Давате ли на малките деца да говорят по телефона?

  • 1 605
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 857
 Hug даваааам
така се кефи като чуе баба по телефона  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 910
Давам и,но когато вземе слушалката и чуе,че някой приказва от отсрещната страна, си ми я връща.Но иначе е постоянно с телефона в ръка, вика ало и започва да си бърбори нещо.

# 17
  • Мнения: 8 505
Докато говоря аз ми дърпа слушалката и вика "ало. ало, ало .....". В момента, в който му дам слушалката и чуе отсрещния глас, бяга като за световно

Ха-ха,същата работа.

# 18
  • Мнения: 181
 Laughingо....ВЕРГИ,какво говориш бе ,ние като видим тел.полудяваме натиска вси4ки коп4ета,вади антената прибира я  говори с когото и падне Laughingсамо дето не спи с него,все го крия ама то няма спасение  Laughingа за да говоря спокойно трябва да се крия Sad

# 19
  • Мнения: 1 232
давах,давах на едногодишното си дете да говори по телефона,сега вече не мога да се вредя да го вдигна,последната случка е от днес,баба и се обажда да я пита как е раната,след като десет минутия Вики я увещава,че е добре и ,че нищо и няма на раната ,явно баба и се успокои,че и казва, айде баби сега да затваряме,а нашата а-а-а- няма да затваряме бе,сега ще ти дам да чуеш и мама как е Grinning

# 20
  • Мнения: 2 000
Най-редовно му даваме да говори с бабите и дядовците. То не, че кой знае какво казва, но му е много интересно да ги слуша.

# 21
  • Мнения: 415
Много се дразня когато звънна на някой и отсреща ми вдигне някое дребосъче, дето въобще не ме разбира /нито аз него/ и става една мъкааааааааа....
Затова много много не разрешавах  Naughty на баткото да се обажда, освен на баба и дядо.
Сега обаче /почти на 5г.е/ нямам шанс да се доредя до телефона преди него - вдига, обяснява /че мама не може да се обади, защото държи бебето да ака Embarassed/, разпитва /ти на кое дете си майка?/, уточнява и накрая ЗАТВАРЯ #Crazy
Бебето само вика "алооо, алоооо бати", но когато отсреща му проговорят иска да изяде телефона...

# 22
  • Мнения: 7 430
Да, най-вече когато трябва да го занимвам с нещо за да яде.На-често се обажда на баща си и си "говори" с него - вика "Ао..ао..."
Иначе като говоря с някой и му дам слушалката започва да я яде или плюнчи, по-рядко да комуникира с разни звуци, ама ми е много сладък Heart Eyes

# 23
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Давам му, но се притеснявам да говори много по GSM-а и го избягваме!

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Имахме разправии, защото работя у дома и много често ми звънят. При това, малко са тези, които познават дребния и подозират за неговото съществуване. А той много иска да приказва.
Слава богу, вече се научи и пита само с устни: "По работа ли?" Аз кимвам и с това се приключва.  Grinning

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Давам. Много е смешно като обяснява - понеже малките говорят обикновено за каквото виждат (в стаята, например) и по телефона обичайно обяснява какво вижда и с какво си играе, което човека отсреща няма как да види, нито да разбере по странните описания по телефона. Дъщеря ми даже пя на леля си в Щатите 'С червените ботушки' - коя снимка ще предаде такава емоция?

# 26
  • Мнения: 3 537
Давам му,обаче не иска да говори,много е интересен,само слуша какво му казват отсреща и срамежливо се усмихва GrinningИ иска да вземе телефона за да ми натисне някое бутонче Mr. Green

# 27
  • Мнения: 235
Алекс като чуе че звъни телефон и веднага започва да вика АЛО. Знае кое е домашния телефон или като звани нечий GSM знае на кой е. Вземе ли слушалката да говори с някой и не я дава после обратно. Май си е открила професията Joy телефонистката на мама. На мен пък ми е много смешно като чувам от отсрещната страна как някоя баба или леля се лендзи на Алекс и тя мърмори съответно.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 388
В къщи тя първа вдига телефона, пита кой се обажда, кого търси и т.н. Това е любимо занимание и много се сърди ако не се включи в разговора. Познава по гласа вече дядо и баба и някои от приятелките ми. Лошото е, че понякога си измисля-например мама е банята, смо и само тя да продължи да си бъбри.

# 29
  • Мнения: 2 241
Давах му още от съвсем малък, най-вече с бабите и дядовците - да се радват на бръщолевенето му, пък който разбрал - разбрал, после аз им превеждах Simple Smile
А сега разбира се е щатен телефонист, от него никой не може да се вреди да вдигне телефона, а и сам звъни, запомнил е два номера - на леля си и на свекитата и току им звъни да си приказват Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт