Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 8

  • 44 559
  • 708
  •   1
Отговори
# 45
  • MJF
  • Мнения: 8 592
 Laughing  А аз първия и третия за първи път май ги виждам.

Влизам да ви препоръчам още един японски сериал със "зряла" тематика, който снощи случайно открих. Second Virgin  10 епизода е но се гледа много бързо. Главната героиня е 45 г дама с кариера. Разведена отдавна и с пораснал син. Дават как се влюбва в мъж на годините на сина и, който от своя страна е фолмално женен. Образът на съпругата му е  ooooh! Joy. Сина на главната дама има гадже, приблизително на годините на майка му, като и двамата са колоритни образи Като за японци има старание от сценаристите за психологическа пълнота на героите. Но се усещам че и в тези с по-зряла тематика японски драми дори и на най-зрелите образи инфантилността на моменти ми идва в повече.. Ако се сещате и за други японски драми с по зряла тематика може да подскажете. С натрупване може и да открия такъв на който да кажа изцяло браво.

# 46
  • София
  • Мнения: 15 467
  От японските изгледах Код синьо и сега гледам JOSHI DEKA, и тук има едно корейче!

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 55
 wavey

Леле как си оплетоха отношенията героите в Sunao ni Narenakute.Ще видя как ще се оправят.
За първи път гледам на екран и Jae Joong и Tamayama Tetsuji.

rossonera,няма да имаш проблем с мен за Т.Т. разпределяйте си го двете с nioba,че нали и тя му е метнала око Laughing.Аз взимам баткото Jung Woo Sung от тройката на 90-те,която 2в1 е дала Laughing.
Тези висулки с пухчета и аз ги забелязах и ми се видяха много идейни.

На мен много ми хареса какво показаха Song Joong Ki и Yoo Ah In в Sungkyunkwan Scandal,а и в темата нееднократно е коментирано това.Други наблюдения май нямам върху тях.Освен малката роля на Joong Ki в A Frozen Flower.
 

# 48
  • Мнения: 6 777
6o6ul4o, не си ли гледала Sungkyunkwan Scandal? И двамата играят там, че даже и получиха награда за най-добра филмова двойка Crazy.
Иначе в момента филмите в които участват двамата "Penny Pinchers/Many a Little Romance" и "Punch" са в челните места на корейският Box Office.


Ох ooooh!, сега ми даваш още едно предложение. Да видя от къде ще го свалям hug.

Edit: Намерих го Grinning.


Не е японски, но не си спомням дали беше гледала La Dolce Vita / Bittersweet Life. Може и да ти допадне.


..................................
За първи път гледам на екран и Jae Joong
......................

Поправи грешката с "Protect The Boss" Wink.

Последна редакция: чт, 17 ное 2011, 13:21 от 2в1

# 49
  • MJF
  • Мнения: 8 592
 Thinking Sungkyunkwan Scandal не съм го гледала, той нещо исторически ми изглежда ?
"Penny Pinchers/Many a Little Romance" и "Punch" ги присъединих към списъка ми. Така де , не става да страня от тези дарования. Да ги видя.
Аз пък нали онлайн гледам и малко повече търсене приложих за Second Virgin , че в повечето сайтове не работеха линковете от 6 еп. Тук е целия

# 50
  • Мнения: 6 777
Мерси 6o6ul4o, но в am-addiction си го има целият за сваляне Peace.

# 51
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
И тримата показани млади актьори са страхотни в това, което правят. Пресъздават отлично своите герои с много убедителна игра. Дано скоро променят имиджа на Jang Geun Suk, че прекалено женствен започна да ми изглежда. Аз го харесвам като надут и самовлюбен главен герой с черен цвят на косата, с няколко килца отгоре, така както изглеждаше в You're Beautiful. Този мяукащ, лигав, с абсурдна прическа Geun Suk трудно гледам напоследък дори и на снимки.
Song Joong Ki и Yoo Ah In съм ги коментирала и хвалила неведнъж тук. Страшно симпатични и любими момчета.
Могат да изиграят всичко и тримата! Да, наистина могат да бъдат достойни наследници.

