Майска мама на бебето говори, а то се смее и гъргори! Тема 9

  • 31 127
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 669
Много красиви деца - и на Сима и на Елфи:)
Елфи, как ги правиш така че да приличат на теб? Искам рецепта:) За да знам какво да правя следващият път Joy
И много, много ще се радвам ако се запознаем - и с Тони у с Хоуп Hug
Моето бебе също ръкомаха в началото на кърменето, но постепенно се успокоява.
Ииииииии честита половин годинка на всички деца и мами празнуващи днес Hug Да растат здрави винаги засмени!
Нелли, чакаме тортата!

# 706
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
Здравейте!  Hug
Честито на месечинковците,много красиви деца видях Hug
Имам въпрос:КАК ДАВАТЕ ПЛОДОВИТЕ ПЮРЕТА? Между храненията или като десерт,или по време на хранене?Аз го давам по време на хранене,но понеже му давам по 60 гр.сутрин и следобед се чудя дали да намалям млякото,както при зеленчуковите,защото ако дам и 180 мл. мляко май е множко.Но пък от друга страна нали уж плодовите не заместват хранене newsm78
  bouquet

# 707
  • София
  • Мнения: 100
Привет и от мен!

Страхотни дечица сте показали! Само да кажа, че на SYMa децата са още по прекрасни на живо.
За ръкомахането и при нас е така, най-често ми бърка в устата или си дърпа ухото.
Още не сме се захранили, но вече съм накупила пюрета, столът пристигна и само чакам да стане на 6 месеца.

Моето предложение за среща е да е без деца, защото най-вероятно няма да става за дълги разходки.

Хубав ден

# 708
  • Мнения: 5 622
Здравейте!  Hug
Честито на месечинковците,много красиви деца видях Hug
Имам въпрос:КАК ДАВАТЕ ПЛОДОВИТЕ ПЮРЕТА? Между храненията или като десерт,или по време на хранене?Аз го давам по време на хранене,но понеже му давам по 60 гр.сутрин и следобед се чудя дали да намалям млякото,както при зеленчуковите,защото ако дам и 180 мл. мляко май е множко.Но пък от друга страна нали уж плодовите не заместват хранене newsm78
  bouquet

От вчера започнах да давам плодовото следобеда. Слагам вътре една лъжижа Ам и малко вода (това в пюре от банани, което е гъсто и търпи такова разреждане). Ако давам чисто плодово, след час давам 150 мл АМ и си ги изпива.


Нелли, да ви е честита 6 месечинката на Елена!  smile3525

Честито и на Зелена мама и на Менианте, която май скоро не се е появявала.  Thinking Останалите месечинковци не съм ги засичала из темата май изобщо..

# 709
  • Мнения: 1
Благодаря ви, момичета, за комплиментите. Много сте мили! Петинка, благодаря ти и на теб!

Забравих да честитя половин-годинката и на Никол на zelenamama. Да е много здрава и усмихната!

Нели, естествено нямах предвид и ти да растеш, а да си весела и щастлива покрай нея. Ако растеш, нека е само на височина. Както има един лаф “Не съм дебела, просто съм ниска за килограмите си.”

Мист, да, спомням си, че и вашта кака е Мартина. Виждала съм я даже. Направило ми е впечатление, че всичките ти деца се казват с имена, които много харесвам. А  роклята ни е от  H&M, и вашта ли?

За ръкомахането – и при нас отскоро е така, при ядене или като се трансира в леглото и почне да ръкомаха и драска по мрежата, като навит на пружина. Мен също ме “гали” така грубо по лицето.

Златка, по принцип по стандартната (педиатрична) схема млякото се намалява с толкова, колокото плодово пюре си дала, тоест в случая с 60 мл по-малко. Но аз и след полодовото, и след зеленчуковото давам мляко, колкото си иска (дори и да е пълната доза), но той обикновено не го изпива цялото.

За срещата и аз съм навита без деца (всъщност аз го казах вече де).

# 710
  • на североизток
  • Мнения: 285
Влизам набързо, че и аз творя торта послучай нашата половин годишнина утре Crazy

Марте, Мушенце, Честити ви рождени дни! Пожелавам ви много здраве, щастие и любов!

Честити половин годинки на всички дечица празнуващи днес!

Прегръдки за прекрасната Елена на Нелили!!!

Сима, Елфи, прекрасни деца Heart Eyes

Връщам се да майсторя. Crazy

# 711
  • София
  • Мнения: 146
zlatttka педиатърката ми каза в плодовото пюре да слагам АМ за да го засища и постепенно да заместя хранене.
Аз на обед вече заместих с зеленчуково,сега и следобедното хранене ще заместя постепенно

# 712
  • Мнения: 660
Нико си има вече първо зъбче! От 3-4 дни сучеше като за световно, а вчера си беше доста нервен и само в ръцете ми е бил...а то си имало причина - зъбчо вече е пробил целия венец и си драска. Laughing

Сега пукам пуканки, пък утре ще пазарувам и бели дрешки! Дано всичките да са здрави и така лесно да излизат се моля. Wink

към кърмещите мами   мойта щерка от известно време докато се кърмим ръкомаха с свободната си отгоре ръчичка,при вас така ли е  newsm78 ама яко махане,или пък ми хваща устните,носът,но не я спира,дали нервничи немога да разбера какво значи  Thinking

И при Нико го има този момент понякога когато суче за успокоение. Когато се храни е по-концентриран и не го прави.
Може да опиташ да сложиш шарено шалче на врата, или от онези гердани с големите мъниста - може пък да се заглежда по тях, или да хваща тях вместо носа ти.  Wink

# 713
  • Мнения: 137
Мист, да, спомням си, че и вашта кака е Мартина. Виждала съм я даже. Направило ми е впечатление, че всичките ти деца се казват с имена, които много харесвам. А  роклята ни е от  H&M, и вашта ли?
newsm10

# 714
  • София
  • Мнения: 293
Имаме левкоцити в урината  smile3518

# 715
  • Мнения: 137
Имаме левкоцити в урината  smile3518

Не се шашкай, задължително пуснете отново проба, съвет от мен направете изследването в друга лаборатория:)

# 716
  • Мнения: 111
ladybug, какви са стойностите на левкоцитите ?Вероятно е била замърсена урината.  Не се притеснявай, пуснете ново изследване  в друга лаборатория. Hug

# 717
  • Мнения: 299
Добър вечер!

Тони честито зъбче!
Марте ще се радвам да се видим Simple Smile  Hug

И Марти все маха докато папка,хваща ме за носа,чеше ме  Laughing най-ме е страх да не ви зачекне някоя бенка.

За плодовото пюре и аз знам,че не замества хранене.Моя педиатър ме съветва да давам по 60гр сутрин и следобед между храненията,а не като самостоятелно хранене

# 718
  • София
  • Мнения: 293
ladybug, какви са стойностите на левкоцитите ?Вероятно е била замърсена урината.  Не се притеснявай, пуснете ново изследване  в друга лаборатория. Hug

Изследванията ни ги пуска свекърва ми. Резултатите не са при мен, но по телефона ми каза, че  е +2.
Много трудно взехме тая пуста урина  Tired .  То пликчето изпуснало и едвам събрахме няколко капки. Другата седмица ще пуснем стерилна, но с какво да я вземем  по ефективно  Thinking изобщо не знам??????
По принцип левкоцитите в урината говорят за уроинфекция
Оф , направо ми потънаха гемиите  Tired ooooh! Sad Дано не е нищо сериозно Praynig

# 719
  • Мнения: 331
[По принцип левкоцитите в урината говорят за уроинфекция
Оф , направо ми потънаха гемиите  Tired ooooh! Sad Дано не е нищо сериозно Praynig
Споко, Нелли!  Hug Ти сама знаеш, че при уроинфекция щеше да има температура някаква, някакъв дискомфорт, детето щеше да е нервно, плачещо и тн. Не се притеснявай, сигурна съм, че всичко е  ОК. А и при събирането с тия пликчета хич не ми звучат достоверни резултатите  Thinking А и , в най-лощия случай да има такава (да не дава Господ), не е страшно -дори понякога не е нужно да се пие антибиотик. Но аз съм сигурна, че няма никаква инфекция Hug

Общи условия

Активация на акаунт