Лазерна корекция - кога и при какви условия?

  • 40 867
  • 98
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 49
Така е mili1
Аз казвам: не ги виждам ясно, двойни са и се наслагват образите
Докторката: ааа виждаш виждаш, то сега пак има някакъв вирус, сигурно си го хванал.
Аз: Може ли да ми дадете болничен, трудно ми е да работя.
Тя: Ама ти нямаш нужда а и нали ти дадохме по рано.
 #2gunfire

# 61
  • Мнения: 49
И наистина номера не е да направиш операцията а да се справиш с евентуалните усложненията. А в тази област хич ги няма.
Как ви звучи: Топене на роговицата
Ами: перфорация
Да много много много редки случай на усложнения но ако това сте вие.

# 62
  • Мнения: 61
о да това с болничните се случи и с мен след първият месец аз им казвам че виждам всичко в мъгла и работа с документи и на комп  а те ми изписаха очила за четене и не ми дадоха болнични след като си поисках по тел документите от тях да се явя на комисия за удължаване на болничен чак тогава се стреснаха та се извиняваха станало грешка не ме били разбрали че искам болничен глупости големи както и да е това но да им казваш че имаш проблем и аз казвам с дясното око а те отг сухи са ти очите как лявото не е а дясното е
просто гледат да те махнат от главата си спасявай  се ти вече си платил сега с теб ли ще се занимават

# 63
  • София
  • Мнения: 1 273
Не мога да ви разбера - като имате проблеми защо не кажете къде и при кого сте си правили корекцията. Вече няколко месеца в най-различни теми само заклеймявате наред всички лекари и всички клиники. Така както има неуспешни така има и успешни корекции. Ако проблема е в компетентността на лекарите, то дайте конкретни имена, ако проблема е в апаратурата и в организацията в клиниката, то кажете коя е клиниката. Не съм лекар, като пациент не винаги съм срещала само добро отношение, но не мисля, че е коректно да се дават обобщения на цялото лекарско съсловие.

# 64
  • Мнения: 61
да ви кажа да знаете очна клиника Света Петка във Варна
никога не съм се замислила къде да се обърна за тази корекция защото са известни за мен от 20 години колко са добри в тази област
дали самата корекция или не навреме откритите усложнения но резултата 5 месец вече е лошо зрение
там ме преглеждаха всеки път различни лекари а на прегледа на първият месец лекаря които ме гледа се зачуди защо така с това око а друг лекар го  погледна от страни и вдигна рамене без интерес или отговор и без да погледне окото ми или да направят някаква консултация с друг лекар

# 65
  • София
  • Мнения: 1 273
mili1 съжалявам, че се е получило така. Искрено ти пожелавам да има начин да се оправи зрението ти  Hug Благодаря ти, че сподели къде си я правила и за отношението на лекарите, за да е полезно на други, които ще отидат там.
sun girl, а ти къде направи твоята?

# 66
  • Мнения: 74
inesines, прочетох набързо за процедурата relex smile. Доколкото разбрах, тя наистина е подобна на lasik. Но докато при lasik се отрязва (с един вид лазер) сравнително голямо капаче, отмята се и повърхността отдолу се аблира с друг вид лазер (аблация значи послойно изпарение, тоест тъканта се изпарява слой по слой), то при relex smile с един и същ лазер първо се оформя нещо като миниатюрна лещичка под повърхността на роговицата, а след това се прави много по-малко капаче и тази лещичка се маха, а капачето се затваря. Тоест, разликата е в начина, по който се отрстранява тъканта от дълбочината на роговицата - дали чрез аблация или чрез "отрязване". Пише, че възстановяването е по-бързо. Възможно е поради това усложненията, свързани с оздравяването на роговицата, да са по-малки. Но от друга страна, методът май е по-нов, така че надали има толкова статистика, колкото за lasik. Освен това, предполагам, че риск от децентриране е същият като при другите процедури.

# 67
  • Мнения: 4
Благодаря за отговора и обяснението. Аз естествено ще се поровя още преди да направя последната стъпка, все пак ми предстоят един куп изследвания... Доколкото разбирам както с повечето нововъведения, ако е свършена работата добре, ще има и добър резултат и малко по-щадящ отколкото е lasik, ако обаче стане гаф – тогава май никой не може да ми помогне... Аз гледах едно видео в интрернет с процедурата smile, нямаше и 4 минути на око – важно е само хирурга да е точен. А някой има ли отзиви за д-р Алио в Ресбиомед?

