Сделки в семейството

  • 5 633
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 133
Сделките в едно семейство винаги присъстват. Дали си го признавате или не, под една или друга форма винаги има сделки, ясно изразени или прикрити.

# 61
  • Мнения: 1 210
Ама моля ви, какви сделки, аз не съм търгаш!
С усмивка върша всичко, което ми е приятно, направо не сядам за миг... А колко съм мила после, когато говоря за малките довършителни дейности- толкова мила, че отказ никога не съм получила. Напротив- готов е да направи всичко за мен.
За парцалки, парфюми и дребни сметки никога не се пазаря- те са изцяло мой "ангажимент", никога не мрънкам за помощ.
Както и той- за ремонти, нови мебели, коли и екскурзии.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 957
Леле, не знаех, че от тая тема е провокирана другата тема.  
Ма, тонке-бонбонке, много сте напреднали. Моят ми вика - Тичай за бира, че штъ набия. Понякога тичам, понякога ям бой. Семейна демокрация - имам право на избор.  Ама не ми говори на ма.

Божкеее! Моят кат' рекне: "Като говориш с Господаря, ще мълчиш!", ни демокрация у нас, ни дявол!

Ох, аз бързах да видя каква е тази драма, загатната в другата тема, а то - тук драма няма.

# 63
  • Мнения: 122
Има, има, сделки, де, аз на моето чаве му заплащах труда (хайде големите възпитателки да се въздържат), ми нищо друго не работеше. Имаше тарифа за всичко: изхвърляне на боклука - 15ст, оправяне на легло - 10ст, подреждане на стаята - 40ст, миене на чинии - 30ст и т.н., но, ако се занемарят задълженията, следват санкции. Да ви кажа, тогава (на 12-13 год.) проработи, сега е самостоятелен и перфектно се справя с наученото.
Съжалявам само, че бях пропуснала прането и гладенето  ooooh!

# 64
  • Мнения: 65
Вчера ми биде предложено свирки срещу изпълняване на всичко, което кажа  Grinning  Обещах да го изтипосам тук, та сега да попитам - брои ли се за сделка или напротив?  Grinning

# 65
  • Мнения: X
Всичко ,що е "Танто за кукуригу!" се брои!    Mr. Green

# 66
  • Мнения: 11 747
Понякога тичам, понякога ям бой.

Като не ти остане здраво място - тичаш, като те заболят краката и решиш да си починеш - гледаш позаздравяло ти тук- там, можеш да си починеш с един бой.  Simple Smile

# 67
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
На стопанския или на селскостопанския, уточни, моля те.  newsm78
Стопанския Сийке, не се прави на неразбираща.
За планово стопанство или петилетка не си ли чувала?

# 68
  • Мнения: 2 132
Да, винаги!
Милото отиде на фитнес и ме помоли да нацепя малко дърва.Нацепих аз кубика и в замяна получих шопинг ден Peace

Щегата настрана, има сделки, но по-скоро са някакъв вид договорки между нас.Например ще идват ненадейно гости.Помолвам го реже мезета и реди маса, аз правя салатата.Или се прибираме от велопоход и го карам да прибере колелетата, а аз ще отскоча до магазина за цигарки и вино и т.н.

# 69
  • Мнения: 241
Вчера ми биде предложено свирки срещу изпълняване на всичко, което кажа  Grinning  Обещах да го изтипосам тук, та сега да попитам - брои ли се за сделка или напротив?  Grinning
Аутсорсинга, на тази "дейност" си има тарифа, ама при вас, може да го минеш като бартер. Joy

Общи условия

Активация на акаунт