Der Herbst, der Herbst, der Herbst ist da (166 Немска тема)

  • 35 375
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Ми Ире, има сигур 16 нейни теми в чужбинския, Татяна се постара, но като й зададе въпроса що иска нещо на готово и Жабата скокна, та сега Татяна не пише, а девойката пуска тема след тема... Нека да седне, да се разрови, да почете ъгейн дет се вика, може и да й се избистри информацията...

# 706
  • Мнения: 3 880
To и аз отговарях подробно няколко пъти на лични, но не е хванало дикиш явно Wink
Може би Дарси си мисли, че все някой път ще получи някой отговор, който по-й пасва и затова си пита момичето приодично...

# 707
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Еми да пита, ама поне да чете, това дето пита, отговорите няма как да й паснат. Това не е концерт по желание, сори Confused Та да си знаете де, нема сми да се абите да пишете...

# 708
  • Мнения: 9 052
Дарси о 9е ли не е родила ? Или ще ражда отново? НЕ бе(е ли споменатата дискусия преди месеци .
Ах тази жаба, тази жаба  Mr. Green

# 709
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Същата, не е, явно Mr. Green Тъй Жабо, виноват, не се оправдавай hahaha

# 710
  • Мнения: 379
Момичета спешно имам нужда от помощ!!!
Знае ли някой каква е процедурата за освидетелстване на човек в Де? На синът му са му насинили днес носа, но от училището не искат и да чуят ooooh!л Искам да му извадя медицинско, защото се вижда, а и го боли.
Съжалявам за кофти темата, но ми е много спешно да ме посъветва някой! Ако някой знае и към кои правозящитни организации можем да се обърнем за тормоз и дискриминация, ще съм благодарна да ми каже.
Работата е доста дебела и сме я докарали до война с училището, но те прехвърлят топката винаги в нашата градина и обвиняват сина ми, че не знаел немски и затова го биели ....  Close

# 711
  • Мнения: 3 521
mamaD, otidete VEDNAGA na lekar: detski ili speshno i kajete, che iskate epikriza. S neq v U-Amta I poliziqta. Ako se e sluchilo po uchebno vrema sas zastrachovkata shte im go izkarate prez nosa na uchilishteto. Egati idionshtinata - ot koga negovoreneto na ezika e prichina za boi!

# 712
  • Мнения: X
МамаД, нямам да повтарям Сърфата, но бягайте веднага на лекар! Направи също подробни снимки, с дата върху тях по възможност.
Ако имаш нерви, разкажи по-подробно за ситуацията в училище и предхождащите побоя конфликти. Могат да дойдат и още идеи как да се справите.

Успех и кураж!

# 713
  • Мнения: 11 317
Звънни на унфалкасето на място и ги уведоми и питай какви мерки да предприемеш, за да поемат разхода по случая, щом е в учебно време.
Идеята за снимки е добра.

# 714
  • Мнения: 379
Много благодаря за съветите   bouquet bouquet  bouquet
Лекарят отваря в 15ч така че тръгвам. Голяма простотия ейййй.  Close Ако не бях толкова ядосана, сигурно щях да се тръшна и да не спра да рева с дни..... Ама нямам право да им се давам. Лошото е, че и моят е отговорил подобаващо, ама на германеца никой не му е направил забележка, че се бие, напротив - утешен е - а нашият е наказан 1 седмица без училище. Направо не ми го побира главата как е възможно!!! Има сезирана неправителствена организация РЕБУС за нашия случай и там са на моя страна изцяло, но те ме посъветваха да сменим училището, за да не си тормозя повече детето. А това ще е поредната голяма промяна и стрес за него откакто сме тук от 1 година. Офффф  ooooh!

# 715
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Направи му ти самата снимки с апарат, да има дата и час, след това идете при лекаря да го прегледа и да опише случая. В полицията и в службите също.
Ще им се невиди пацифистите, твоя син кво, да стои и да гледа ли Close Естествено, че ще се защити. Ако трябва говорете и със социалните, подай жалба срещу училището за расова дескриминация... Егати, ми тогава да избият всичките турчета бе Close

# 716
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Щом това се е случило в училище е Arbeitsunfall.
Отивате на спешното RS- Rettungsstelle( Notaufnahme) ( не е задължително да ходите на детски лекар/
Там ще му снимат носа, ще напишат протокл за пораженията/ синини- хематом, фрастура на носа и т.н.  и с този протокол ще отидете в понеделник при D- Arzt( Durchgangsarzt)
После ще потърсите отговорнст за случилото се.
 Hug

В понеделник питай юнгеамта ,къде е службата за расова дискриминация. Подай жалба.

Последна редакция: пт, 25 ное 2011, 16:37 от Шехи

# 717
  • Мнения: 11 317
Още нещо се сетих. Непременно поискай разговор с родителите на другия "петел".
Щото те като петлета са се сборичкали.
Аз няма да забравя, когато М си дойде с насинено око (абсолютно нещастен случай), тогава класната им ни събра с майката на калпазанина, дето тръшка вратите както му падне и обсъдихме набързо случката.
Може да се окаже, че конфликта е подпалван в къщи и оттам да го насосват допълнително.
Ако трябва и полицията да се сезира. Такова своеволие в днешно време... ooooh!
Гея, не е расова, а етническа дискриминация. МамчеД, основния ти мотив е - искаш детето да се интегрира, а те не му разрешават!


Специални благодарности на всички, които вчера ме поздравиха с хубавия ми празник!  Hug Heart Eyes

# 718
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Веч, сори, ма се ядосах Close Така или иначе - това си е системен тормоз и дискриминация, нема значение каква - расова, етническа... Детето е тук от скоро, как да стане тая работа с научаването на езика, ако преди това не е учил Confused Аз съм тук от 6 години и започнах да го уча на втората чак Confused

# 719
  • Мнения: 11 317
Гея, то си е за ядосване, в случая внесох уточнение, за да знае Мама Д какъв термин е по-подходящ да използва. То на мен ми прекипя, ама гледам да се въздържам.

Общи условия

Активация на акаунт