за раждането

  • 4 900
  • 111
  •   1
Отговори
# 60
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Гласувах за естествено вагинално раждане без упойка.
Имам едно секцио (ненужно, но и не беше по желание; мина нормално, без усложнения) и едно вагинално раждане без упойки и системи.
Определено предпочитам второто.
Смятам, че е по-добре и за мен и за бебето ми.
Малко са обстоятелствата, които биха ме накарали да се съглася на секцио.

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 15:34 от Нощни очи

# 61
  • София
  • Мнения: 1 456
 Много се радвам на резултатите от анкетата.

# 62
  • Мнения: 403

Виж сега аз не икам да оспорвам нещо или да обиждам някой казвам само това, което ми е казано на мен, а пък какво е точно не мога да твърдя на 100  %. Аз за себе си знам, че лично за мен, ама наистина лично за мен, естественото раждане си е по-добре.



Peace
Не става дума за спор и обиди-ни най-малко; просто трябва да сме коректни с инфото което пускаме Peace. Никъде из мрежата няма да намериш че начина на раждане, влияе на критическата...това просто е несъстоятелно..други са факторите; това е. И в тази връзка "една акушерка така каза"... Stop


И да конкретизирам една акушерка с 30 годишен стаж, която колкото и да е наясно с много неща. Аз признавам не съм наясно с всичко. Но другото, което е извън раждането факт е, че стари травми като счупване да речем с напредването на възрастта започва да се появява болка. Както и стари операции в миналото също от време на време се обаждат, това го казвам от хора, които са претъпрели нещо, аз личен опит нямам. Но тъй като често казваме "една приятелка... еди какво си" но никога нещо доказано медицинско или по друго начин, не виждам да е лошо, това което аз казвам, че моята акушерка така била казала. Още повече конкретно за естественото раждане го прави главно акушерката лекарите са там ако не дай си Боже възникне нещо, така че не ми се вярва една акушерка да не е наясно  Wink

# 63
  • Мнения: 9 483
Много те моля, щом вярваш на тази акушерка (или я помоли да ти даде достоверно инфо) или ти намери такова, в подкрепа на казаното Wink Peace

# 64
  • Мнения: X
Естественото раждане го "правят" най-вече родилката и бебето, за да сме съвсем точни.

# 65
  • Мнения: 403
Много те моля, щом вярваш на тази акушерка (или я помоли да ти даде достоверно инфо) или ти намери такова, в подкрепа на казаното Wink Peace

Естествено, че вярвам на акушерката си как няма да й вярвам, тя се занимава с раждания от 30 години ако не и повече, а аз съм раждала всичко на всичко един път. Не искам темата да се превръща в спор, за това айде да спрем до тук. Не искам да убеждавам никой, че секциото е лошо или нещо подобно. Веси сам си решава какво ще прави със себе си и  как да роди детето си.

# 66
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Аз първо мислех да раждам със секцио по желание,но сега след като се информирах предпочитам естественото раждане.Разбрах,че е по добре за бебето.Това ми стига.Секцио само по медицински показания.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Родих по естествен път, без никаква упойка, без проблеми за мен или детето. Още няколко часа след раждането можех да си вървя спокойно и нищо не ме болеше /за разлика от секциото, при него болката и всичко останало идва не по време, а след/.
Болеше, да.
Не съжалявам.
С удоволствие бих повторила.

п.п. Гласувах -  по естествен път, без упойка.

Естественото раждане го "правят" най-вече родилката и бебето, за да сме съвсем точни.
Да, но ако ти е за първи път, е много важно кой е до теб и как ти помага.
Някои неща няма как да ги знаеш, ако не ти се е случвало. Без значение колко книги си изчел по въпроса и колко филми си изгледал. Peace

Иначе - да, майката и бебето го правят Peace

Последна редакция: пт, 02 дек 2011, 01:18 от Boten Mary

# 68
  • Мнения: 1 050
Много исках да родя естествено, но уви бебето беше седалищно и не се обърна изобщо през цялата бременност. Който има избор го съветвам да избере нормално раждане. Секциото е ужас, вече 4 години мине, не мине време и започва да ме боли раната. Лекарят каза, че цял живот ще ме боли. Лошото е, че ако имам второ дете пак ще трябва да е секцио. Sad

# 69
  • София
  • Мнения: 5 656
Такъв ти е бил лекарят. Аз съм раждала със секцио 2 пъти, втория път преди 5 години и отдавна съм забравила за това. След затварянето на раната повече не ме е боляло никога.

# 70
  • Мнения: 9 483
Smile_d Simple Smile , това не е нормално! Потърси свестен гинеколог и си реши проблема..още повече ако възнамеряваш да забременяваш отново! Peace

# 71
  • Мнения: 354
И аз нямам проблем с операцията си,а и като цяло се възстанових много бързо.Единствено,че някъде след около месец имах проблем с конците,организма ми не ги приемал,но нищо сериозно-просто един конец се беше показал и малко ми течеше от там(ужасно се бях изплашила).В такива филми се бях вкарала не е истина Grinning Но нито ме е боляло нито нищо.
Въпреки всичко съм си ЗА естественото раждане де!
Smile_d Simple Smile защо да е задължително да родиш пак секцио?

# 72
  • Мнения: 646
Аз лично съм с две ръце за естественото раждане. Мисля,че такова нещо не може да се изпита при секциото ,адреналина който е на макс ,2мин. след раждането да си видиш бебенцето и да го докоснеш....само заради това чувство ако мога да избирам винаги ще раждам по естествен път Simple Smile

# 73
  • Мнения: 27
Е що при секциото да не можеш да си видиш бебенцето и да го докоснеш  newsm78

# 74
  • Мнения: 646
За това писах,че "мисля" не съм сигурна дали е така,но по това което са ми разказвали познати и приятелки съм останала с впечатлението ,че тази част от раждането се случва чак след като се посъвземеш от упойката не веднага след самото раждане.Може и аз да греша и ме извинете ако е така Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт