чувствам се сьвсем сама!

  • 12 034
  • 138
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 990
e, тези съвети е по-добре да си ги запазим, защото тя, авторката не ни пита точно това.Просто се жалва от "неадекватния" осеменител.Ма то така, изневиделица, без адекватна връзка е така...

# 91
  • Мнения: 4 916
Доколкото разбирам този младеж е бил избиран по други критерии - дали е добър партньор за секс, а не за бъдещо семейство. В този смисъл той също е доста прецакан в момента. Ясно е, че ще си поеме отговорността, но не може да се очаква изведнъж да мине на вълна съвместно гнездене. В най-добрия случай - постепенно, с времето...

# 92
  • Мнения: 9 990
а, точно.... Peace

# 93
  • Мнения: 1 253
Е, къде пък го видяхте това?

Аз разбрах, че са от 2 години заедно преди да се скарат и че той е говорел за семейство и деца... Логично е да е разочарована от начина по който се посреща новината. И защо да не очаква от един мъж да предложи решение, да има позиция, тоест, да се държи като мъж?

Темата, по-скоро реакции като на Jizz, само ми затвърждават мнението, че в БГ много се дундуркат и разбират постоянно мъжете, към тях очакванията са по-меки и ниски някак. И, в този смисъл, си заслужаваме съдбата. 

# 94
  • София
  • Мнения: 17 310
Е, къде пък го видяхте това?

Аз разбрах, че са от 2 години заедно преди да се скарат и че той е говорел за семейство и деца... Логично е да е разочарована от начина по който се посреща новината. И защо да не очаква от един мъж да предложи решение, да има позиция, тоест, да се държи като мъж?

Темата, по-скоро реакции като на Jizz, само ми затвърждават мнението, че в БГ много се дундуркат и разбират постоянно мъжете, към тях очакванията са по-меки и ниски някак. И, в този смисъл, си заслужаваме съдбата. 

 Hug  bouquet

# 95
  • Мнения: 4 916
Къде го четете това, че е искал семейство и деца? Аз видях само, че е против аборт и е предложил авторката да му даде детето, ако сметне, че й тежи.
Явно е готов да поеме отговорност в някакви граници, а не да прави пълна промяна на характера си.

# 96
  • Мнения: 9 990
a, още по-точно... Peace
за никакво дундуркане не иде реч Laughing
освен това е Прекалено рано за анаЛИЗ на момчето, може и характера си да промени с времето.Всеки се променя.Нека видим-ще стане ли баща първо, па после да анализираме Мъжките му качества като Баща...Нероден Петко...Да поемеш отговорност не винаги е равно на събиране с майката на детето за чест и слава.Ако беше така, щяхме да си имаме по няколко мъже/повечето от тук списващите де... Mr. Green/

# 97
  • Мнения: 1 253
Бърди ..   Simple Smile Hug И аз щях да ти пращам цветя страница-две по-рано, но се разсеях.

Аргун и Jizz, тя авторката във всеки пост казва, че искал деца, нарича го "великия баща" и т.н. Притеснява се от това, че мисли за детето като за кукла и няма никакви реални и практични идеи за това как и дали ще го гледат. Казала е, че и се иска да е с някой по-активен, не само тя да мисли нещата и да взима решения. В такъв вариант, чувството че всъщност си сам, но и с пораснало дете е доста обезсърчаващо.

Залипсваха ми много старите времена, когато някой, за да си вземе булка, първо е трябвало къща да построи. Значи тя, ако иска бебе, ще учи, работи и гледа бебето, а него, естествено, ще го разбираме за всичко, и за хобитата и за забавленията, понеже бил мъж и му трябвало време. Jizz беше казала - какво пречи бебето на доктурантурата? Ми много си пречат двете, ако искаш да ги правиш както трябва и да не умреш от изтощение. Да, трябва сериозно да помислят какво правят. И с мъж до себе си, който може и иска да поеме отговорност, не само на думи, няма невъзможни неща. С някой лигльо, се обрича на хронична умора, недоволство от постигнатото и нереализация на мечтите си.

