Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 117

  • 132 769
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мина, Фиор, Татитче, благодаря  bouquet! Тортата е уникално вкусна - това за тези, дето още не са я правили - става ми фаворит, ммм...
Мина, незнам какво да кажа - като непипани от човешка ръка са тортите ти, прекрасни  bouquet!
Ванче, тоз ученик много сладък, останалите не ги знам, вкъщи само разни бен-теновци, гормити и други чудовища подскачат по ТВ-то Twisted Evil...

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ванче, днес половин ден подреждах светлини, чадъри, апарати и още половин ден снимах, след което си свалих старателно снимките на компютъра и си ги изтрих.
Пих кафе, мотах се и си търся снимките да ги кропна, че да качвам и ги няма никъде.  Mr. Green
Само една самотна акула останала, не знам тя ли ги изяде, обаче ако не се беше намесила да знаеш традицията щеше да си е спазена.  Laughing
Тези същества са ми мега противни, особено като ги чуя как "дю дю дю" говорят, добре че детето е дресирано и ги гледа на муте, ама много хубаво си ги докарала, а Макси можеше да си понадраска бузите малко с този син пастел.  Laughing

Набързичко да мина и по другите страници и да кажа само, че силно ме впечатлиха тортите на Fior, не те познавам, явно си била в тортен застой и то дълъг, защото аз имам чувството че съм тук в тази тема от цяла вечност, надявам се си си починала от каквото си имала нужда и се завръщаш с нови сили, защото правиш много хубави неща.
Лили, зави ми се свят от твоите звездички ама обувките са ти хубави пък, само малко широки ми идват отгоре на глезена все едно римски пехотинец ги е носил ама то пък за всеки трябва да има по нещо.
А за пикото какви са ти очакванията не знам ама леко гадничко е последните няколко кофи.
nadia*, на какво разточваш та такива гънки имаш по тортите?
Пробвай на силиконово килимче или просто на равен плот.
А, ето че са те посъветвали и вече тортите ти изглеждат по съвсем друг начин.
Блю-то я из критикувах вече как е копирала от Дани едно към едно с все подложката и не е вложила никакво творчество поне по подложката, ама и е простено, че ризата е така бяла и чиста съвсем нова си изглежда, от моите ръце би станала като намачкана риза на клошар с особен сив цвят.  Mr. Green
Бетина, теб какво взе да те влече този шоколад напоследък?  Laughing
О, Мечо Пух тролчето е страхотно, оризон ли е целия?
Тази ти зелена тава вече започва много да ме дразни нищо че ти е така удобна и любима.  Laughing
А на рисувана си сменила тавата с чиния, имаш напредък!  Laughing
Много добре си се справила.
kreo, това е любимата ми игра, мога да стоя седмица без да стана от компютъра и да я играя, даже нямам нужда и от сън, за съжаление вече не ми се получава все някой гладен ще се намери, който да мине да ми досажда.
От тази снимка нищо не виждам иначе и не мога да преценя каква е тортата ти, само дракона, който е бил в битка с някого, от страни това крепостта ли е?
Ама дай моля те една снимка сега на цялата торта, че събуди любопитството ми.
А сега видях и снимките  Laughing да пратиш много поздрави и на рожденика, справили сте се страхотно, много ми харесва как сте разиграли сценката.
Анчето си знае колко много я обичам, сега да вземе да намери снимка и на Том и Джери дето прави, че ще се спъна на равното и ще и изпусна колата на плочките на 11-ти иначе.  Mr. Green
Рая пък си не ма работа и вкара хората в разходи сега пред коледно.  Mr. Green
Искре, браво, страхотна е!
Танче, фигурката ти е страхотна!!!
Подложката виждам, че си се старала, ама по-голяма панделка дали нямаше да замоташ по нея?
Като видя, че ти бяга размера да беше лепнала още една подложка отдолу или 2 или 3 или от де да те знам колко широка панделка си си купила, защото пък ако беше оставила тестото по-дебело ако си покривала с все тортата щеше да заприлича накапела.
Ама фигурката е голямо браво, само не разбрах той с едната ръка проси милостиня, а с другата удря ако не му дадеш ли?  Laughing
А другата ти торта аха-аха да падне,къде я покатери да я снимаш, че е така крива не знам,подложката същата работа, цветето ти ми харесва, количката под него неми се струва да и е там мястото, все едно не си е на място а  и аз лично бих я направила друг цвят, тортата е много нежна, но вкарвайки тази шарена кутия и тази сива количка ми се разсейва погледа.
ditsan, много бяло бе, поне подложката друг цвят да беше, иначе много сладурско.
savina_33, една опашка на риба можеше да провесиш от устата на снежко.  Laughing
Мариета, много апетитно изглежда.
Аз тази торта не съм я правила и все си купувам бадемово брашно и го прибирам, като го намеря се чудя за какво съм го взела и така или иначе имам врътвам няколко дози макарони и то свърши, вече трети път си го правя този номер сега освен да си купя пак и след прием на гинкото да взема и тортата да направя, много апетитно изглежда.
Мина, микитата са ми любими на мене.




# 692
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Мили дами, влизам само със зов за помощ, в пълен творчески застой съм. Имам нужда от идеи за зимна торта с много български мотиви за най-новото бг училище в Чикаго. Обещах, а не мога да реша какво искам да има на тортата. Знаме със сигурност, но друго?
Идеи, снимки, линкове... приемам всякакви съвети. Бягам да меся фондан.

# 693
  • Мнения: 148
Валерке,мила съвсем права си че е много бяла.Ама нали ме знаеш че имам склонност да претрупвам и да окепазвам нещата на края .Та просто играх на сигурно.

# 694
  • Мнения: 1 069
Мили дами, влизам само със зов за помощ, в пълен творчески застой съм. Имам нужда от идеи за зимна торта с много български мотиви за най-новото бг училище в Чикаго. Обещах, а не мога да реша какво искам да има на тортата. Знаме със сигурност, но друго?
Идеи, снимки, линкове... приемам всякакви съвети. Бягам да меся фондан.

На мен ми хрумва стара българска селска къщичка, сгушена в снега, да има пънче и брадвичка за сечене на дървата. Някоя каручка без магаенце, че нали е натопло. В смисъл - елементи от стар селски бит. Хората зад граница на това се радват. На чердака хвърлена някоя червена черга да се проветрява и т.н. Навън да се разхожда някоя сърничка и все от този сорт, а може и някъде из полето да е и шейната на дядо Коледа

Аз идеи давам - ама ха ме накарай да го направя - ЪпсУрд  Crazy Crazy Crazy

П.П. Честито ви училище. В Бруксел се борят за още едно мазенце, че само в 3 стаи вече им е много тясно. Дано скоро ги огрее децата. И аз обещах торта за тук, но нямам условието да е с български мотиви, а само да е зимна!
УСПЕХ, сигурна съм, че ще се справиш!

# 695
  • Мнения: 1 461
Мили дами, влизам само със зов за помощ, в пълен творчески застой съм. Имам нужда от идеи за зимна торта с много български мотиви за най-новото бг училище в Чикаго. Обещах, а не мога да реша какво искам да има на тортата. Знаме със сигурност, но друго?
Идеи, снимки, линкове... приемам всякакви съвети. Бягам да меся фондан.

Аз си представям сурвакарчета ,момченце и момиченце в носии и сурвакници ,снежен човек с морков и метла както си го правихме като малки ,елха ,ограда покрита в сняг , там някъде и шаро може да сложиш ...
http://dariknews.bg/uploads/news_images/200801/photo_big_211769.jpg
http://www.chitalishta-pk.org/MOMIN_PROHOD_02.09-4.jpg

друг вариянт е коледари с къщичка ....

# 696
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Uinen, мисля да си поръчам точно тези инструменти. Благодаря ти за линка. Simple SmileБи ли ми казала за колко време пристигат?

За съжаление отговорът е "различно" Simple Smile От 2 седмици до месец и половина  Rolling Eyes - в този диапазон съм получавала различни формички от този продавач.

Редактирам се, за да се оплача - тукашният Еконт (и Спиди ми отказаха) не иска да достави тортата за именния ден на мама, значи отпада и правенето и. Много съм тъжен! Толкова време си играх да правя китки, а то кво стана  #Cussing out  Единственото, което ми хрумва е да и я направя и "подаря" като дойде за Коледа  Tired

Последна редакция: пн, 05 дек 2011, 10:09 от Uinen

# 697
  • Мнения: 616
Дубрутру!
Доста поизтървах, голямо писане сте изписали и много хубави торти видях - Мина, двете с розите особено много ми харесаха;
Мечо пух, тролът е супер сполучлив;
Доня Коприва, обувките са много сладурски; приемам критиката за ръбовете на панталона, от мързел ги оставих така, признавам си.
Ванче, това малко учениче е много сладко, кати живичко Simple Smile
Свещичка, тортата с готвача е много добре замислена, поздравления! И останалите разбира се ме накараха да зяпна Simple Smile
Още много хубави торти видях, извинете че не коментирам всичко!
Atalanta, на мен само коледари, ямурлуци, потури, сурвачки, геги накичени с гевреци и бъклици с вино ми се явяват като коледни български Simple Smile

Ето моите две от миналата седмица, за две госпожици, различно порастнали -

Ето още малко
Поздрави

# 698
  • Мнения: 679
Привет и от мен! Пак сте показали страхотни тортички   bouquet Възхищавам се на всички ви без изключения!
Аз пак с едно въпросче - как да си направя ринг от фолио? Пекох блата в по-голяма форма и сега съответно нямам ринг за нея.
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 699
  • София
  • Мнения: 2 116
Мили дами, влизам само със зов за помощ, в пълен творчески застой съм. Имам нужда от идеи за зимна торта с много български мотиви за най-новото бг училище в Чикаго. Обещах, а не мога да реша какво искам да има на тортата. Знаме със сигурност, но друго?
Идеи, снимки, линкове... приемам всякакви съвети. Бягам да меся фондан.

Може трикольора да го сложиш в украсата на подложката, като кант или елемент, че не се вписва много в традиционната коледна украса. Ако заложиш на апликация и дорисуване, може да вмъкнеш доста от милите битови елементи, за които момичетата са ти писали по-горе. Най-старите нашенски традиции са се свеждали до бъдник /пън/ в огъня.

Свещичке, прекрасен е скейтбордистът - страхотно лице, вятърът в косите, дрехите...всичко. Да ти е жив здрав малчуганът!

# 700
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Аталанта, доколкото разбирам не е нужно да е коледна, а само зимна, нали? Идеята на НелиДи много ми допада, за къщичка, каручка....... Докато си ровех по темата попаднах и на тази марка, която много ми допадна като идея. Ето и една готина каручка (естествено без ските).

Ванилке, рисуваната торта много ми харесва!  Peace Обожавам тази цветова комбинация....

Въх, Валерия пак ме изяла  Grinning. Ей нямаш угодия с тия подложки  Crossing Arms. Записвам си и за дебелината. Думите ти за фигурката обаче ми удариха д..то в тавана! Приемам, че нищо не разбираш от бойни изкуства  hahaha Mr. Green Това е неква спициална поза каратистка  Sunglasses ......
Инак си покрих отделно подложката, както си му е реда и си я нарисувах и си изсъхна, само дет нарисуваното се скри като плеснах тортата отгоре.... Още нещо, за което да си взема поука  ooooh!
Втората торта хич не ми се коментира. Тя не е сложена на криво, ама аз съм накривена  ooooh! Мноу съм зле. Иначе елементите са от тази картичка (т.е. тортата е комплект с картичката), там нямаше мърдане, но....... Аз все пак не я пресъздадох като хората  Naughty Така че си посипвам главата с пепел и се скривам  Crossing Arms

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Е, Танче щом е комплект с картичката изобщо не си я пресъздала как трябва, къде видя червено ти на картичката точно та си направи такива розите, виж колко малки и финни са детайлите там.
А за подложките то така става понякога, стараеш се, стараеш се и като пльокнеш тортата вземеш, че ги скриеш.  Laughing
Uinen, Фотка праща торта по Еконт на майка си като им я занесе директно в разпределителния център, така че има начин.
Ванилийке на Тити тортата как я пренесохте душко с тази сложна конструкция?
На Петето няма как да помогна с идеи за торта на тема БГ мотиви, защото като чуя БГ мотиви + зима единственото което изниква в главата ми са бял сняг с жълто кафяви петна по него, трябва на празника на София да подаря една такава торта на госпожа Йорданка Сандъкова.  Mr. Green

