Училищни униформи и безумни цени

  • 37 312
  • 142
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38
Ние сме в 5-ти клас и нашата униформа се състои от риза и пуловер, като цената им зависи от размера. Ризата ни излезе 17 лв., а пуловерът - 26 лв.

# 46
  • Мнения: 1 296
Ние сме с панталон, бяла тениска с якичка, елече, вратовръзка.
Респективно за момичетата поли на плисета, но са много сладки.

# 47
  • Мнения: 21
Питам защото ми е интересно как пуловерче може да струва 47 лева! Но явно може...

# 48
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пуловерът без ръкави при нас е 19 лева, с ръкави 29лв.
Материите обаче са ужасни. От две - три слагания стават на топчета. Цветовете също са кофти, особено за момичета.
Идеята за униформите като цяло е о кей, но изпълнението на много места куца.
И изобщо не излиза по - евтино детето да ходи ежедневно с униформа  Tired

# 49
  • Мнения: 4 841
Ето ти една тема от сравнително скоро, в която има конкретни цени: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=617965.0;all

# 50
  • Мнения: 407
В нашето училище няма униформи, макар че аз съм привърженик. Но в съседното, в което се колебаех дали да не запиша синковеца и ходих на родителска среща имаха. Само риза и безръкавен пуловер, искаха 40 лв. Като казаха, още на срещата, че ако някой родител има връзки може да уреди и през друга фирма по-евтино. За отдолу - искаха тъмен панталон или дънки да носи детето.

Не знам, но ми се видя адски скъпо 40 лева за риза с безръкавен пуловер. Още повече че там униформите не се носят ежедневно, а само на празниците на училището - 2-3 пъти в годината.

# 51
  • Мнения: 54 460
Такива са цените . Rolling Eyes
При нас ризата е 16 , пуловера без ръкави - 24 , ето ти ги 40 лв. Peace

# 52
  • Мнения: 21 455
Такива са цените . Rolling Eyes
При нас ризата е 16 , пуловера без ръкави - 24 , ето ти ги 40 лв. Peace
На нас ни предлагаха риза, панталон (или пола) и пуловер за 100 лв. Цената само на ризата е 30 лв. Confused Униформата е ежедневна. Една и съща за зима и лято. Детето ми всеки ден облича чисти дрехи. Сами можете да изчислите какво би ми струвало това.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 094
Униформите в училището на сина ми не са от коментираната Бонита, но цените пак са в същия порядък.
...Една и съща за зима и лято. Детето ми всеки ден облича чисти дрехи. Сами можете да изчислите какво би ми струвало това.
А ако учениците в семейството са повече от едно  ooooh!

# 54
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Получава се така, защото училищата дефинират униформите като артикул на конкретна фирма, вместо като кройка и цвят. Тогава родителите биха могли да изберат доста по-добри неща.

# 55
  • Мнения: 1
За пореден път виждам недоволството на родителите относно униформите и то с право. Наистина цените на тези униформи, които не можем да кажем че са първо качество, са наистина доста високи, като говорим за дреха, която не може да се носи навсякъде, а само в училище. А относно емблемите, които видях че сте засегнали в по-предишни постове, вече ги има и са внедрени в някои пловдивски училища. Емблемите са самозалепващи и могат да се слагат на всякакви дрехи и то многократно, а не само за 1 път или 1 ден. Всеки ден тези емблеми могат да се слагат на различни дрехи без никакъв проблем и издържат до 200 пъти отлепяне и залепяне на различни дрехи стига да не са пуловери или нещо такова, защото все пак се изхабяват. В МГто знам със сигурност, че ги има тези емблеми, и че могат да се направят за всяко 1 училище в България стига да е съгласно ръководството на училището и родителите с учениците Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 343
Твърдо съм за униформите.По повод безумните -цени и качество на униформите първо идва от това какъв рушвет ще бутне фирмата за да вземе поръчката.А и ние родителите сами си го направихме с прекалено многото си изисквания ..........ама хем туй ,хем онуй.(хем да е униформа ,ама и модерна ,ама и евтина..........колко по лесно ще е по една вратовръзка с емблемата на у-щето,а като облекло бели ризки,тениски и т.н,които всеки родител да си купи от където пожелае

# 57
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Добре де, кажете има ли изобщо училище, в което учениците наистина всеки ден ходят с униформи?? Цялата тази история е за да се отпуснат определени средства на у-щето, въвело униформи (това го знам от домакинката на у-щето). В нашето у-ще имаме униформи от 2години и децата са ги обличали само няколко пъти. През първата седмица от уч.година, на коледния концерт, на 24май и при връчването на бележниците...!

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Да, в нашето училище абсолютно всеки ден се ходи с униформа. За цялата година са имали 2 дни с нормални дрехи, които са ги взимали като спортен празник или нещо подобно без учебни занятия.

# 59
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Твърдо съм за униформите.По повод безумните -цени и качество на униформите първо идва от това какъв рушвет ще бутне фирмата за да вземе поръчката.А и ние родителите сами си го направихме с прекалено многото си изисквания ..........ама хем туй ,хем онуй.(хем да е униформа ,ама и модерна ,ама и евтина..........колко по лесно ще е по една вратовръзка с емблемата на у-щето,а като облекло бели ризки,тениски и т.н,които всеки родител да си купи от където пожелае

И аз не бих била против униформите, ако ги определят като цвят и кройка, а после всеки родител да има свободата да избере от къде да ги купи. Сега ги дефинират като артикул номер 123, на фирма XYZ. Малко личен опит. "Униформена" блуза в нашето училище е с цена 20 лева, с емблемата на училището. В квартален магазин същата блуза, без емблемата е 9. Жилетката дразни кожата, дори през риза. Половината деца от класа имаха проблеми с размера на униформите, въпреки, че са им вземали мерки. Не са имали ден, в който задължително да е трябвало да са с тях. Обличат я на добра воля, дори не е вписано в правилника - каква е униформата и кога да се носи.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт