Убиха Кадафи?

  • 13 709
  • 234
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 253
Ами не знам, Iris, ти ни кажи за какво е.
Според мен темата е за реакции на новината, хората реагират по различни начини.
Ако има някакъв правилен начин за реакция или универсална истина за режима на Кадафи, искам да знам.

# 61
  • Мнения: 654
БВП на глава от населението – $ 14,192.
За всеки член от семейството държавата плаща годишно $ 1,000 субсидии.
Помощи за безработица – 730 $.
Заплата на мед.сестра – $ 1000.
За всяко новородено се плаща $ 7,000.
Младоженците получават помощ от 64 000 $ за покупка на жилище.
При откриването на частен бизнес еднократна финансова помощ – 20 000 $.
Високи данъци и налози са забранени със закон.
Образованието и медицината са безплатни.
Образованието и стажовете в чужбина са на правителствени разноски.
Верига магазини за големи семейства със символични цени на основните хранителни продукти.
За продажба на продукти с изтекъл срок на годност – големи глоби и затвор за спекулантите.
Част от аптеките с безплатни лекарства.
Фалшифицирането на лекарства – смъртно наказание.
Наеми – забранено е събирането на наеми.
Такси за електричество на населението – няма.
Продажбата и употребата на алкохол е забранена .
Безлихвени кредити за купуване на жилище и кола.
Брокерските услуги са забранени.
При закупуването на автомобил 50% се изплащат от държавата, а на бойците от народното опълчение – 65%.
Петролът е по-евтин от водата. 1 литър бензин – $ 0,14.

И защо му трябва на някой да режи клона с златната ябълка?
Ето на това му викам Комунизъм.

# 62
  • Мнения: 502

Ако има някакъв правилен начин за реакция или универсална истина за режима на Кадафи, искам да знам.

  Правилната реакция е тази на демократите, нали знеш. Другото са конспирации. Каквото кажат силните на деня, това е правилно. Щом са убили някого като куче, трябва да им ръкопляскаме, как иначе. Нали е в името на всемирната демокрация.

# 63
  • Мнения: 9

Ако има някакъв правилен начин за реакция или универсална истина за режима на Кадафи, искам да знам.

  Правилната реакция е тази на демократите, нали знеш. Другото са конспирации. Каквото кажат силните на деня, това е правилно. Щом са убили някого като куче, трябва да им ръкопляскаме, как иначе. Нали е в името на всемирната демокрация.

           Peace

# 64
  • Мнения: 21 457

Ако има някакъв правилен начин за реакция или универсална истина за режима на Кадафи, искам да знам.

  Правилната реакция е тази на демократите, нали знеш. Другото са конспирации. Каквото кажат силните на деня, това е правилно. Щом са убили някого като куче, трябва да им ръкопляскаме, как иначе. Нали е в името на всемирната демокрация.


     Ако искаш им ръкопляскай. Аз не ръкопляскам, когато някой диктатор е убит, вместо да бъде изправен пред съда - където му е мястото.
   Оставям ви да се възхищавате на великолепното управление на Кадафи и да съжалявате за него - за управлението му. За човека, мога  да  съжалявам, както за всяко човешко същество, постигнато от жесток край.

    Вива Кастро, така ли беше.

# 65
  • Мнения: 182
Либийците сега ще се простят с богатството си - петрола вече не е техен!
Пък и има много начини да се разправят с диктатор - така, както го направиха е много животинско, жестоко, безумно....така влачен труп...няма какво да кажа...
Пък и самия той - диктатора лесно се размина-един куршум и това е!
Така че...тепърва ще видим има ли за какво да се радват или тепърва започват проблемите при тях.

# 66
# 67
  • Мнения: 345
===============
===============
И защо му трябва на някой да режи клона с златната ябълка?
Ето на това му викам Комунизъм.

Аз пък му викам, че е една страна, която е много богата на определени ресурси, които обаче скоро ще започнат да се експлоатират от едни други страни.

# 68
  • Мнения: 9
Много интересно се развива темата.
Не виждам някой да тъжи за това, че един диктатор вече не е на власт, както и не виждам някой да ръкопляска на начина, по който беше унищожен...всъщност за какво спорим?

# 69
  • out of space
  • Мнения: 8 573


И кое е глупости на кълбета? - племена са си в Либия.


Съжалявам, не те разбрах!  Peace

# 70
  • Мнения: 502


  Ясно е, че са го убили преди това. Затова се изтъпанчи Хилъри да дава изявления, да замаже работата.

# 71
  • Мнения: 17 546
Много интересно се развива темата.
Не виждам някой да тъжи за това, че един диктатор вече не е на власт, както и не виждам някой да ръкопляска на начина, по който беше унищожен...всъщност за какво спорим?
Ми така е като се бърза да се пише и се чете механично, без да се забележи смисъла на написаното!...
Иначе - специално такива, които одобряват, има. И ти чети внимателно!
Те одобряват и убийството на Саддам, и на Осама(някой знае ли за този човек нещо различно от това, което медиите му поднасят?), сигурно одобряват и още от времето на Чаушеску... Да убиеш диктатор като куче, докато гледаш страха в очите му е велико, да! ooooh!

Затова пък "аборигени" като камбоджанците, примерно, съдят своя диктатор - Пол Пот. Чилийците също осъдиха Пиночет. Но те са друга категория хора, се оказва, не точно "кучета".

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 13:32 от Денонощница

# 72
  • Мнения: 5 710
днес си мислих нещо
.. че ако в 1 процент вероятност кадрите са истински, и нещата са се развили така... , тези хора ( либийците) в кой век са? Всмисъл, това естествено ли е за човешката психология сега, или те са някакви пещерни човеци тези либийци

# 73
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
за манталитета там си е нормално.

# 74
  • Мнения: 345
днес си мислих нещо
.. че ако в 1 процент вероятност кадрите са истински, и нещата са се развили така... , тези хора ( либийците) в кой век са? Всмисъл, това естествено ли е за човешката психология сега, или те са някакви пещерни човеци тези либийци

Това си мисля, че към момента е нормална реакция за тях. Те са в еуфория, добре манипулирани, чувстват, че всички (най-вече ГОЛЕМИТЕ) са на тяхна страна и ги пазят, защитават. Тук не се случва нищо по-различно от Ирак, Авганистан и т.н. Скоро ще се събудят и осъзнаят колко трудности ще ги чакат. Въпросът е дали ще са готови на тези промени.  Времето ще покаже. Зависи и от сценария, който ще им предложат.

Общи условия

Активация на акаунт