Der Herbst, der Herbst, der Herbst ist da (166 Немска тема)

  • 35 375
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Да Вечи, права си! Етническа е!

И аз съм джаза. #Cussing out
Никога не съм си мислела,че ще изпитам желание за убийство!
Искам да убия швагерите ми.

# 721
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Да да, ясно Hug
Шехи, ти пък що Hug

# 722
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Днес не съм на работа. Чистене, подреждане, 2 семейства ще спят утре ими е притеснително.
Снощи им звънях да им кажа ,че тортата ще пристигне днес до 12 часа / те трябваше да я получат и "скрият" в хладилника/ и че аз ще мина да взема една маса и  столове.
- Да, добре, в къщи сме.
Днес звъня в 12, никой не ми вдига/ телефона ми се изписва/. Отивам в 14 ч. звъня на врата, колите са там, но никой не ми отваря.
Кво да правя...Диазепам ли да пия, или да си направя един коктейл с българското лекарство?

Мъжът ,вика ,че съм се понемчила. Е как.....просто съм дисциплинирана и отговорна и като обещая нещо го правя, каквото и да ми коства.
Ще умра. и ще ги убия!/ ако тортата е върната и можеш чак утре да я вземеш/

Гея , кой е на аватара?

Последна редакция: пт, 25 ное 2011, 17:01 от Шехи

# 723
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Шехи, най-напред седни, почини, поеми въздух, ако не излизаш с колата, удари едно малко /без значение какво/. Разбирам те, явно те обаче не приемат да се притесняват или да са акуратни. Партито ще стане, каквото ти го направиш, т.е. хубаво и неповторимо Hug Ще се наредят нещата полека лека. Иначе тортата пристигна ли жива и здрава?

На аватара е един прекрасен британски мъж - Ричард Армитидж Heart Eyes

# 724
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Нямам информация, никакваб Пристигнала ли е,  и в какво състояние.
Блягодаря ти! Hug
Отивам да дръпна едно малко. Половинката ще пратя за масата...
Дишам дълбоко....наздраве! Mr. Green

# 725
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Наздраве Mr. Green

# 726
  • Мнения: 467
Мара Подробната честито, дълги години да се обичате и разбирате! Изглеждате прекрасно на снимките! bouquet

MamaD  Twisted Evil не им се оставяй. За мен е не само нахално , но и безотговорно от страна на училището .  Hug Моя син в детката градина не искаше да говори немски  в началото и децата все го обвиняваха, че ги ядосва, разваля игрите и т.н. Стане ли нешо първия обвинен беше моя син, а възпитателките казват че трудно се интегрирал. Ами нали те са тазм за тази цел! След разговор с възпитателката му, нещата се подобриха, но все още има дни в които не иска да ходи на градина, а като отивам да го взема не иска пък да си тръгва.

Аз днес получих берихта на сина ми от детската градина. Може ли някой да ми обясни какво означава Ambiguitätstoleranz?

# 727
  • Мнения: 379
....МамчеД, основния ти мотив е - искаш детето да се интегрира, а те не му разрешават!
 
точно така е Вечерница, но уви насила хубост не става. Няма как да ги накарам да го приемат. Среща с майката не мисля, че ще се състои, защото на 1во място, тя е председател на родителския актив и го дава много тежка, къде ти да говори с чужденка като мене, пък и да и обяснявам, че лично аз съм виждала как детето й хапе другите наред и ги натиска по ъглите да ги боксира в бъбреците - забрави Naughty 2ро проблема е много по-генерален - на Директорката й пречим, че й разваляме имиджа на образцово училище само с арийци; на 30ти има ден на отворените врати и тя просто си намери повод да отстрани моя от училище; не знам дали има право да го прави, но го направи ...
а аз уж за хубаво го записах там - едно от реномираните училища в Хамбург, ще има среда, ще учи от извора - от немците немски. Мисля всеки иска за детето си най-доброто. Уви голяма грешка направих! До сега толкова позитивни и приятни хора срещнах, че не очаквах оня с мустаците и зализания перчем да се е преродил. Нищо - ще ми е за урок, че тука не е България и всеки трябва да си знае мястото - иначе бият през пръстите и боли много Sad

За съжаление доктора ни даде направление за уши нос гърло и не пожела да напише веднага Атестат, както го помолих. Трябвало да го прегледат за вътрешни увреждания.  ooooh! В понеделник пак ще се разправям с тая работа.
Май и на мен не ми остана друго, освен да се нафиркам от мъка ...
Tinaina   Hug същата работа сме

# 728
  • Мнения: 1 584
МамаД трябвало е веднага !!! да отидеш в спешния кабинет, не да чакаш детския Rolling Eyes
Бързо опаряване на детенцето и успех на теб!

# 729
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
МамаД, смени училището. Нямаш никаква друга алтернатива и прочети постовете ми, както и на Вечерница.
Много е важна нагласата и представяне на детето в новото училище. Ще трябва да се подготвиш добре, ако смяташ ти немския ти куца, го напиши на листове и го научи на изуст.
Мотивирай детето и му казвай всяка сутрин че е най - прекрасния и много го обичаш......
Ще пиша книга на тая тема... Mr. Green
Стискам ти палци  и те подкрепям. Имаш дълъг път да извървиш.
Ще фиркам с теб сега, от съпричастност , а и вече  се успокоих.
Швагерите ми са  получили тортата, цяла, непокътната, и си легнали следобяд да си поспят.
Възхитени са.
 Нямам търпение да я видя!
Чиколина, Голямо Благодарско  Hug, ще имаш и други поръчки, да си знаеш!

Гея, това момче в какви филми е участвало. Зная че си филмманияк като мен.

Много се извинявам на всичски ,че ви досаждах.
Приятна вечер и уикенд!

# 730
  • Мнения: 467
MamaD защо те притеснява каква била майка му на детето? Това не означава, че синът й може да тероризира останалите деца. Би трябвало даже да се засрами от постъпките на съна си. И според мен ще бъде добре да се опиташ все пак да си поговорите двете. Пък, ако майката го дава прекалено тежко, говори с бащата. Не само го тероризират физически, но и психически. Така се създават комплексите на децата. А директорката като гледа реномето на училището да е добро, би трябвало да се погрижи и за интеграцията на чуждоговорящите деца. Все пак в Германия не живея само германци.   


Darsi, ако приятелят ти отоде с всички документи в АОК: паспорт, регистрация по местожителство, фактури коитое издавал от неговата фирма до момента, Аок касата може да го осигурят, но ще искат и  документ, че се е осигурявам минимум 3 години перди това. (например в Бг и до кога ще е осигурен там (точна дата)). После ще изчисляват на базата на фактурите месечната му вноска, която като селбстендиг можеби ще е от порядъка на 250/300 евро месечно. Ако сте женени, и ти и бебето ще бъдете вклзчени в тази застраховка, ако не, тогава смао детето меже да е осигурено към бащата, както са писали момичетат по-горе.

Последна редакция: пт, 25 ное 2011, 18:48 от Tinaina

# 731
  • Германия
  • Мнения: 8 101
Мара Подробната честито, дълги години да се обичате и разбирате! Изглеждате прекрасно на снимките! bouquet

MamaD  Twisted Evil не им се оставяй. За мен е не само нахално , но и безотговорно от страна на училището .  Hug Моя син в детката градина не искаше да говори немски  в началото и децата все го обвиняваха, че ги ядосва, разваля игрите и т.н. Стане ли нешо първия обвинен беше моя син, а възпитателките казват че трудно се интегрирал. Ами нали те са тазм за тази цел! След разговор с възпитателката му, нещата се подобриха, но все още има дни в които не иска да ходи на градина, а като отивам да го взема не иска пък да си тръгва.

