули не ги режат, а ги разделят. Като извадят бебето ги наместват обратно. Има голяма разлика.

# 101
  • Мнения: X
Как ще родиш си решаваш само ти. Ето обаче моите впечатления.
Преди десетина години да ти направят секцио си беше кошмар - гаден шев, много често вертикално през корема, трудно възстановяване от пълната упойка - повръщане ит.н, за възстановяването да не говорим. Аз родих секцио преди месец и половина и живот и здраве пак така искам да раждам. Не ме е боляло кой знае колко, все пак неможе да родиш и нищо да ти няма. Възстанових се лесно - на 18-ия ден свалях  количката сама по стълбите от 4-ия етаж. Като слушах виковете на нормално раждащите бях толкова щастлива, че ще раждам секцио. Имаше момичета от нормално, които след 5 дни още неможеха да сядат нормално. Не е вярно, че нормалното раждане е по-щадящо. Има една камара странични ефекти - колко жени се изпускат поради смъкване на пикочния мехур, или имат смъкнато влагалище и т.н.
Но! При мен имаше причина за секциото, не избирах. Вероятно ако можеш да родиш нормално това ще е най добре. Това което казах за секциото беше не за те убеждавам колко е хубаво видиш ли да ти режат корема, а за да ти кажа че и двата начина имат плюсове и минуси и всеки сам преценява кой вариант е по-добър за него.  Hands Thumbsup

# 102
  • Мнения: 106
Моят съвет е да послушаш вътрешния си глас, какквото и да ти казва той.
Чуй всички мнения, но не търси абсолютната истина в тях, защото такава няма. Твоят случай ще бъде само твой  и няма да прилича на никой друг, защото всичко зависи от твърде много фактори и е наистина индивидуално.
Когато се доверявам на интуицията си не бъркам, затова те съветвам и ти да направиш така.
Подсъзнателно ти най-добре знаеш кое е добро за теб и кое не. Това разбира се важи само в случай, че имаш избор Simple Smile

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 277
Цитат на: new*
Цитат на: ralitza03
Цитат на: eli_c
Провери защо не му се занимава с нормално раждане, за да не го викаш извънредно ли ?

И така да е няма да ми каже, но може би не е заради това Confused А по повод паричките, то както и да раждаш без тях май няма да стане или поне така че да се чувстваш човешки Simple Smile


Тук не исках да се меся, но не издържах Wink Аз родих без никакви уговорки със секцио, с направление... и се чувствах не човешки, а направо като на пиадестал. Не трябва да се насажда у бъдещите майки, че ако не се изръсят сума ти пари, ще ги разкостят направо в Родилно. Ето аз съм жив пример, както на страха, че съм без уговорка, страх, насаден точно от такива изказвания..., така и на хуманността на докторите. Разбира се, въпрос на късмет. Но раждането е много индивидуално и дори и "с връзки", понякога можеш да се овържеш хубаво. А понякога, без уговорка си раждаш като пич Wink. Стига сте им бутали пари в ръцете, бе хора! Толкова ли сте богати? После - имало корупция... ами как няма да има? И на мен да ми пъхат 400Э в ръцете, няма да се дърпам хич!




Една майка да мисли трезво.БРАВО.Аз също родих без никаква уговорка, нямаше никаква разлика в отношението към мен в сравнение с жената която роди с мен със уговорка-тя се поболя от мъка като и казах че не съм платила, така си даде на вятъра 350EUR.Така е докато има кой да дава те все ще искат

# 104
  • Мнения: 3 153
Цитат на: ralitza03
Цитат на: Liorena
а защо лекарят ти казва - секцио! (без причина)???

За да съм родила като бял човек-това е според него най-цивилизованият начин-без мъки и болка! казвам му за епидурална а той ми отговаря "Ако искаш ме послушай, но ти казвам че така трябва да стане и ще си добре. Пък ти както искаш!" А е възрастен, опитен и по-принцип голям традиционалист но......

ейййй, най-накрая някой лекар да си го каже откровено! Моят съвет е да го послушаш, защото е абсолютно прав!
И понеже събираш мнения-родих секцио по желание, първо раждане, от 5ия ден се грижа сама за бебо и дори не си спомням за операцията!

Общи условия

Активация на акаунт