# 702
  • София
  • Мнения: 243
На Петето няма как да помогна с идеи за торта на тема БГ мотиви, защото като чуя БГ мотиви + зима единственото което изниква в главата ми са бял сняг с жълто кафяви петна по него, трябва на празника на София да подаря една такава торта на госпожа Йорданка Сандъкова.  Mr. Green
  Joy Joy
Ауу, тъкмо в главата ми беше картина със сурвакарчета и снежна виелица, ракия и салата и зимната реклама на Пещерска и ти направо ме приземи в действителността. Mr. Green
Много благодаря за милите думи относно тортата. От майстор като теб направо топлят. Отдавна показвам твоите произведения на мои познати, дори сладкари, и те не могат да повярва, че това е правено с човешка ръка.  Определено ако даваш частни уроци - записвам се отсега. Като си спомня, първата ти торта, на която попаднах, беше коледна. Добрият старец се беше мушнал в комина. Великолепна е. Много се смях на бутилката в задния му джоб Laughing Дано тази година е по-съвестен и не ни подминава. Mr. Green
Мина, благодаря за окуражителните думи.  HugИнформацията, която сподели за снимките ще е много полезна. Аз все снимам в последния момент и все нещо се вижда, я покривка, я печка. Отвратително.
Ванилия Мадагаскарска, тортата в розово и кафяво ми допада много. Ако аз я правех на горния етаж щях да оцветя фондана,  а не да го рисувам. Но това е по мой вкус Wink
Atalanta, това, което веднага изникна в съзнанието ми бяха картичките от едно време със сурвакарчета или коледарчета в народни носии.http://www.thewhitestork.com/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8 … /86/Default.aspx#
А може и деца със шейни. Нещо по стихчето на Елисавета Багряна  На пързалката "Ах, каква пързалка има, Анче, тази зима! Каза бате със въздишка, уж четеше книжка..."

Van444etо, тортата с героите на от Baby TV е супер. Малкото ми дете им е голям фен. Пее, поклаща се. Мен малко ме дразнят с тия нечленоразделни звуци, но нали има малко спокойствие, може.  Само да вметна, че се радвам на ентусиазма, с който правиш торти и споделяш всички трикове с нас. Сега отново съм влязла в сайта ти и преглеждам всички джиджавки, инструменти и идеи. Много благодаря bouquet

# 703
  • Мнения: 616
Нещо съм я пропуснала бебешката торта на Татит... ще се връщам да търся пак по страниците.
Валерия, пренесох я отделно, всеки етаж в кутия; издържа 200км до Козлодуй, без проблеми. После я сглобихме на тържеството. Малко беше на една страна (почти незабележимо), ама не успях да пробия читави дупки на пинк-понкови топки, какъвто беше първоначалния план.  А ти с тези коли-камиони... Моят Мит'бой като видя Матю и така се захласна... сега аз как ще му правя торта с колите, а??? Той вече знае, че захарните коли трябва да са съвсем като нарисуваните  ooooh!  Mr. Green
kreo, и аз исках да е оцветен фондана, мачках, мачках... отиде ми половин кутийка кафява боя, ама нъц - седеше си светличко, направо лайняно. Затова я боядисах отгоре.

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ванилия, не знам как точно ти хрумна да закрепяш торта на топчета от пинк понк, малко хора биха се похвалили с такова въображение като твоето ама е похвално това, че мислиш различно.  Laughing
За кафявото е хубаво да добавиш капка, две черно та да наситиш малко, иначе може до откат да си мачкаш все ще е тая.  Mr. Green
Аз понеже имам вече снимки мога да си пускам тортата.
Един Матю, гарниран с акули, към тортата ще подарявам пакет памперси, че детето може нощно напикаване да получи.  Mr. Green



ОЩЕТО

Общи условия

Активация на акаунт