Убиха Кадафи?

  • 13 707
  • 234
  •   2
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 30 142

тогава за каква демокрация говорят там? Те станаха същите като Кадафи. Той бил убиец, пък те хич не са  Crossing Arms

За криворазбрана.




аз не съм запозната с либийския въпрос, признавам си, но от човешка гледна точка за мен е недопустимо да се награждава човек убил друг човек, а да се "наказва" с екзекуция човек убил други хора. Някакси убийството си е убийство и не е демократично да се мери с двоен аршин  newsm78 И двамата са убийци (независимо на колко хора) и трябва да са в съда.

# 121
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
САЩ поискаха "прозрачно обяснение" за смъртта на Муамар Кадафи

А, а Хилъри е просто нЕква си там  луда, дето те и не знаят какви ги дрънка.

Дълъг чорап, жалки сме, разбира се, а ти от висотата на пясъчната си кула фокусираш всичко точно и ясно, благодарение на голямото ти нравствено развитие, разбира се  Mr. Green

# 122
  • Мнения: 1 310
САЩ поискаха "прозрачно обяснение" за смъртта на Муамар Кадафи

А, а Хилъри е просто нЕква си там  луда, дето те и не знаят какви ги дрънка.

Дълъг чорап, жалки сме, разбира се, а ти от висотата на пясъчната си кула фокусираш всичко точно и ясно, благодарение на голямото ти нравствено развитие, разбира се  Mr. Green
Няма как да знаеш за развитието ми. Такива висоти виждам, че са непосилни за теб. Не се напъвай повече! Няма да те отбелязвам.

# 123
  • Мнения: 4 841
Чудя се, от вчера още... Във връзка с вица, че изходът от кризата в България е Терминал 1... А къде е изходът от духовната криза на света? Байконур?

За мен чудовищното в случая е не толкова конкретното убийство, не дори и ликуването на либийците... Гнусното в цялата история е именно медийното отразяване на случая... Как пък не се намери една медия, която да каже "Кадрите се отличават с нечувана жестокост, която противоречи на принципите на нашата медия, и затова ние НЯМА да ви ги покажем"  Confused  

Не тъжа за Кадафи. Просто се чувствам омърсена от отношението - създателите на медийния продукт очевидно смятат, че аз (ние, зрителят - в частност и поотделно) копнее да види точно това, което показват  Confused По подобен начин се чувствах в деня, когато от всички сергии за вестници в супер едър формат се виждаше снимка на тялото на Андрей Луканов в моргата...

# 124
  • Мнения: 17 546
Е, браво! Shocked Що за отношение и по какъв повод? А ти вероятно си велика? Как може в такава тема да си позволиш подобни определения?

Чудя се, от вчера още... Във връзка с вица, че изходът от кризата в България е Терминал 1... А къде е изходът от духовната криза на света? Байконур?
Може би наистина 2012... колкото и налудничаво да звучи, започва да ми изглежда оправдано. Tired

# 125
  • Мнения: 345
Кое точно е жалкото Пипи? Това, което казва LemonDesi наистина се е случвало. Може би не ти хареса начина на изразяване, но може би това си е нейния стил.

Мissence, така е, недопустимо е. Но най-вероятно това момче наистина ще го превърнат в национален герой.

# 126
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
О, няма ли как да знам  Mr. Green?
За отбелязването, не държа никак.

Стилът ми няма как да е друг в случая.
Не мога да говоря за грозни неща с красиви думи.

# 127
  • Мнения: 49

Joy Joy
Преди време съвсем сериозно се говореше, че Бин Ладен работи за ЦРУ и семейството му живее в САЩ.

Не съм чел за семейството му, но Бин Ладен определено е бил тежко финансиран от ЦРУ, по времето когато други военни сили са били в Афганистан. Това доколкото знам си е история, а не конспиративна теория.

# 128
  • София
  • Мнения: 35 107
Вчера, БТВ наложиха цензура на кадрите....днес да не останат по-назад ooooh!
Потресох се, не от мъртвото тяло...а, от живия окървавен човек. И, от последвалото.
Дали го е заслужавал- ооо, да. Така ли- не. Трябваше да го съдят, като Саддам и да го разстрелят.
Тълпата можеше да го заплюе- огромна, огромна обида в арабския свят. Ей, така, да се наредят хилядите и да го заплюят!