# 68
  • Мнения: 61
този лекар и тази клиника не са ми известни
а не мисля че доц Митов не е добър специалист но виж ме мен сега
помисли добре преди да направиш този експеримент със себе си няма връщане на зад това помни

# 69
  • Мнения: 49
И доктор Хубанов може да е перфектен при операциите нооооо усложненията мисля че не са му по специалността.Поне да беше си го казал и да ме прати за консулт някъде.
Тези почти 7 месеца чакане може да ми костват значително намаление на зрението за винаги

# 70
  • Мнения: 141
Включвам се и аз в темата с молба, ако може който си е правил операция да казва къде си я е правил?
Много ми се иска да си махна диоптрите (-6,5), но много ме е страх. Бях чула добри отзиви за клиниките в Истанбул, но ... не мога да се наканя и все проучвам, и проучвам.

# 71
  • Мнения: 74
inesines,
Наистина казват, че е по-щадящ от lasik, но не знам дали се прави у нас и ако да - дали лекарите имат достатъчно опит. Трябва да имаш предвид и това.
Според мен основното, което трябва да провериш за себе си, е сравнението lasik спрямо lasek. Доколкото знам, на хората с нормални роговици лекарите не обясняват за двата метода, а директно ги насочват към lasik. За себе си знам, че дори да имах избор (заради тънки роговици нямах), щях да настоявам за lasek. Препоръчван ти хубаво да си изясниш същността на двата метода, с предимствата и недостатъците им - това е по-важно, отколкото да се концентрираш на една модификация на единия от методите, пропускайки другия. Ако имаш някакви въпроси, ще се радвам да ти отговоря доколкото мога.

Слънчогледи, доколкото разбирам, две са основните места - София (Вижън и Ден) и Варна (Св. Петка и Николай Чудотворец). След това, което се случва със sun girl, не бих препоръчала последното място. Даже не толкова заради усложнението (може да се случи навсякъде), а заради начина, по който се справят с това усложнение. За този род операции за себе си следвам правилото - прави се само, ако си убеден. Ако нямаш проблем, който да налага операцията, може спокойно да изчакаш известно време, докато си сигурна в избора си. Успех, каквото и да решиш!

# 72
  • Мнения: 141

Слънчогледи, доколкото разбирам, две са основните места - София (Вижън и Ден) и Варна (Св. Петка и Николай Чудотворец). След това, което се случва със sun girl, не бих препоръчала последното място. Даже не толкова заради усложнението (може да се случи навсякъде), а заради начина, по който се справят с това усложнение. За този род операции за себе си следвам правилото - прави се само, ако си убеден. Ако нямаш проблем, който да налага операцията, може спокойно да изчакаш известно време, докато си сигурна в избора си. Успех, каквото и да решиш!
Благодаря за отговора. Ами не съм сигурна и май наистина ще изчаквам, но ще следя темата , може да се появи нещо ново ( и сигурно).

# 73
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да благодаря на всички за мненията и най-вече на тези, които споделят своя злощастен опит. Аз от много години се чудя дали да се подложа на такава операция. Но в началото на своите колебания нямах достатъчно пари, а и диоптъра ми се променяше, а аз също знам, че е добре да не се е променял поне 1 година. Вече за мен парите не са особен проблем и диоптъра ми мисля, че е стабилен от няколко години. Имам късогледство доста висок диоптър: -5/-5.50 + астегматизъм 1,25 на двете очи и наистина ми е неприятно да нося очила и някакси се комплексирам, но благодарение на мненията, не бих се подложила на тази операция, както и поради още една причина. Когато през 2009 г. отидох във Вижън, за да си направя преглед, дали съм подходяща за лазерна операция, се оказа, че съм. Най-напред ми направи впечатление, че д-р Пешева, която тогава извършваше тези операции, си беше с очила. Второ управителката на болницата (за жалост не ѝ помня добре името) буквално ме натискаше да си направя операцията, въпреки моите възражения, че би трябвало диоптъра ми да няма промяна поне 1 година. Така че ми се стори по-скоро, че искат да ми вземат парите, а пък после ако ще да ми се покачи пак диоптъра. И на последно място д-р Пешева така и не можа да ми предпише очила, тъй като когато ми даваше да чета текст от близо, го виждах леко размазано. Мъчи се доста време и в крайна сметка нищо не се получи. Така че относно клиника Вижън - аз лично не бих я препоръчала. Ако някога все пак ми се наложи, със сигурност не бих си направила операцията в Бг.

# 74
  • Мнения: 4 569
Медеа Мис, мислила  ли си за лещи?
И аз не искам да нося очила /загрозяват ме, комплексират ме, не се харесвам, мразя ги/  и минах на лещи. Много съм доволна, чувствам се като нова и постоянно се гледам в огледалото.  Flutter
Не е прекалено скъпо удоволствие, трудно е напасването на марките лещи и разтвор.
Ако искаш ела в уютната ни темичка за лещи и питай каквото те интересува.  Peace
Аз за мен си съм решила, че оставам на лещи и дори да имам излишни пари няма да ги дам за лазерна корекция, а за нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт