Благотворителствувате ли?

  • 5 055
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 710
Това с Уницеф не ме учудва, в контекста на общата безполезност изобщо на структурите на ООН и  въпреки, че не разбрах точно какъв е случая и (не)ваксинирането ли е бил основния ф-р за смъртост
Обаче примерът е много точен - често има едни ваксини (храни или каквото и да е) и трябва бързо да се дарят по някаква причина ( може и данъчна) - логистиката е сложна, искат се и условия за съхранение, няма време, а дарението не е базирано на някаква нужда или да се впише в контекста на нещо по-мащабно, дават се където е най-лесно, малко трудно се хваща така дългосрочна файда


Доброволчеството м/у другото също е вид дарение;-)

# 91
  • Мнения: 4 399
Това с Уницеф не ме учудва, в контекста на общата безполезност изобщо на структурите на ООН и  въпреки, че не разбрах точно какъв е случая и (не)ваксинирането ли е бил основния ф-р за смъртост


Пак ще се пробвам да обясня: знаЧи идеята е Че след като са ги ваксинирали смъртността трябва да спадне. Но се оказва Че в райони в които са ваксинирали, скоростта с която смъртността намалява е много по-ниска отколкото в райони в които не са ваксинирали. Т.е. смъртността е намаляла след ваксинирането, но се оказва Че в райони без ваксини намалява по-бързо. ПриЧината се отдаваше на прокарана питейна вода и по-добро хранене. И вместо УНИЦЕФ да си направи извода Че каЧеството на питейната вода и на храната е решаващо за смъртността, те продължават да ваксинират. Не знам дали сега стана по-ясно, ама по-добре не мога да го обясня.

За структурите на ООН като цяло съм абсолютно съгласна и понеже имам преки впеЧатления за какви маси служители и привилегии става въпрос, се Чудя докога ще ги издържаме и колко много пари за благотворителност ще се освободят ако се лишим от тия структури.



Доброволчеството м/у другото също е вид дарение;-)

Абсолютно, при това най-добрата според мен. Много по-лесно е да дариш няква сума, отколкото да се ангажираш лиЧно, да вложиш Чувства и душа.

# 92
  • Мнения: 3 932
Ужасна е цитираната за UNICEF инфорmация.

На mен напоследък са mи присърце каузите за изследвания в борбата с рака на гърдата и на простата. Сега тече тази http://www.prostate-cancer.org.uk/help/community/movember.asp каmпания, иmате ли вие подобна?

# 93
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Hear Again, благодаря за отговора.
Аз за домовете съм си решила как и кога да го правя, както и ти каза чрез този форум нещата са доста прозрачни, и предпочитам да го правя чрез организация.

Въпроса беше как да се помогне в глобален мащаб? От постовете ти се разбра, че не е достатъчно само да се даряват "храни и дрехи", не е достатъчно да се дават пари и да се доброволства физически; за да се види разлика в дългосрочен план трябвало друго, та се чудя кое е това друго?
Единственото, което ми идва на ум, е да се включим в някое движение за промяна на законите  newsm78

# 94
  • Мнения: 645
Освен училищните благотворителни акции ( коледни кутии за обувки, за военните,за насилието над деца и тн. ) Всеки месец превеждаме определена сума към една огромна детска болница в Лондон. Иска ни се и към други каузи да се включим, но за сега нямаме много възможност. Peace

Общи условия

Активация на акаунт