Как да откажа детето си от бибата?

  • 4 339
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
бибата на дъщеря ми отказах много лесно -а мислех че ще е страшно -рев и т.н.
една вечер просто я взех и отрязох връхчето -казах че мишката я е изяла. Много ми помогна тая мишка  Laughing   дъщеря ми си взе бибата и я изхвърли сама в кофата и до тука беше .

# 16
  • Мнения: 4 070
Аз мисля, че на година и 4 м. е рано за отказване от бибата, особено като няма още повечето зъби. Моят син беше минал две години и бяхме на село не можахме да я намерим като си тръгвахме и му казахме, че е останала там (че сме я дали на кучето) и това е- заспа и нямаше никакви проблеми, разбра че я няма вече.

# 17
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
на дъщеря ми първото зъбче изби на 1г и 3м -и махнахме бибата на  чак на 2.7 когато вече имахме всички зъбки

# 18
  • Мнения: 28
А защо искаш да откажеш детето от биба? Всъщност искаш да я откажеш от нещо, което я успокоява?
 Аз съм против насилствено отказване от залъгалки. Не твърдя, че съм права, но когато детето ми се чуства спокойно с нещо (в случая залъгалка), коя съм аз, че да го откъсвам от него?
 Големият ми син ще стане на 3, закъгалка ползва много малко време, но все още пие мляко с биберон. Не се буди през нощта, но на обяд, преди заспиване, си пие. Не ми пречи. Щом на него у харесва... Смятам, че след известно време, сам ще се откаже. Както и твоето детенце от неговата биба  Peace
Ти си знаеш най-добре, разбира се Simple Smile Услех   bouquet

# 19
  • Мнения: 9
Здравейте ние много бързо се отказахме от бибата на 1г и 6м бях направила един снежен
човек казах и че снежният човек я е взел и до там беше Simple Smile
 Но да ви призная съжалих че така гадно я скрих Sad
 elichka87 съгласна съм с теб Peace

# 20
  • Мнения: 97
при нас пък от самосебе си се получиха нещата.  Praynig
по принцип бибата само за заспиване я ползвахме и като малко бебе повечко. но малко след като навърши година дъщеря ми сама почна да не й обръща внимание, така си постоя в леглото й докато не я прибрах в 1 шкаф. сега като почне да рови в шкафа и я намери си я слага в устата и после я вади или аз я махам, въобще не възразява.
приятелки ми разказват обаче, че примерно казват "хайде да дадем бибата на еди-кой си" напр. приятелче, по-малко дете роднина, но в случая детето трябва да разбира какво му се казва. детето обикновено се съгласява, а после като забрави и я потърси - "нали я дадохме на еди-кой си" и така докато запомни, че бибата му я няма вече.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 268
Здравейте, виждам, че отдавна никой не е писал тук, но аз имам голям проблем с бибата на моя син.
   Беше за 5 дни при баба си и дядо нагости. Аз бях сложила бибата в чантата, но те не я намерили и помислили, че вече се е отказал от нея. Така с известно мрънкане (както ми беше обяснено), заспивал, но той по принцип така си заспива. Т.е. те не са разбрали да има проблем детето със заспиването, а за бибата въобще не им е дошло на ум. Появявам се аз и започвам да си го приспивам - рев и истерии. Все вре пръсти, чаршафи, ръкави в устата и се ядосва. Като заспива го чувам как посмуква по малко с уста. Прибрахме се в къщи и сега понякога заспива малко по-лесно , понякога пак истерии и непрекъснато показва как си иска бибата със звуци жестове и всички възможни начини. Уточнявам, че биба сме ползвали само за заспиване и за тези моменти говоря. Това продължава вече трета седмица. Давам му вода за успокоение (отначало от шише с биберон, сега от такова с полу-твърд накрайник), но той ползва шишетата като биба и изпива огромни количества вода и накрая като свърши водата си смучка и въздух или дъвче накрайника. Ако върна бибата и започна да разигравам сценарии от рода на "дадохме я," или "я подарихме" едва ли ще сработят, защото както е изчезнала веднъж и се е появила, така ще се появи пак... едва ли това е решението. Както казах не му пречи да ползва шишето като биба, т.е. и рязването на върха не е вариант. За връщане изцяло на бибата не мога да помисля, защото освен че крие риск от деформация на небцето и зъбите, скоро ще ни приемат на ясла, а там не им дават биберон (същото нещо на ново, не мога да го изживея). Та... въпросът ми е някой има ли опит с такова дълго упорство за бибата и как се  е справил или отминало ли е, или някакъв друг радикален съвет.
 

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
И аз се готвя за настъпването на момента с махането на биберона.За сега се учим да е без памперс през деня, за това реших да изчакаме с биберона.Живот и здраве септември трябва да е на ясла, а там са без биберони, така че към август трябва да я махна.Дано само да стане леко и без много плач Praynig

# 23
  • Мнения: 15 379
Аз я махнах с рязане наполовина.

В яслите, дори и детето да не е отвикнало, бързо ги оттучват от ползване на биберон. За това не бих се притеснявала.

# 24
  • Мнения: 28
Мен пък, в яслата, все ме питаха, защо не нося на детето залъгалка (той не ползваше)
Не мисля,че би трябвало да има проблем с нея в яслата. Да не би, да се отнася за детската след това? Защото в яслите има и много малки бебенца.
 Все пак,си мисля, че детето ще е по-спокойно (както и ти) ако му дадеш залъгалка. Може да му растат кътници и да е изнервено. Знаеш,че биберона ги успокоява. Не го мъчи, това е моят съвет!
Успех все пак   bouquet

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Голямата ми дъщеря беше със залъгалка до 2 г. и 11 м! Отказа се, когато й дойде времето. Нито рязане на връхчета, нито всякакви други "изпитани" методи са ни помогнали. Сега малка смуче палеца си, а така ми се искаше да се беше пристрастила към биберон! Че него мога да махна, а палеца не...

# 26
  • Мнения: 15 379
Не знам да има много малки бебенца в яслите.
Синът ми на ясла не е ходил, приятелчета негови - да.
От майките им знам, че ползването на биби и шишета с биби за приспиване не се толерират.
Освен това - всеки персонал с готовност би се отзовал да помогне за махането на пелени или биби.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Голямата в яслите беше без биберон. Заспиваше без него, докато вкъщи по всяко време дъвчеше биберони( имаше чантичка, в която си носеше поне 4-5  Mr. Green Mr. Green).

# 28
  • Мнения: 28
Не знам да има много малки бебенца в яслите.
Синът ми на ясла не е ходил, приятелчета негови - да.
От майките им знам, че ползването на биби и шишета с биби за приспиване не се толерират.
Освен това - всеки персонал с готовност би се отзовал да помогне за махането на пелени или биби.


 В яслата,при нас, от 15 деца 4 бяха бебета, между 6-9 месеца. Казвам при нас как е било, не мога да знам в другите ясли как е Simple Smile Но доста мои познати са ми казвали, че не са имали проблем със залъгалките. По-скоро наблюдавам, че лелките гледат да премахнат пелените.
Но разбира се, навсякъде е различно  Peace

# 29
  • Мнения: 15 379
Съвсем естествено е, че на бебе на 6 или 9 месеца е абсурдно да му се маха биберонът.
Само че в софийските ясли бебета се приемат от 10 месеца, като в някои от тях има изискване детето да може да ходи самостоятелно, иначе не го приемат.

Не зная авторката откъде е, но детето й е на 1 година  и 4 месеца. В този смисъл е напълно реално и възможно детето да бъде отказано от биберон, било то в яслата, или у дома.

Бебе на 6 месеца не е съвсем малко бебенце. Ако е в контекста на постъпване в ясла и махане на биберон - да. Всъщност нямах никаква идея, че е възможно приемането в ясла на тази крехка възраст. Струва ми се ужасяващо, но пък не е по темата.

Общи условия

Активация на акаунт