Прах за пране и омекотител за дрехи / тема 5

  • 81 353
  • 777
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 207
Хич не е дрън-дрън.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 030
Много сте заразителни  bouquet
Подкрепям горното изказване Peace
Откакто ви чета изтрещях на тема перилни препарати. Тази седмица съм в австрия и сега ходих до магазина да гледам перилни препарати. Това е някаква лудост просто Crazy
Изумих се от цените обаче: Ариел, Персил за 50 пранета (не видях кг на кутията) са 12 евро, ОМО - 15, а всички видове Coral - 5.50/бутилката.
Сега водя вътрешна битка със себе си да си купя или не #Crazy Още не мога да се пречупя и да приема мисълта да помъкна кутии с прахове от тук Blush

ахаха, аз това съм го правила и то точно оттам  Mr. Green С две големи туби Ариел и една туба жълт омекотител Ленор. Обаче бяхме с кола, ако ти си със самолет няма да е много удобно или се ограничи само с един препарат и хубаво го опаковай да не се прибереш с изпрани дрехи  Laughing

# 62
  • Мнения: 15 379
Защо Гес?
Вениш за дезинфекция ли да ползваме?
Аз гладя абсолютно всичко. Профилактирам си машината често.
При ремонта тръбите й бяха идеално чисти. Прането ми скърца. Какво повече?

На 50 градуса пера само чаршафи, тоалетни кърпи. На 60 никога.

# 63
  • Мнения: 5 207
Ти си една на хиляда. Колко профилактират? Колко гладят всичко като теб (аз - не)? Плюс това, все пак переш с гореща вода. Проблемите идват като почнеш да переш всичко със студена вода или на 30°.
По същество тези напъни и агитации на Проктър да перем на ненормално ниски температури водят до ужасни проблеми.
Само цветни дрехи пера на 30° и то не всички. Сортирам цветните според етикета, а не според цвета. Всичко друго - чаршафи, хавлиени кърпи, бельо (потници, тениски, сллипове, боксери, чорапи и т.н.) - пера на 60°. Затова държа чаршафите ми да са бели, а на кърпите, дори да са цветни, гледам на етикетчето да има този знак .
Разбира се, така съм си свикнала аз и не го налагама на никого. За себе си държа всичко, което е в допир с тялото, и може да издържи висока температура, да се пере на така. Да не обяснявам защо.

# 64
  • Мнения: 15 379
Всъщност има голяма логика в думите ти.
Аз на 30 градуса никога не пера. Никога.
Основно на 40.
Чаршафи ползвам само цветни. Но от години знам, че чаршаф се пере на минимум 50 градуса. Ясно е защо.

# 65
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078
...Всичко друго - чаршафи, хавлиени кърпи, бельо (потници, тениски, сллипове, боксери, чорапи и т.н.) - пера на 60°. Затова държа чаршафите ми да са бели, а на кърпите, дори да са цветни, гледам на етикетчето да има този знак .

Аз пера бельо почти винаги на 40 градуса. На 60 пера само, когато на етикета е указано, че може. Да ви питам, като перете на 60 градуса не ви ли се свиват потниците, тениските и т.н. ?
Освен това някой от тези, които разбират английски може ли накратко да каже за какво точно става въпрос?

# 66
  • София
  • Мнения: 247
Аз пера бельо(без сутиени) на 60 гр.Чаршафи,кърпи,покривки,хавлии,дънки-също.И после гладя.Цветно на 40,4ерно на 30,фини мартерии-според зависи,обувки на спец.програма.Не съм профилактирала пералня,от дъжд на вятър мия гумата и отделението за праха-не е никак замърсено.Единствено от някои прахове остава неразтворен прах,който изплаквам с течаща вода.Друг е въпроса че пералнята у нас работи нон стоп.

# 67
  • София
  • Мнения: 38 539
Още чакам мнение за черния Савекс.
Иначе аз пера чаршафи и бяло на 60, цветно на 40.
Обаче пералнята много стара и намирисва.
Пусках профилактика, днес мих чекмеджето, капака и гумата, обаче някои неща не мога да ги измия.
Искам нова!
Не гладя.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 328
Ей това с прането на обувки там, дето пера и бельото на фамилията, не мога да го разбера. Отказвам  Crossing Arms
Сигурно съм много изостанала, обаче това е.

# 69
  • Мнения: 176
може би още една анкета трябва да има - за градуси и т.н.
Аз да се отчета, пера на 60 градуса бяло. Задължително правя профилактика на 4 месеца, струва ми само 3-4 лева. Гладя половината пране, честно Peace

# 70
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ей това с прането на обувки там, дето пера и бельото на фамилията, не мога да го разбера. Отказвам  Crossing Arms
Сигурно съм много изостанала, обаче това е.

 Peace

Категорично  против  Crossing Arms. Никога не съм го правила и само като си помисля  Sick...

Бяло /бельо - потници, слипове, боксери, мои бикини  Blush, спално бельо - бяло или много светло, хавлии, кърпи, пижами/ -  задължително на 60 градуса /до преди да открия темата съм стигала до 80  Embarassed/ - нищо не се свива, за мен е задължително от хигиенна гледна точка. От същата все още пера дрехите на малкия /на 4г/ отделно от нашите.
Цветно по-замърсено /имаме си село, гараж и да спра дотук, че Twisted Evil.../ - на 50 градуса, в останалите случаи - на 40.
Дрехите на малкия - на 40 градуса.
Пердета - на 30.
Това е общо-взето.
Гладя, доста - на малкия - абсолютно всичко, чаршафите също /просто ми е хубаво да легна в изгладени чаршафи Crazy/, абе всичко без нашето бельо, хавлиите и чорапите, е и някои летни блузки, които не се мачкат при пране...

# 71
  • София
  • Мнения: 38 539
Ох, а аз напоследък почнах да се чудя как се дели прането.
Горе-долу ми е ясно, ама розовото примерно към кое спада?

# 72
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
За мен зависи каква е розовата дреха - ако е пижама или чаршаф - с бялото.
Ако е моя блузка - с цветното/това на 40 градуса, не с онова от гаража  Laughing/, ако е фина материя - на ръка...
....а иначе се замислих, че с мъжкото народонаселение около мен не ми се налага често да изпадам в подобни розАви дилеми - синьо, синьо и пак синьо Crazy...

# 73
  • Мнения: 170
Аз правя така - всичко, което се докосва до голо тяло, гледам да пера на 60 гр., а белите хавлии дори на 90 гр. Ризки, блузки и др. на 30 или 40 гр., дънки пера на 40 гр.

Бях чела обаче, едно изследване, че много перални машини не достигат реално тези градуси. Например приема се, че при 60 гр. почти всички бактерии се унищожават, но много машини вместо 60 гр. със съответната програма достигат реално между напр. 45 - 55 гр. (не помня точно числата, но бяха над 40 и под 60). Е, при едно нормално здраво семейство, това едва ли е голяма трагедия, но тези които търсят истинска дезинфекция чрез температурата, могат да бъдат неприятно изненадани. Аз например мисля, че моята пералня има проблем с 40 градусовата програма, според мен градусите са под 40. За 60 гр. не знам, водата е доста гореща и не мога да преценя на ръка, но както и да е.

Пробвах току-що (най - накрая) Ленора. Изпрах без омекотител. Пени се повече отколкото съм свикнала. Прането мирише отлично, като да е прано с омекотител, но няма никакво омекотяване. Ще докладвам като изсъхне, какво се случва. Вече има и малки опаковки течен Ленор 18 пранета - 18 лв. На този етап не мисля, че бих повторила покупката, но да видим.   

# 74
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
ахаха, аз това съм го правила и то точно оттам  Mr. Green С две големи туби Ариел и една туба жълт омекотител Ленор. Обаче бяхме с кола, ако ти си със самолет няма да е много удобно или се ограничи само с един препарат и хубаво го опаковай да не се прибереш с изпрани дрехи  Laughing
Ами в това е проблема - със самолет съм и съм с малък куфар Crazy
Ако бях с кола хич нямаше да му мисля  Mr. Green
Аз да се отчета, пера на 60 градуса бяло. Задължително правя профилактика на 4 месеца, струва ми само 3-4 лева. Гладя половината пране, честно Peace
Може ли някой да ме осветли по въпроса как се прави профилактика на пералня newsm78
В моя 13 годишен домакински/перилен стаж такова нещо не съм правила

Общи условия

Активация на акаунт