Колко деца сте в група?

  • 25 220
  • 157
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 594
Ами само си го представете - за миг... 30 здрави деца с 1,2 възрастни....родителите трябва да сме благодарни, че си ги взимаме живи и здрави и да спрем с претенциите..

# 151
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
В нашата група са 30  по списък, но обикновено са  по-малко. В грипно време и по 15-16 остават. И аз се чудя на учителките как се оправят, особено с по-малките деца. Сигурно е цяло изкуство  Simple Smile.
Но ако за градините все някак им привличат вниманието и се оправят, за яслите обаче според мен си е истинско мъчение и за деца и за педагози да има толкова много деца в групата. Толкова малки деца събрани на куп с един или двама души, които да се грижат за тях....кошмар просто. Повечето не могат да се оправят сами - тоалетна, хранене и т.н. и имат нужда от помощ. Дъщеря ми е ходила на ясла, въпреки че повечето време си седя вкъщи. Сега го отчитам като грешка ходенето и там. Ако имам второ дете ще гледам, по възможност,  да си е вкъщи докато стане на възраст за градина и една от причините е точно големия брой деца.

# 152
  • София
  • Мнения: 4 493
И от тези 30 и кусур деца, колко дни ходят всичките по списък според вас? И при нас, в групата на дъщеря ми бяха 33 първата година, нито веднъж не са надвишили двайсетина присъстващи. Даже и на тържествата.
Много шум за нищо, дай ни само да бръмчим за нещо Rolling Eyes.

На една госпожа и една леля мен ако питате и 10 са им много!
значи ли че смяташ че 20 деца на възраст под 3 г могат да се "гледат" /това включва хранене, обличане -събличане, памперси, миене и т.н. за "учене" изобщо не си помислям/ от 2 -ма възрасти.


И за какво трябва да съм благодарна, че си го взимам живо и здраво. Аз съм записала детето си на ясла, защото според наредбата трябва да са 18 деца в група и да имат занимания, учене, песни и тн - и така беше когато дъщеря ми беше на ясла. Определено виждам ограмна разлика от миналата година и от сега - тогава в яслата бяха 20 деца и положението беше различно, сега са 32 бр и е АД.
Аз не съм се отказала да пиша жалба - опитах по кроткия начин и ако няма резултат ще вдигам олелия до космоса - за мен не нормално и няма сила на земята която да ме убеди че 2 -ма възрастни могат да се грижат адекватно за 32 деца на възраст под 3 г / като в яслата имаме и бебе на 1г и 1 м и дете със СОП/

# 153
  • Мнения: 4 594
Градините са с делигиран бюджет, затова гледат макс да напомпат групите. Мисля си, че е духане срещу вятъра колкото и да мрънкаме. За индивидуално внимание и дума не може да става, ако има и дете с индивудуални потребности  #Crazy

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 94
ясла, 24 по списък
реално ходят 10-12 постоянно, в момента са 5-6 само покрай празниците

# 155
  • Мнения: 2 052
26 деца по списък в ясла. Реално са доста по-малко в групата, винаги има отсъстващи. Въпреки, че за ясла са много деца съм изключително доволна. Там я научиха сама да се облича/съблича, да яде сама, на много песнички и игри.

# 156
  • Мнения: 24 349
30+ са по списък, но редовно посещават около 20-25 деца

# 157
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
В нашата група днес бяха 10 Confused. Много болни тези дни.

Общи условия

Активация на акаунт