за раждането

  • 4 894
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 122
И аз съм за нормалното раждане. Предпочитам така защото след това възстановяването е по бързо от секциото - там поне 1 месец ще ти трябва възстановяване ( така съм чувала, а и мои познати и приятелки са се възстановявали толкова време ).

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
След като медицината предлага избор - всеки си решава за себе си. Това не определя нищо нататък. И двата варианта си имат предимства и недостатъци.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Тръгнах за нормално раждане ,но се наложи секцио . Не съжалявам .

# 18
  • Мнения: 1
Zdraveite!!!Na men shte mi e parvo rajdane i se nastroivam da se sluchi po estestven pat,jivot i zdrave.Interesuvame otnosno bolnicata.Az iskam vsichko da mi se sluchi po absoliutno estestven nachin bez da hodq predvaritelno da se ugovarqm s nikakvi doktori.Iskam kogato zapochne razdaneto majat mi da me kachi v kolata i da me zakara v bolnicata.Vaprosat mi e vazmojno li e ili trqbva predvaritelno da se poluchat nqkakvi zapisvaniq i ako da kolko vreme predi tova trqbva da se sluchi tazi procedura???

------------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 19:58 от Boten Mary

# 19
  • Мнения: 27 524
Объркана съм - защо "естествен път" и "упойка" са самоизключващи се?

И аз щях да попитам същото.  Simple Smile

Аз лично предпочитам и родих нормално и без упойка. Но все има право на избор (само, че в чужбина не можеш ей така да си избираш секцио, де  Wink). Не е концерт по желание, освен в разни скъпарски, частни клиники (ако има такива  Thinking).

# 20
  • Мнения: 1 800
Секцио по желание първия път, живот и здраве втория път-пак.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 481
Нормално, но без осцитоцин.

# 22
  • Мнения: 28
Аз също съм за естественото раждане  Peace
Друг е въпросът, че отново всичко е индивидуално и всеки може да изтъкне аргументи и в едната и в другата посока  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
 Аз съм За нормалното раждане, родих по този начин, но с упойка, така се случи. Ден преди да родя, тъй като вече преносвах докторът ми ми каза " На 23.10. ставаш майка". Прекарах тежка нощ, молих се да родя нормално и обикалях коридора, за да слезе по- надолу бебчо  Grinning
 Не мога да разбера ''секцио по желание''  Whistling

# 24
  • Мнения: 28
Не мога да разбера ''секцио по желание''  Whistling

Съгласна   Peace Имала съм разговори с мами, които ползват този "термин" и се аргументират с това, че се причинява по-малък стрес на бебето и на майката също. Не споделям това мнение, няма начин природата да го е измислила така. Виж ако е по медицински причини, това е друга тема  Peace

# 25
  • Мнения: 27
Аз бих препоръчала раждане, по преценка на лекаря. По принцип съм "за" раждането по естествен път и си настоявах почти до край, но моя лекар ми препоръча секцио, защото бебето си стоеше високо и не искаше да "слиза" до последно. Той предположи, че имаме възел и след много умуване се съгласих на операцията. Макар, че ми препоръчваха да родя 10 дни преди термин, реших да изчакам и родих три дни преди това ( с тайната надежда да си тръгне само) Не съжалявам понеже се оказа, че наистина имаме "истински възел" на пъпната връв и при едно нормално раждане, можеше и да нямаме бебе.

Знам, че звучи ужасно, но това е моя опит и само това мога да споделя!

Успех!!!

# 26
  • Мнения: 808
Аз също бях оперирана по спешност. И при мен проблема беше с пъпната връв и бебето не можеше дори да мърда. В последствие установих, че лично аз предпочитам точно този метод на раждане. 

# 27
  • София
  • Мнения: 28
Аз съм за естествено раждане с упойка. Пропуснах упойката  Laughing , но изобщо не съжалявам

# 28
  • Мнения: 498
Предпочитам нормално,но родих секцио и сега пак ще трябва да е секцио! Peace

# 29
  • Мнения: 472
Родих секцио и се надявам и второто така да го родя- страх ме е от естественото раждане. То и от секциото ме е страх де  Wink

Общи условия

Активация на акаунт