за раждането

  • 4 893
  • 111
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564
Родих каката нормално, без упойка.
Близнаците, сецио, с пълна упойка.
Не съм избирала. Така се стекоха обстоятелствата Peace
Обръщайки се назад, мога да кажа: за мен секциото и по-лесния и по-безболезнен начин  Wink

# 31
  • Мнения: 46
Няма по - добро от естественото раждане, когато здравословното състояние на жената позволява. Аз два часа след като родих бях на крак и можех сама да се грижа за бебето си

# 32
  • София
  • Мнения: 23 097
След като родих по естествен път, стократно съжалих, че избрах именно него.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Тръгнах с нагласата за нормално раждане .Получи се усложнение и се наложи секцио . Кофти!Хем си изтраях болките , хем ме срязаха .Ако знаех щях да избера секцио от самото начало.

# 34
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Секцио с пълна упойка. Така раждах първия път, ако има втори пак така - поне знам какво да очаквам.

# 35
  • Мнения: 314
Родих каката нормално, без упойка.
Близнаците, сецио, с пълна упойка.
Не съм избирала. Така се стекоха обстоятелствата Peace
Обръщайки се назад, мога да кажа: за мен секциото е по-лесния и по-безболезнен начин Wink

За раждане може  Wink, но не и за възстановяване - до 3-тия ден /след 1 реанимация/ бях с ужасни и постоянни болки  Sick, само пъшках и охках, мнооого болеше, дори и без да мърдам... не се търпеше  ooooh! Tired и на 4-тия ден реших, че ще се "възползвам" от обезболяващо /слагах свещички следващите 2-3 дни/

П.П. секцио със спинална поради здравословен проблем

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564
Родих каката нормално, без упойка.
Близнаците, сецио, с пълна упойка.
Не съм избирала. Така се стекоха обстоятелствата Peace
Обръщайки се назад, мога да кажа: за мен секциото е по-лесния и по-безболезнен начин Wink

За раждане може  Wink, но не и за възстановяване - до 3-тия ден /след 1 реанимация/ бях с ужасни и постоянни болки  Sick, само пъшках и охках, мнооого болеше, дори и без да мърдам... не се търпеше  ooooh! Tired и на 4-тия ден реших, че ще се "възползвам" от обезболяващо /слагах свещички следващите 2-3 дни/

П.П. секцио със спинална поради здравословен проблем
Аз съпоставям болките при раждането+възстановяването Peace
При мен болките след секцио бяха 15 мин след събуждане от упойката. След това кофти беше раздвижването на следващия ден, но бях решена да си взема бебетата при мен, защото много ревяха и станах!
Та, на следващия ден ми ги донесоха в стаята и съм се грижила за тях 24 часа аз, до изписването ни на 5-тия ден.
Чувах, че колкото по-бързо станеш и повече се движиш, по-бързо се възстановяваш. Може би затова при мен нямаше проблеми никакви!

# 37
  • Мнения: 656
Родих секцио със спинална упойка. Раздвижих се на следващия ден и въпреки това месеци наред си ме болеше операцията (никакви проблеми и усложнения не съм имала, предполагам, че е просто индивидуално). Следващото раждане се надявам да е естествено или поне бебето със сигурност да е тръгнало самО. И то не толкова заради мен самата, а заради бебето, защото секциото, въпреки че е по-комфортно за родилката, е много по-стресиращо за бебето, отколкото раждането му по нормалния начин.

# 38
  • София
  • Мнения: 23 097
Аз, както казах, имах кошмарно раждане по естествен път, но пък много бързо се възстанових, при все, че бях с епизиотомия и куп шевове.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 456
  И то не толкова заради мен самата, а заради бебето, защото секциото, въпреки че е по-комфортно за родилката, е много по-стресиращо за бебето, отколкото раждането му по нормалния начин.
Ето този факт се забравя последните години, за жалост все по-често и от лекарите, а не само от бъдещите мами.  Дано следващото ти раждане е нормално  Peace

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 59
Аз лично съм твърдо решена да родя нормално. Не само за това че тъка сме създадени и устроени, възстановяването е по-лесно и бързо, а и детето, за разлика от секциото е подготвено за раждането.

Все още ми е рано имам избор, но мисля че искам детето само да реши, кога да е рожденият му ден  Peace

# 41
  • Мнения: 539
Отговорих секцио.И ако трябва отново да избирам,пак бих го предпочела. Peace

# 42
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Нормално родих,искаше ми се епидурална упойка,но в болницата,където раждах няма такива "екстри".Не съжалявам,раждането мина добре,нямах шевове и нищо не ме болеше после.

# 43
  • София
  • Мнения: 351
и аз отговорих - секцио
исках да раждам нормално, но по препоръка на доки раждах секцио; изобщо не съжалявам - на третия ден бях забравила, че са ме оперирали; всичко мина толкова бързо, лесно и безболезнено, че ако ми се наложи пак да раждам, твърдо ще избера секцио

# 44
  • Мнения: 1 176
Родих нормално  Peace Това и исках.

Мисли позитивно и безпроблемно раждане  Peace

Общи условия

Активация на акаунт