Училищни униформи и безумни цени

  • 37 299
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 918
Риза- 15 лв. или 16.50- според ръста.
Блуза- тип Ла коста,къс и дълъг ръкав. Там забравих цените, не ги намирам и в сайта.
Пуловер без ръкав- 15лв.
Жилетка без качулка- 23лв., с качулка- 24.50.
Вратовръзка- за момчетата- 8лв
Фишу- за момичетата- 5лв.

Изисква се униформата всеки ден, като в пълния и вариант- вкл. с вратовръзка или фишу-  само на официални празници.

Описаните артикули не са задължителни, но трябва да има поне от един вид- напр. не е задължително Ла коста да имаш и къс, и дълъг ръкав или да имаш и риза, и Ла коста.

Комплектите всеки сам си ги поръчва от кой вид какво, съответно униформите много добре се съчетават с по-удобни дрехи.Аз случайно намерих в Уайкики симпатични, семпли дънки със същия цвят декорация по джобовете, с който са униформените ризи.

Миналата година поръчах достатъчно от всичко, като при нас се оказа, че възможно най-малкият номер е голям за детето.Тази година не се наложи да купувам нищо.

Харесват ми униформите, малко трудно свикнах в началото да го обличам все с бяло бельо, за да не е грозно под ризата, защото преди това предпочитах цветното.

Моето дете много се радва като види из града друго дете със същата униформа, приема го като някакъв вид сближеност.

# 76
  • Мнения: 6 031
И аз поръчвам униформени панталони, ризи и пуловери от M&S или George. Тук цените са безумни, а качеството(особено на пуловерите) е меко казано лошо.

# 77
  • Мнения: 216
Може ли да ми кажете някой училища в София където има униформи?   Peace

# 78
  • Мнения: 7 821
20-то, 22-ро, 36-то, 35-то, 73-то, 139 ОУ, 134 СОУ, 142 ОУ, 79 СОУ, ЧУ "МЕРИДИАН 22", ЧСОУ "Св. Георги", Първа Частна МГ и други предполагам.

# 79
  • Мнения: 216
20-то, 22-ро, 36-то, 35-то, 73-то, 139 ОУ, 134 СОУ, 142 ОУ, 79 СОУ, ЧУ "МЕРИДИАН 22", ЧСОУ "Св. Георги", Първа Частна МГ и други предполагам.
Благодаря много, но по точно се интересувам за СОУ -та. В близост около Плиска или   кв Младост.

# 80
  • Мнения: 7 821
20-то, 22-ро, 36-то, 35-то, 73-то, 139 ОУ, 134 СОУ, 142 ОУ, 79 СОУ, ЧУ "МЕРИДИАН 22", ЧСОУ "Св. Георги", Първа Частна МГ и други предполагам.
Благодаря много, но по точно се интересувам за СОУ -та. В близост около Плиска или   кв Младост.
Повечето училища си имат сайтове. Като влезеш, там си пише има или няма униформа, колко струва и т.н

# 81
  • Мнения: 2 687
в младост от т.г. ще има, а иначе и в 144то, 188то, подробно може да питаш в младостките у-ща темата Simple Smile

# 82
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Записвам се да следя темата. И в у-щето на дъщеря ми, 125 СОУ, ще въвеждат униформи.

# 83
  • Мнения: 85
Мдааа, ще въвеждат униформи в 125-то. Доколкото разбирам - няма шанс да изкръшкаме, но ще се опитам да намеря елементите на по-ниска цена. Виждат ми се доста скъпи от тази фирма "Бонита". Лошото е, че са избрали резедаво за основен цвят и си мисля, че ще имам проблем да намеря тениска с такъв цвят. Но ще направя всичко възможно да не си купя нещата от фирмата, която ни натрисат. Ако трябва ще купя плат и ще дам да ги ушият, но отказвам да напълня джоба на тази фирма - направо си ни обират и нищо не можем да направим....Меко казано съм бясна!

# 84
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Мдааа, ще въвеждат униформи в 125-то. Доколкото разбирам - няма шанс да изкръшкаме, но ще се опитам да намеря елементите на по-ниска цена. Виждат ми се доста скъпи от тази фирма "Бонита". Лошото е, че са избрали резедаво за основен цвят и си мисля, че ще имам проблем да намеря тениска с такъв цвят. Но ще направя всичко възможно да не си купя нещата от фирмата, която ни натрисат. Ако трябва ще купя плат и ще дам да ги ушият, но отказвам да напълня джоба на тази фирма - направо си ни обират и нищо не можем да направим....Меко казано съм бясна!

Точно резеда блуза/риза и мен ме потриса. При това, т.нар. "униформа" няма долна част. Дъщеря ми е в 4 г клас. Мн ми хареса "Не мисля, че носенето на горнище на анцунг може да предизвика гордост от принадлежността към дадено училище, а 125-то СОУ е прекрасно училище".
1 сако за ученик в 8 клас е 98 лв.

# 85
  • Мнения: 85
мама САННЯ, по-добре е, че няма долна част, че и там не се знае какво щяхя да ни натресат. Според мен този резедав цвят не е избран случайно - прерових навсякъде в нета снощи и не намерих такава. Вярно, че на много от сайтовете, цветовете може да се различават от реалния, но....трудна работа. Ще прегледам и фирмите за работно облекло - една мама беше писала по-горе, че си е взела тениска на половин цена, въпросът е само дали ще имат нашия цвят.
А аз, живот и здраве, ще имам и първокласник там - за двете деца ще търся резедави тениски. Интересно ми е друго. Първо, чия е тази фирма Бонита, че е толкова вървежна и второ - защо, като толкова държат да се показва принадлежност, учителите няма да покажат такава. Много искам на учителите да им се наложи да си купят същите униформи и юни месец да ходят с тъмно син или черен панталон. За съжаление въпросното решение си е напълно законно и не може да се направи нищо. Доколкото знам има подадени жалби, но не очаквам някакво раздвижване от там.

# 86
  • София
  • Мнения: 891
И ние сме в 125 у-ще и съм притеснена от цените. А от кой се взима решението за въвеждане на униформа, каква да бъде тя и на коя фирма, защото за последното може би трябва да има търг или обявена процедура за обществена поръчка. Кога и къде предварително могат да се видят дрехите. А те нямат ли емблема на училището. Къде мога да подам жалба

Затрупах ви с въпроси, но е меко казано че съм възмутена

# 87
  • Мнения: 7 821
И ние сме в 125 у-ще и съм притеснена от цените. А от кой се взима решението за въвеждане на униформа, каква да бъде тя и на коя фирма, защото за последното може би трябва да има търг или обявена процедура за обществена поръчка. Кога и къде предварително могат да се видят дрехите. А те нямат ли емблема на училището. Къде мога да подам жалба

Затрупах ви с въпроси, но е меко казано че съм възмутена
Училищното настоятелство, би трябвало, да се занимава с всичко това. С други думи - вие родителите на ученици в 125 у-ще. Разбери кой от вашия клас е член, къде и кога се събира настоятелството ви, иди и ги попитай.

В първото училище на децата ми всичко започна с анкета "съгласни ли сме" изобщо да има униформа, после още една "каква да бъде", "кой да я носи", "колко да е задължителна", после конкурс и всеки можеше да види предложенията и т.н.

Последна редакция: чт, 06 мар 2014, 11:32 от .Ели.

# 88
  • Мнения: 85
Eли, училищното настоятелство няма нищо общо с решението за униформите. Това е решение на педагогическия съвет. Снощи се събираха от настоятелството, но в общи линии не може да се направи нищо. Самото настоятелство няма механизъм, с който да се намеси в решението на педагогическия съвет.Или поне нашето няма такъв. Но и няма как да вземе страна, защото има и доста родители, които искат да се въведе униформа. Единственото, което могат да направят, е да запознаят директорката с постъпилите жалби. На въпросния педагогически съвет са се взели всички решения за това коя да бъде фирмата, каква да бъде униформата и т.н. При нас, на сайта на училището имаше дълго време анкета. По думите на директорката, над половината от родителите са "ЗА" въвеждане на униформата. А и така, като гледам настроенията в нашия клас, наистина над половината са "ЗА" униформите. Аз също нямам нищо против, но ме дразни начина, по който ни се налага определена фирма и определени цени.
 

# 89
  • Мнения: 720
И в нашето училище анкетата показа, че повече от половината родители са "за" униформите. Само че, след въвеждането им, много по-малко от половината деца ги носят. Тъй че, те са си "за", ама някак по принцип, а когато се наложи в реалността ученикът всеки ден да е облечен така, не са такива привърженици на реда. А нашето семейство, което е изключително "против", настоява да се спазва новия правилник (лош закон, но закон) и праща детето всеки ден с униформа. Чувстваме се пълни балъци. Соцът съвсем не си е отишъл - имитация на дейност, налагане на правило, което накрая се оказва врата в полето и ти оставаш един от малкото глупаци, които го спазват.
При нас училищното настоятелство беше инициатор на цялата дивотия, педагогическият съвет гласува въвеждане на униформите, комисия към настоятелството после "избра" фирма (между две явили се - Бонита и Монтели  Joy). Грозни модели, лошо качество, високи цени. Оказва се, че макар и при заварено положение, сме длъжни да спазваме изменения училищен правилник, който изисква униформи. Друг е въпросът, че бихме могли да сме като почти всички други - да си пуснем правилото покрай ушите и да не го спазваме. Това за нас, обаче, е мърлящина, затова скърцаме със зъби и осигуряваме униформа - най-вече имитации (по-качествени, по-красиви, по-евтини).

Последна редакция: чт, 06 мар 2014, 15:02 от Grizantema

Общи условия

Активация на акаунт