Училищни униформи и безумни цени

  • 37 301
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Продават обаче и отделно емблеми, взех си 2, и намерих магазина, откъдето купуват платовете.  Whistling
Ей, не е честно така. Кажи и на мен къде е магазина. Чудесни униформи ще му спретна  bouquet
На сина ми униформата струваше 194 лв. Включва сако и 2 панталона - кадифе, елек (вълна) и памучна риза + емблема. От качеството поне съм доволна и униформата се носи всеки ден.
На Алабин в един от трите магазина за платове, този, в който точно пред щанда на продавачката са поставени топовете с нашето каре! Wink Продавачките го знаят кое е.  Mr. Green Около 12-14 лв/м.
Ще потърся утре визитката за точния адрес.

# 16
  • Мнения: 1 589
Ние сме в САЩ и тук е същото положение.Качествените панталони и блузи от униформата са поне 2-3 пъти по-скъпи от дънки/джинси и обикновенни трикотажни блузки.

# 17
  • Мнения: 54 460
При нас е следното :

Тениска Лакоста , къс ръкав - 12лв.
Тениска Лакоста , дълъг ръкав - 14,40
Пуловер без ръкав - 21,60
Пуловер с дълъг ръкав - 26,00
Суитчър ( ватиран ) - 34,00

Аз взех от двата вида Лакоста по 2 и всичко ми излезе 140лв. Училището не поема нищо .
Но ние нямаме долна част .
Дънки или пола по желание .

# 18
  • Мнения: 1 347
Също съм много недоволна от фирма "Бонита". Много високи цени, някои от продуктите им са под всякаква критика (напр. "полар" за  ок. 35 лв., който не бих си купила и за 5 от пазара, добре че предлагат и други варианти за връхни дрехи, или обикновена тениска (освен лакостата) за 11 лв, която е същата като тези за 3 лв., само че с емблема), дънките са с крайно неудобна кройка, да не говорим за гафовете със срокове, модели, мерки и пр.  Сега при обща цена на униформата 140 лв. ми се налага да пера през ден, за да насмогваме (при това си носим предимно други дънки, не униформените). За удоволствието да пера веднъж седмично трябваше да отделя още поне 80 - 100 лв.
Все си мисля, че ще бъде много по-удобно и евтино, ако училището просто закупува на едро тениски и поръчва изработката на емблеми, отколкото през тези фирми. А тениска/блуза с дълъг ръкав с емблема и панталон с определен цвят са предостатъчна ежедневна униформа.

# 19
  • Мнения: 54 460
Ооо , сроковете и при нас не се спазиха ! #Cussing out
Последен срок - до края на октомври . Twisted Evil
Добре , че аз бях предплатила още през август , та вече имаме униформа . Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 168
Ха дано и при нас не спазят сроковете  Praynig Обмислям обжалване само  да ми предоставят да се запозная с договора. Mr. Green След тридневни спорове се мина на вариант задължителни да са само сутшърта и блузата с емблемата, но и този вариант не ми харесва Whistling Надушвам нещо гнило в цялото това нещо  #Cussing out Имаше родителска среща на 18.09 ни вопъл ни стон за униформи и изведнъж хоп нова родителска на 18.10  за униформите, като си мислехме, че тогава ще се обсъждат модели и цени а то направо представители на фирмата да взимат мерки и пари  #Crazy, защото договора бил сключен  #2gunfire уж от родителското настоятелство в училището но се оказва , че представителя на нашия клас нито знае нито е участвал в обсъждане и подписване на договора  Twisted Evil

# 21
  • София
  • Мнения: 3 291
Аз бях писала в предишната тема преди 2 години. Фирмата е винаги Бонита, ясно е защо.

Тениските тип Лакоста ги има в аутлетите на Зара за по 5-10 лв, може да се снабдите от там. Е, първият път има дотация от държавата и за 20 лева ще си купите цялата униформа, ако сте подписали декларацията, че детето ви ще ползва.

При нас проблемите бяха много: нищо не беше в размерите, които бяхме поръчали и видели преди това. Умишлено бяха сменили дънките с такива от по-груб плат, тениските, макар и с етикет с номер, дори преди изпиране бяха по-тесни.

Единствено суичерът става, все още го носим, не е избелял вече 3та година.

В нашето училище са задължителни по правилник, но само суичерите и дънковите полички се носят, всичко друго просто не става.

# 22
  • Мнения: 13 300
Явно Бонита или се е специализирала или е намерила път до директорките Wink

А за емблемите, трябва проект и после се прави програма за бродировъчната машина, която е скъпа, но не чак толкова, и другото като материал плат и конци и самото бродиране вече не е кой знае какво.

А за родителските настоятелства, не се изненадвай правят си каквото искат, представителя от нашия клас миналата цяла година се е опитвал да разбере кога се събират, какво трябва да прави и нищо никаква комуникация.
А сега ни направиха специално родителска среща, за да кажат че от настоятелството искат по 30 лева и са си взели решение на събрание, за което събрание сигурно са знаели двама трима човека.

# 23
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Според мен не е нужно да се иска разрешение от родителите за това дали да има униформи в училището или не.Все едно работодателя ми да ме пита дали искам да работя с манта или с панталон.Ако не ми харесва политиката на завода /училището/,ще се преместя .
За униформата съм твърдо.
Между облекло /униформа/ на ученици и на работещи има разлика. И тя е, че работещият не купува нищо!!! Представям си пожарникари, наредени за опашка за каски, гащеризони или маркучи. Безумно е да се изисква от родителите да заплащат униформите и то на такива цени, на всичкото отгоре и никой не ги е питал.

В началото всичко беше цветя и рози!
Дадоха ни пълен комплект /сако, панталон, елек, вратовръзка и риза/ безплатно и нямаше проблеми, защото ни обясниха, че ще трябва само да закупим поне още една риза и един панталон, но никой не ни каза, че за родителите след нас няма да важи същото. Синът ми намери кой да наследи униформата му. Така и за наш късмет в новото училище се намери един отзивчив младеж и само ще попълним гардероба с най-нужното. Но е безспорен и фактът, че желанието да влезе в тази гимназия си беше негово, а там има определени правила, които ще трябва да спазва. Няма начин ние като родители да му скършим хатъра и да му вземем отпусното заради униформата.

Униформите ни са от тук: http://www.forest-jeans-store.com/files/Forest-Jeans-Catalog-Uniformi-2011.pdf Към организацията им на работа и подхода към клиентите имам забележки, но качеството на облеклата е много добро и цените са поносими.

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 14:29 от Саморая

# 24
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Това със униформите е такава глупост- целта е училището да въведе униформи, за да му отпуснат някакви парични средства като поощрение! Миналата година в нашето училище въведоха униформи  и цената на 1 комплект (блуза, наподобяваща пуловер + риза и панталон/пола) беше около 55-60лв. Децата ходиха с униформа първата седмица, после само с блузата от униформата още една седмица, след това я облякоха за новогод.тържество и за 24май....Изобщо само така си ги купувахме.
Тази уч.година случаят се повтори - ходиха с униформа една седмица след 15септември и  толкоз...
Мисля, че в униформите има смисъл - ако ще се носят, ако никой не го изисква от децата защо изобщо се въвеждат?? Всичко е отбиване на номера!

# 25
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Вие не ги ли виждате как излизат от къщи  Rolling Eyes С униформа ли са, без ли...

# 26
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Ние сме в САЩ и тук е същото положение.Качествените панталони и блузи от униформата са поне 2-3 пъти по-скъпи от дънки/джинси и обикновенни трикотажни блузки.
При вас е друго - поне дрехите са качествени. Тук - само парите са в повече.

Решението за униформи в нашето училище идва чрез настоятелството. Устно. Представител на нашия клас не е бил уведомен, че ще има събрание изобщо, а още по-малко - за дневният му ред. Не стана ясно нищо, освен цената на униформата, съвсем в края на учебната година. И до ден днешен няма черно на бяло - заповед или нечие решение, с което да се обяви, че училището има еди каква си униформа. Уж им вземаха мерки, а като се оказа, че на много деца трябва да се правят корекции - ами нали знаете, конфекция ... бяха казали, че поне ще са по мярка и за това са такива цените! На нещата с дълъг ръкав кройката е такава, че за да не се оголва кръста на детето, ръкавите трябва да се навиват доста. Обличали сме блузката (тази, същата, тип Ла Коста, от Бонита) точно веднъж. След двукратно изпиране на 60 градуса, придоби нормални за нас размери - стана два номера по-малка.  Crazy Отбиване на номера от всякъде и преливане на родителски пари в нечий джоб.

# 27
  • Мнения: 54 460
Това със униформите е такава глупост- целта е училището да въведе униформи, за да му отпуснат някакви парични средства като поощрение! Миналата година в нашето училище въведоха униформи  и цената на 1 комплект (блуза, наподобяваща пуловер + риза и панталон/пола) беше около 55-60лв. Децата ходиха с униформа първата седмица, после само с блузата от униформата още една седмица, след това я облякоха за новогод.тържество и за 24май....Изобщо само така си ги купувахме.
Тази уч.година случаят се повтори - ходиха с униформа една седмица след 15септември и  толкоз...
Мисля, че в униформите има смисъл - ако ще се носят, ако никой не го изисква от децата защо изобщо се въвеждат?? Всичко е отбиване на номера!

При нас е строго .
От 01.11. ще връщат всеки , който не е с униформа + неизвинени отсъствия .

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
....
Тениска Лакоста , къс ръкав - 12лв.
Тениска Лакоста , дълъг ръкав - 14,40
Пуловер без ръкав - 21,60
Пуловер с дълъг ръкав - 26,00
Суитчър ( ватиран ) - 34,00
.....
Но ние нямаме долна част .
Дънки или пола по желание .
- бяла риза около 16лв, не съм сигурна точно, защото не съм купувала от тях.
- фишу/вратовръзка - 9 лв.

Лакостите са оцветени ужасно: боята пуска! Пуловерите и суитчърите са изкуствени, не от памук! Белите ризи, които трябваше да са също 100% памук, всъщност не са!  Thinking

Яко ще се нагуши някой с тия униформи...
В Пловдив, примерно, само две фирми ги шият, като едната фирма шие и на другата изделията, само дето се продават с друга марка... Mr. Green

# 29
  • Мнения: 54 460
*Бенджи* ,

И аз не съм купила бялата риза от 16 лв. , а вратовръзка имаме от миналата година , че дъщеря ми е 6 клас .

Ние май сме в едно училище , ако не бъркам . Wink Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт