Убиха Кадафи?

  • 13 685
  • 234
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 841
За съжаление от доста дълго време не се дава възможност на подтиснатите народи да извървят сами пътя по осъзнаването си и развитието на стремежа им за свобода и еманципация  Confused
Първо се подкрепят негласно диктаторите, без на никой да му пука за народа (освен, разбира се, подпомагането на някой и друг дисидент от време на време), и после изведнъж в зависимост от личния интерес, се "внасят" (силово или не) демократични ценности... И се получава точно "преяждане" с демокрация... Примери - бол...

# 166
  • Мнения: 4 916
И аз мисля, че промяна в управлението можеше да бъде постигната и по друг начин, но той нямаше да е толкова бърз във времето. С такъв огромен процент млади хора беше неизбежно.

# 167
  • Мнения: 662
BirdsFlu, така е.Но и целта не е да бъдат демократизирани /тази думичка вече е с тотално размито значение/.Неудобните вече, са заменени с нови послушници, на каквато и да е цена.

# 168
# 169
  • Мнения: 345
Лабрадор, мерси за линка. Интересни са мненията на хора и от други националности  Peace
Съгласна съм с един от коментарите. Това, което се вижда по репортажите са групи хора, а не либийския народ. Колкото и новини да съм изгледала, никъде не видях маси, а само добре въоръжени групи. Дори и в репортажа, в който даваха опашката от чакащи, за да се снимат с мъртвия Кадафи, нямаше повече от няколко стотин души. Снимките бяха само от местата, където са локализирали бунтовниците. Това не е реална представа. Интересно ще ми е, ако обявят мястото и датата на погребението, колко хора ще видим там.

# 170
  • Мнения: 1 262
aleni_cvetya , точно така!Медиите отразяват това , което трябва да види зрителят, тоест това, което трябва да се втълпи на зрителя!
Да не забравяме и живия щит , който образуваха хората поредни седмици за да пазят полковник Кадафи ,там имаше е и много майки с деца!Аз не го видях отразен  никъде по медиите или поне не толкова широко отразяван.

http://amezzavia.wordpress.com/2011/10/07/6945/

Последна редакция: нд, 23 окт 2011, 13:17 от mari:)

# 171
  • Мнения: 345
Беше отразен, но така го извъртяха, сякаш са ги насилвали да излезнат на улицата и да направят щит.

# 172
  • Мнения: X
"ЗА ДА НЯМА БЕЗРАБОТИЦА В СТРАНАТА НА ТОЯГИТЕ,
ТРЯБВА ДА ИМА ВОЙНИ, МНОГО ВОЙНИ, ДАЖЕ МЕЖДУЗВЕЗДНИ ВОЙНИ.
10-20 СЕДМИЦИ БОМБАНДИРАШ, ПОСЛЕ 10-20 ГОДИНИ ВЪЗСТАНОВЯВАШ И ПОСЛЕ ПАК И ПАК И ПАК!"


News.bg - Обама: "Стига политически цирк, одобрете плана"
          http://news.ibox.bg/news/id_1295317210

# 173
  • Мнения: 28
Бях дете когато Кадафи беше в апогея си.... В съзнанието ми си е останал образът му отвъд политиката ...  Пелерината върху снажните рамене, черните къдрици, ослепителната усмивка... Боже, колко красив беше този мъж....

# 174
# 175
  • Мнения: 15 619
Това трябва да е израз на уважение към чуждото мнение, за което толкова внимателно и учтиво молиш в темата за изборите...

# 176
  • Мнения: 1 310
Това трябва да е израз на уважение към чуждото мнение, за което толкова внимателно и учтиво молиш в темата за изборите...
Охоооо! Следиш ли ме?! Joy Joy Joy
Радвам се, че правя впечатление! Flutter /макар, че аз не съм те виждала тук във форума newsm78/
Просто ми се повдигна при мисълта, че Кадафи е секси. И не обиждам никого, както това става в цитираната от теб тема. Надявам се умееш да различаваш нещата? Това удовлетворява ли те? Ако имаш още въпроси - насреща съм. Mr. Green

# 177
  • Мнения: 15 619
Порадвай се малко!  Mr. Green  Правиш впечатление, да.
Но не бих си направила труда да те следя.

# 178
  • Мнения: 1 310
Но не бих си направила труда да те следя.
Нали знаеш, че няма как да ти повярвам? Wink

# 179
  • Мнения: 15 619
Но не бих си направила труда да те следя.
Нали знаеш, че няма как да ти повярвам? Wink
Ти си знаеш, какво ти е необходимо. Не мога да споря.

Общи условия

Активация на акаунт