Убиха Кадафи?

  • 13 704
  • 234
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9
Денонощница, прочетох, наистина има и такива, които одобряват убийството, но те са толкова малко, че се губят на фона, на всички други, които се възмущаваме.

# 76
  • Мнения: 234
Дали изобщо е така ?

# 77
  • Мнения: 4 916
Гледате по телевзора въоръжени момчета и мъже, опиянени от силата, която им дава автомата, и кой знае какво друго, и бързате да вадите генерални изводи за всички в страната.

# 78
  • Мнения: 17 546
Ми то за това е информационната пропаганда, да промива мозъци и да гради впечатления от разстояние.

# 79
  • Мнения: 24 467
Дъното на гнусотата е това убийство. А неговият "венец" са директните репортажи на трупа.
Едно време, като ученичка, гледах как убиват Елена и Николае Чаушеску по телевизията. Колкото и да бях против режима и с други идеи и тогава ми се догади и до днес, толкова години по- късно, няма да го забравя и изпитвам същите чувства на погнуса от акта на насилие. Запомнила съм и словесните гаври за "големия учен", а бях дете, ученичка. И пак разбрах колко елементарни и само от позицията на тогавашната сила на автомата бяха те. Да риташ умряло куче...Горда бях, че у нас това не бе сторено с Живков, колкото и да не съм поддържник на соц- а.

За американската политика на постоянна инвазия и екстремизъм с цел плячкосване на всичкото чуждо богатство по земята не ми се обсъжда.

Лично аз имам разностранна информация за "положението" в Либия и на либийския народ. Лична позиция крайна нямам. Да се заеме такава е нормално за повърхностното мислене, на което не са нужни нито доказателства, нито различни гледни точки.

# 80
  • Мнения: 5 710
Judy, аз същото изпитах. У поне това не се случи.
Снощи гледахме кратък репортаж за това, че едва ли не това е логичния край на диктаторите. Ами това е ужасно внушение...  Показаха Смъртта на Мусолини и и разбира се  Чаушескуу до онази стена...
Най-гадното нещо, което съм виждала е това с Мусолини. Снимките не са за хора със слаби нерви, но това е най- не шокиращата , която намерих. Висял е на един площад в Милано, заедно с любовницата си.  Преди някакви си 50 години.. Е нищо ли не се променя, всъщност. Саддам Хюсеин беше в ужасни условия в затвора, наложи се комитета на ЧК да се намеси, нали помните снимките как го преглеждат. Защо е нужно това нещо, защо е нужна такава варващина. Този, който го е убил Кадафи чакал 20 милиона награда.... Каква е тази победа, така ли се започва нещо по-добро, по-справедливо , цивилизовано....

# 81
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Със сигурност не.
Колко удобен параван са тези приказки за наивните хора.
Диктатурата на манипулацията за мен е също страшна с подмолността си и с това, че все по-лесно ще намира почва в изгладените предварително мозъци.
Не са малко и хората, които се хранят с подобни зрелища, нещо като да си купуваш вестник, за да се бухнеш в чуждите чаршафи, да ги разровиш, ако може даже и да ги помиришеш.

# 82
  • Мнения: 654
Дъното на гнусотата е това убийство. А неговият "венец" са директните репортажи на трупа.
Едно време, като ученичка, гледах как убиват Елена и Николае Чаушеску по телевизията. Колкото и да бях против режима и с други идеи и тогава ми се догади и до днес, толкова години по- късно, няма да го забравя и изпитвам същите чувства на погнуса от акта на насилие. Запомнила съм и словесните гаври за "големия учен", а бях дете, ученичка. И пак разбрах колко елементарни и само от позицията на тогавашната сила на автомата бяха те. Да риташ умряло куче...Горда бях, че у нас това не бе сторено с Живков, колкото и да не съм поддържник на соц- а.


  bouquet

# 83
  • Мнения: 17 546
джоджо, не мога да ти разбера позицията!? Thinking На предната страница оплю набързо мнението на Absolute Beginner, а тук се съгласяваш със същото, но казано с други думи...

# 84
  • София
  • Мнения: 4 253
Гледах по новините записа с телефон на последните минути на Кадафи. Shocked
Потресена съм, но не съм изненадана - тълпата е способна на всичко, особено в тази "държава" на племена.

# 85
  • Мнения: 3 405
Детето ме пита защо са го убили, защото не е спазвал правилата ли  Rolling Eyes
Казах му, че човек не го убиват, загдето не спазва правилата. Затова могат да му се скарат.

Изобщо не ми харесва как анонсират цялата тази история в новините, как показват кадри на окървавения труп. Снощи сменях програмите, за да не гледат децата, но все някъде ще се натъкнат на това.
Аз съм голяма и мога да понеса такава гледка, а на тях как да обясня, че не е редно хората да бъдат убивани  ...

# 86
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Гледах кадрите по руската тв. Показват всичко в подробности.
 А после усмихнатата физиономия на Обама.
 И хубав коментар,как нобеловият лауреат за мир Б. Обама подкрепя това зверско убийство.

# 87
  • Мнения: 9
Нямаше ли някакъв закон /може да не се изразявам точно/, според който такива кървави кадри са забранени да се излъчват по телевизията. Смътно си спомням, че заради подобни кадри в Чечня, журналистка беше уволнена от БТ. /или се лъжа/.

Просто някаква лудост е обхванала целият свят явно, след като такива новини могат да се нарекат ТОП-новина.

# 88
  • Мнения: 5 710
има ли световен лидер, който да е осъдил убийството на Кадафи, всъщност.

# 89
  • Мнения: 3 405
Не знам. Колкото и да искам да огранича това да не стига до децата, не става. Отвсякъде гърми "Убиха Кадафи", анонси, реклами между предавания, новини.
Толкова ми се заби в съзнанието, че го сънувах даже.

Общи условия

Активация на акаунт