Ин-витро в Истанбул 3

  • 45 222
  • 774
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 137
Благодаря еел,
момичета и аз се присъединявам към вашата групичка!
Вече писахме на Кубра и остава да уточним дата за първичен преглед!
Само се чудя как се оправяте с хотелите там  newsm78
Стискам палци на всички момичета в процедура!! Дано да има само положителни тестчета!!  Praynig Hug  bouquet

# 61
  • Мнения: 1 661
Момичета, здравейте, колко много сте изписали HugНямах интернет една седмица, но ви прочетох сега набързо. Какви хубави новини си имаме тук. Супер се кефя.
Дита, честито!!! Лека бременност ти желая!  bouquet
Лулу, стискам палците яко! HugТи си следващата бременелка да знаеш! Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 1 326


Вече писахме на Кубра и остава да уточним дата за първичен преглед!
Само се чудя как се оправяте с хотелите там  newsm78

Киара, ако ходенето ти ще е само за преглед /т.е., няма веднага да стартираш процедура/, може и от Booking да си вземеш хотел - ако изчакаш за последния момент, пускат и доста изгодни оферти на половин цена. Иначе, 40-50 евро за нощувка се прежалват... Ако ще пътуваш с кола, гледай да има и паркинг, ако си с автобус - някои фирми май предлагат и трансфер до хотела, ако пък си със самолет - най-удобно е да избереш нещо близо до пл. Таксим, където спират шатълите от летището. А оттам до "Мемориал" с такси е 10 минути и струва между 12 и 19 лири в едната посока...

...но нека да се изкажат и другите момичета, че някои от тях познават много добре града ...

# 63
  • Мнения: 137
Благодаря burty  Hug
Засега ще ходя само на първичен преглед и точно си мислех за пътуване със самолет!!
Кубра ми отговори и ми изпрати списъка със изследвания, които трябва да направим със съпруга ми.
Да знаете тези изследвания на първичния преглед ли трябва да се покажат?!
Аз съм ходила в Истанбул преди години и нещо смътно ми се върти къде беше площад Таксим.
Кубра ми писа, че може още в края на ноември да идем, но съвсем бях забравила, че за Турция щи ми трябва паспорт и сега ще трябва да го подновявам. Иначе нямам търпение да ида до Мемориал.
Само се чудя как и аз ще си поискам разните му епикризи и изследвания от клиника Малинов!  Rolling Eyes

Момичета ако имате някакви предложения за хотел ми пишете!??

# 64
  • Мнения: 365
kiara78, във www.booking.com като зададеш Истанбул и датите,които искаш, илизат доста хотели. От квартал Лалели разбрах, че има директни автобуси до Мемориал, а кв.Таксим пък бил най-близо. Но където и да си резервираш, според мен, все ще се оправите да стигнете до клиниката-градският им транспорт е перфектен. Аз до Мемориал до сега не съм ходила,но съм посещавала Истанбул 4 пъти за последните 3 години.

# 65
  • Мнения: 365
аз пък вчера получих обаждане от Фонда,че съм одобрена и на 2.12 да ходя за заповед. Толкова очаквах това обаждане,а сега не му се радвам особено-вече така съм се настроила на вълна Мемориал,че въобще не ми се мисли за вариант инвитро в БГ.Надявам се след прегледа на 21.11 и приятелят ми вече да се навие на 100%, и ако дай Боже вземе и че се получи  Praynig, друго семейство да се възползва от "моята" сума от Фонда. Дори вече взех да си мисля за вариант опита да го започваме още декември месец,че някакси хормоните ми този месец(като ги пусках за Мемориал) направо са станали перфектни. Ще спретнем и едно подписване за бързо и ........ Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 232
Дами, знаете ли в кой квартал се намира кабинета на д-р Леми? Не мога да се ориентирам за хотелите там и да си направя сметка за нощувките.

# 67
  • Мнения: 137
Blumchen,много добре те разбирам. Моята заповед от фонда я чакам март догодина, надявам се до тогава да имам напредък вече !!
Момичета вие от България ли си обменята парите в лири?! И първоначалния преглед в лири ли плащате или може и в евро например.
Колко джобни си предвиждате освен предвидените за нощувка и преглед?!
Има ли вариант за обмяна на пари в Истанбул?! или по добре обмяната да бъде в България  newsm78
май много въпроси зададох вече, но съм доста ентусиазирана след като мъжа ми най - после се съгласи на варианта инв. в Турция  Laughing

# 68
  • Мнения: 345
Аз си носех малко лири, но разбира се можете да обменяте там, има си бюра, курсът е нормален, все пак Истанбул е туристически град в много по-голяма степен отколкото който и да е български.
Прегледът го платих с левова кредитна карта и сумата беше осчетоводена в лири, лекарствата ги платих в комбинация от лири и евро.
На дневните не мога да коментирам, там има много съблазни и усещам, че ще профукам цяло състояние.

# 69
  • Мнения: 399
Ние обменихме пари за такси и първи разходи преди да пристихнеме в Истанбул - но на летище Ататюрк има change и курса на който сменяха беше по-висок от курса на кйто ние сменихме. Аз съм правила всички изследвания включително и генетични в Мемориaл - излязоха ни 1050 евро. За курса в болницата лекарствата платихме в евро, всички прегледи също. В момента курса на лирата е 1 евро - 2.42 лири. В болницата когато плащаме в евро и ни върнат в турски лири по наше желание сменят по курси 2.50.

Такситата между Таксим и болницата са 10 - 11 лири като шофьорите включват апарата и няма проблем. За дневни и храна - храната не е скъпа и има навсякъде какво да се яде като има и магазини ако искате да си купите основни неща.

например сандвич е - 5 - 7 лири; Кафе 7 - 8 лири; Гевреци и закуски - 2- 4 лири; Плодове - зависи но има голямо разнообразие и на прилични цени; В района на Таксим има много заведения за хранене - транспорта е евтин когато е метро или трамвай - но рейса ми се стори скъп и като маршрут е по бавно защот трафика е ужасен.

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 16:50 от Mila_17

# 70
  • Мнения: 1 779
Момичета, а според вас има ли риск от хиперстимулация на яйчниците при дозите, които прилагат в Истамбул. Навсякъде пише, че са много по-малки от тези в България, но аз се притеснявам, тъй като от минимална доза клостилбегит получих хиперстимулация. Embarassed А може би там вземат някакви мерки за да не стават такива проблеми.  newsm78

# 71
  • Мнения: 399
Здравей силви, тук дозата я определят на първия преглед и хормони се следият всеки ден и съответно преглед - или поне при мен е така - аз също имам тенденция да правя по много фоликули - на прегледа с профeсорката тя каза че целта е не да извадят 20 и да заминат половината на боклука заради ниско качество - целят оптимален брой за да няма стрес за тялото. Аз имам доста опити в Бг където го карахме на kило - с два три прегледа за цялата стимулация и това е - тук съм на преглед и кръв всеки ден.

# 72
  • Мнения: 1 779
Благодаря ти за отговора. Това, което мен ме притеснява е, че получих хиперстимулацията не в цикъла, в който извършвах процедурата, а в следващия. А в случай, че това се случи и със стимулацията в Турция се притеснявам, че може да получа евентуално такава след трансфера, а тогава как ще процедират българските лекари в случай, че установят хиперстимулация направо ме е страх да си помисля при евентуална имплантация. Така или иначе ще трябва да се престраша. Аз също съм се ориентирала към д-р Леми, тъй като нямам брак и не мисля да сключвам такъв. А според вас как биха се отнесли в Турция при желание за връщане на един ембрион, в смисъл човек, ако каже, че иска едно дете. Максимум по колко връщат там? Могат ли да замразят другите в случай на евентуален неуспех на имплантацията? А колко дни трябва да съм последователно в Турция за да следя всеки ден хормони и кръв там до трансфера включително? Питам това за да планувам евентуална отпуска в този период. Благодаря предварително за отговора.

# 73
  • Мнения: 1 053
ООООО, нови попълнения си имаме,      vi_gа,рано за тестче мила,чак другата седмица,ама с тези менструални болки от вчера, незнам дали ще дочакам теста хихихихи,каквото е писано...))))Ти как си?           silvi_7878 ,    Mila_17 ,сега ли правите опит или сте направили  newsm78,май не съм ви срещала в темата,да помагаме с каквото можем..)))Успех ви желая момичета!!! Praynig Hug Praynig

# 74
  • Мнения: 345
Да, ние докато си изпочупим клавиатурите от тракане, хората изпозабременяха... Но това е прекрасно, разбира се, убедена съм, че сме помогнали на много като нас.

Лулу, миличка, това е най-омразният ми момент от цялото треперене,  но нали знаеш, казват, че болките са симптом и за бременност. Стискам палци и ти да ди доказателство за това!

Аз иначе съм ок. Опитвам се да живея нормално след безумния стрес покрай изследванията миналия месец и това, което ме очаква.

Общи условия

Активация на акаунт