Аз днес получих берихта на сина ми от детската градина. Може ли някой да ми обясни какво означава Ambiguitätstoleranz?
http://de.wikipedia.org/wiki/Ambiguit%C3%A4tstoleranz

MamaD бих потърсила за помощ и шуламта, ако училището се прави на ударено.

# 732
  • Мнения: 494
МамаД,много тъжно ми стана от поста ти Cry 4естно казано,при такива обстоятелства и аз бих си преместила детето,но преди това бих се погрижила да разберат,4е така не се прави! Така 4е не се предавай!Вземи говори с тази тежката,да не се прави на много важна и да не си мисли,4е отглежда Негово Висо4ество!Аз ако съъъъм,леле как ще и разкажа играта,не е истина!Говори пак с директора,ако можеш и с други родители,Тая господжа,ако види,4е и се разклаща реномето,може и да размисли за поведението си.Непременно атест и оплакване и до Шуламта и полицията! Ех,4е се ядосах,м...а му!

Шехи,видя ли,4е вси4ко се нарежда!Много весело да си изкарате и 4акаме снимки!

Сърфи,не съм го душко настъпвала (нито той мене Wink),4е така сме му стъпили на врата с малката,4е едвам диша 4овекът WinkРеших да съм бяла и добра , 4е все пак Коледа идва,пък и душа носи и да му го спестя bowuu




# 733
  • Мнения: X
Моя син в детката градина не искаше да говори немски  в началото и децата все го обвиняваха, че ги ядосва, разваля игрите и т.н. Стане ли нешо първия обвинен беше моя син, а възпитателките казват че трудно се интегрирал. Ами нали те са тазм за тази цел! След разговор с възпитателката му, нещата се подобриха, но все още има дни в които не иска да ходи на градина, а като отивам да го взема не иска пък да си тръгва.
В предишната детска градина имахме подобни проблеми с Ники. Той тръгна там на 3 и половина без грам немски. Градината беше немско-френска и двата нови езика усложняваха ситуацията. Другия проблем беше, че градината беше новооткрита, персонала не се беше сработил, директорката беше патка заспала и така хаоса беше на макс. Ники е много живо дете, много емоционален и много любопитен. За него да не разбира и да не бъде разбран беше катастрофа, реагираше на моменти по-темпераментно и разбира се - превърна се в черната овца. Каквото и където да стане някъде, децата сочеха Ники. Едната учителка ми обяснява, че детето е агресивно, другата - че е много интелигентен и разумен. А де? След многократни разговори нещата се наместиха някак, детето понапредна с езика... но все пак не ходеше с особен кеф на градина и различното отношение се усещаше. Не беше единственото дете на чужденци в групата! Е, сега в новата градина Ники се чувства щастлив и обичан, има приятели и е сърцето на групата. Няколко пъти ми казва "Благодаря ти мамо, че ми намери най-хубавата градина" и ме разплаква. Няма търпение да е там, разказва с въодушевление за всеки ден и всяка подробност. Детето ми е обичливо и темпераментно, палав, но не агресивен. Радвам се, че си попадна на мястото. Единственото не немско семейство в градината сме ние! Отношението е повече от прекрасно.

МамаД, може би все пак преместване ще е по-добро за детето. Ако наистина има негативно отношение и неприемане в това училище, това няма да се промени когато синът ти напредне с немския. Колко години ще му трепереш всеки ден, дали няма пак да се върне насинен?

# 734
  • Мнения: 26
Благодаря ви много за отговорите!!И ги чета разбира се.Питам защото четох за едно момиче,че си е направило застраховка за нея в държавната и е била бременна.Ето защо питам пак!!Защото първо питах за семейна,както и за майчинството.Но сега за майчинството вече зная.И за това питам само за застраховката,как става за мен и детето само.И по колко се внася.Съжалявам,ако съм ви притеснила,но просто слушам различни истории.И,че някои им става към държавната. Hug

Общи условия

Активация на акаунт