Как да откажа детето си от бибата?

  • 4 345
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 836
Залъгалката махнах от раз - просто я изхвърлих. Не направих както пишат по книгите, че трябва  заедно с детето да се извърши това действие. Взех я и я метнах в коша. Драми не е имало. Ева беше на 2г1м.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 177
Съвсем сама се отказа, на около 2,6 г. Като в последната година я искаше само при заспиване. В един момент ми каза, че е голяма и бебетата смучат биби и спря.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
След 1 г спрях да му я давам през деня. Ползваше я само докато заспи, после я изваждах от устата или той сам я плюеше.
Много го мъчеха зъбите, след като изникнаха всички, към 2г и 3 мес, му обясних, че е голям вече за такива неща, че ако иска, може да опита да спи без биберон и той взе, че се съгласи ... Следващите няколко вечери ме пита къде е биберонът, повторих отново всички обяснения и това беше. Не е ревал, не се е тръшкал ...
Не толкова обаче подходът ми е бил кой знае колко правилен, колкото просто уцелих подходящия момент... така че не само аз да го искам, а и самото дете да е готово.

# 48
  • Мнения: 2 216
След навършването на 12 месеца е задължително на всеки 6 месеца детето да се води на профилактични прегледи
Ваксините не са задължителни....Кой казва, че посещенията при стоматолог са?

Последна редакция: сб, 14 юли 2012, 08:32 от Gianna

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Посещенията при стоматолог и ортодонт /след определена възраст/ са повече от желателни и наложителни, дори и да не употребим "задължителни". Peace

# 50
  • Мнения: 2 216
Спор няма в това. Но не съм чувала, че е задължително да си водим децата през 6м на преглед, това имах предвид. А ако е, нека стане ясно, защото ваксините не са задължителни, а ако не ги слагате ви лишават от детски

# 51
  • Мнения: 3 241
E, задължителни са в преносния смисъл, както и за възрастни е добре или както и за жените ходенето на гинеколог Simple Smile

А има държави, в които наистина се следи дали се ходи редовно на зъболекар от здравното осигуряване, иначе тежко ти ако не си ходил и имаш да си правиш скъпи процедури.

# 52
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 836
Хайде да не изместваме темата  Peace

Всеки си има глава на раменете и носи отговорност за здравето на детето си.

# 53
  • Мнения: 29
Много трудно се отказахме-беше почти на 3 години #Crazy,когато ми дадоха съвет всеки ден да режа върха и по няколко мм;в началото се чудеше,оглеждаше я ,но в един момент вече започна да му пада от устата Laughingи сам я хвърли.Иначе опитвах постоянно всичко друго и не подейства;

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 380
Аз мисля, че на година и 4 м. е рано за отказване от бибата, особено като няма още повечето зъби.
и аз така мисля. отказахме я на две и половина някъде, безболезнено.

Общи условия

Активация на акаунт