# 98
  • Мнения: 4 916
Четох, че иска да оставят детето, но не и че предварително са говорили за деца и семейство. Никъде не видях индикация, че са имали някакви планове в тази посока.

# 99
  • Мнения: 7 947
Ние не бяхме говорили предварително за семейство и деца. Докато не забременях.

# 100
  • Мнения: 1 253
ОК, не ми се връща назад, може и аз да бъркам, може и авторката да се включи.

Дори и да е така, обикновено мъжествеността се свързва с активност, каквато той не проявявя и от това е разочарована авторката. Тя казва, че и за предишни проблеми, когато възникнат, той предпочита да изчезне и да изчака да и мине с обяснението - ти беше ядосана. Ами и аз бих се ядосала, а и не е добър знак за бъдещи решения.

# 101
  • София
  • Мнения: 17 310
То е ясно, че жените всичко можем - деца да гледаме сами, и да се издържаме, и магистратура да правим, и всичко. Ама не е редно. Аз поне съм почитател на това мъжете да са истински мъже, жените - истински жени, а малките зелени човечета от Алфа Кентавър - истински малки зелени човечета от Алфа Кентавър.
Поведението на този мъж е всичко друго, но не и мъжко. Сори, ама мъж на място ще зареже всякакви мисли и дрънканици за игри и диско и ще се замисли какво ще прави с живота си и този на детето си оттук насетне.
Изобщо, само като си представя на какъв огън се пече авторката и как оня насреща й говори за игрички, честно, иде ми да му извия вратлето.

# 102
  • Мнения: 9 990
Сега..може и да има някаква предистория, аз не и живея живота, че да знам, за великия баща, това тук така и не прочетох.Това, че някой иска деца прави ли автоматично искането Сега, Веднага.Човека просто не е детемразец примерно, щото аз и такива познавам-принципно неискащи.
Вили, то не е и до случайност и непланираност.Просто Няма Гаранция, че с Всяко гадже, от което забременееш ще се получи Баща точно на Това дете от Това случайно забременяване.В тази връзка , Absolute Beginner , да-Онези времена ...съгласна съм тук.Аз навремето усещах мъжа до мен като "годен" за деца по ред критерии, къде ясно осъзнати, къде не, но-критерии съм имала някакви.
Ми аз не мога пък всичко, но да, съчетавам няколко неща.Чак всичко-не.Не преигравайте и не вкарвайте темата зорлем в трета глуха.Щото сега ще се започне надцакване кой колко апартамента е имал преди да забремени някоя , после ще дойде ред на това дали сам си е купил или мама му е дала, после учен ли е или е недоизкласил и ще го разпердушиним ептен, без да го познаваме и знаем гледната му точка, само задари разбушувалите се хормони на авторката.Да ме прощава.Но-това си мисля.

# 103
  • Мнения: 7 947
Ами аз точно това искам да кажа - може човек да стане родител и без да го е планирал, но пак да бъде много щастлив и отговорен. Тоест това, че те двамата преди не са имали такива намерения - не ги прави автоматично лузъри в сем.живот  Wink Ама явно на тях и комуникацията им куца, и всичко...

# 104
  • Мнения: 4 916
...Дори и да е така, обикновено мъжествеността се свързва с активност, каквато той не проявявя и от това е разочарована авторката. Тя казва, че и за предишни проблеми, когато възникнат, той предпочита да изчезне и да изчака да и мине с обяснението - ти беше ядосана. Ами и аз бих се ядосала, а и не е добър знак за бъдещи решения.


Ами има и такива мъже, какво да се прави, както и жени, де. Инертни, неинициативни, заобикалящи трудностите и проблемите. Тя сама си казва, че имат различни приоритети - той предпочита да говори за сметката за тока, вместо за детето. Ми... такъв е, какво да се прави. И преди да направят бебето, пак е бил такъв, такъв си го е избрала. Ако се съберат да живеят заедно, явно тя ще трябва да бъде тази, която бута нещата да се случват и опъва каиша по пътя им през живота.

Общи условия

Активация на акаунт