# 129
  • София
  • Мнения: 30 142
....За мен чудовищното в случая е не толкова конкретното убийство, не дори и ликуването на либийците... Гнусното в цялата история е именно медийното отразяване на случая... Как пък не се намери една медия, която да каже "Кадрите се отличават с нечувана жестокост, която противоречи на принципите на нашата медия, и затова ние НЯМА да ви ги покажем"  Confused  

Не тъжа за Кадафи. Просто се чувствам омърсена от отношението - създателите на медийния продукт очевидно смятат, че аз (ние, зрителят - в частност и поотделно) копнее да види точно това, което показват  Confused По подобен начин се чувствах в деня, когато от всички сергии за вестници в супер едър формат се виждаше снимка на тялото на Андрей Луканов в моргата...

и аз това попитах на предната страница. Не защитавам никого, още повече, че не съм запозната в детайли с диктатурата, ситуацията в Либия и т.н., но от чпвешка гледна точна да показваш убийството на един човек 1:1 е недопустимо. С какво убийците на Кадафи се различиха от него??? С нищо според мен. Убивал е той, убиха го и него  Thinking Това е като закона на джунглата. Без съд и присъда убиваш някой и готово  ooooh! Съжалявам, аз такава "справедливост" не разбирам.

# 130
  • Мнения: 1 262
Да...трябваше да го съдят, но не беше удобно никому да се разприказва!Този сценарии беше най-угоден!
За 2012год, и аз съм се замисляла, че човечеството може да предизвика нещо като край.Например ето моя сценарии, Сащ се насочват към Иран,поредната богата на петрол страна!Известно е , че в там има ядрено оръжие, може да стане някоя беля.

# 131
  • Мнения: X
много гнусна новина

а медиите достигнаха нови хоризонти с начина, по който я представиха
 Sick
явно вече нямат никаква професионална етика

кадрите ми напомнят едни други кадри от края на 90те по една БГ ТВ - дадоха напълно натурално и без предупреждение как чеченци отсичат главата на един руснак, вкл и звуковото оформление не беше спестено  Sick

не знам какъв е либийският народ
но тази новина ги представи като варвари от каменната ера

а Хилъри все повече наподобява Олбрайт с промития си мозък и демонстрирана жестокост


честита "демокрация" на либийците
почва и тяхното петролно робство

точно снощи гледах ужасен филм за петролното робство на Нигерия
нищо добро не ги чака

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 10:23 от Анонимен

# 132
  • Мнения: 3 405
Във връзка с вица, че изходът от кризата в България е Терминал 1... А къде е изходът от духовната криза на света? Байконур?

хубава мисъл Simple Smile

Аз от миналата вечер държа телевизорите на детки канали и на анимал планет.

# 133
  • Мнения: 1 253
Вие всичко сте казали, супер постове има, аз май нямам какво да добавя. Някак обезсърчаваща е цялата случка. Само въпросите на международните организации са лъч надежда.

Сетих се за процеса срещу Милошевич. Неудобно се получи с този процес, проточи се с години, той се разприказва... И накрая се спомина в затвора. Така е по-чиста работата.

А и, наистина, ако си представим Кадафи в затвора като престъпник, всички световни лидери, дето го посрещаха като държавен глава толкова години... Неудобно си е. Друго си е либийците да са лумпени и идиоти, там вечно да е обясним хаос. По-лесно, по-чисто. С новото "подпомогнато" правителство ще се преговаря лесно, ако нещо се обърка - ми те нали са луди и вечно в гражданска война, ще има ново и така. Може да погледнем Латинска Америка, там от деситилетия си живеят по този начин, защото били идиоти. Абе да им е честита новата колония.

# 134
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Тук може да се прочете мнението по тези въпроси на Фредерик Уилям Енгдал, американски журналист на свободна практика, занимаващ се до голяма степен с анализ на въпроси, свързани с енергийната политика, в частност с тези на петрола.
http://www.engdahl.oilgeopolitics.net/index.html
http://krizata.blog.bg/novini/2010/10/01/frederik-engdal-za-glob … nata-kriza.614229

Общи условия

Активация на акаунт