Second Virgin го гледах преди около два месеца. Трудно си обясних как една жена над 40-те може да се държи по този начин, но японска му работа. Дори и филм излезе в Япония този септември - Second Virginity/ Sekando bajin

dovede, мераци за Т.Т. точно от Sunao ni Narenakute - нямам, защото там героят му e... абе, сигурно вече си го усетила какъв е. Обаче Т.Т. от Brother Beat (2005) (а и по принцип тази японска продукция ми е една от най-любимите и много скъпа на сърцето, изгледах 11-те серии на един дъх за няколко часа) и Т.Т. от Prisoner (2008)... Охааа!

Тamayama Tetsuji в Prisoner

Последна редакция: чт, 17 ное 2011, 13:53 от rossonera

# 52
  • Мнения: 6 777
Един младеж е решил да се погрижи за нежната ви кожа в продължение на 3 седмици  smile3508. Сами решете дали да се оставите на грижите му newsm03.



Останалите клипчета може да проследите в страничната решетка Party.

# 53
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте! Hug 2в1, чудесно оформена тема!  На този младеж се оставям да се погрижи не само за кожата ми и не само за три седмици Embarassed Flutter
Ех, да му се не види! Хубаво ми казват хората, че мъжът е достатъчно да е малко по хубав от маймуна, ама аз все едни красавци си харесвам... Няма как да не се хване някоя на клона. dovede
rossonera,. Остви ми го малко да му се порадвам и след някоя и друга година ти го отстъпвам Wink Crazy
Аз, мили мои, започнах Наследството и още от първата серия усещам какви тежки драми ме чакат. Но, доколкото съм чела темите, този сериал е от задължителните.
Като послушна съфорумка, щом ми дадат някаква задача, гледам да я изпълня Grinning. В неделя rossonera ми препоръча един самурайски филм с Ямапи. Амбициозен проект за него като актьор, много се постара, момчето и доста убедителен изглеждаше през голяма част от времето. Но не знам защо, през целия филм в главата ми е въртяха образите от гледаните с него сериали.И не можах да се отърва от тях и да ме завладее персонажът му на млад самурай. Самият филм е вълнуващ като пример за различна ценностна система и жертвоготовност на всяка цена ако си дал клетва. За нас Бушидо е доста далеч от разбиранията ни и можем само да се удивяваме на смелостта, предаността и непоколебимостта пред лицето дори на смъртта. Кажете ми, коя от вас би  и минало дори през ума да учи детето си да умре достойно!? Да живее достойно-да!

# 54
  • Мнения: 174
Аз, мили мои, започнах Наследството и още от първата серия усещам какви тежки драми ме чакат. Но, доколкото съм чела темите, този сериал е от задължителните.
И аз в момента съм на този сериал и си нямаш представа колко задължения пренебрегнах заради него, но чак пък тежки драми не видях, за разлика от други. Вече съм на 18-ти епизод, типична сапунка е, но е много увличащ. Дори надникнах последния епизод, защото не издържах, а по принцип не правя така. Сценарият е изненадващо изпипан, без странни действия и куп въпросителни - чудя се, защо съм го пренебрегвала досега.

# 55
  • Мнения: 9 198
"Seven Swords" - много ми хареса.Въобще не обърнах внимание, че на някои места беше фантастично нереален, че други бяха зашити с бели конци и ефктите бяха смешни.Напротив това му беше очарованието, явно доказателство, че нискобюджетните продукции могат да покажат интересни неща и с малко да постигнат желания ефект.Всичко това е благодарение на сюжета,артистите, които успяха да изградят примерено емоционални образи,развиващи се и не на последно място не бяха застраховани от грешки.Също ми хареса, че всеки по своему беше прав за постъпките си - независимо дали следваха собствените си желания или законите поставени от власта.
 Heart EyesМузиката - направо е обсебваща.Искам да я слушам още и още.В един форум я бяха описали като "пир за слуха" и наистина е така.

# 56
  • MJF
  • Мнения: 8 592
 Thinking английското име на Наследството ? Така нищо не ми говори.

След като доизгледах сериала Second Virgin , определено ми бе интересен. Даже ми хареса че не пропуснаха да "светнат" героинята защо така внезапно я напусна любимия. Туй си е хепиенд, позволяващ лесно тя да продължи напред. Мда ето че почнах да откривам интересни ми яп. сериали и аз. Но и те хич не си поплюват и нон стоп снимат.

В спирита са "побутнали" тема за My Sister in Law is 19 корейски сериал от 2004. Гледам участват актьори, които и в тазгодишните им проекти ми изглеждат много млади а какво остава за 2004. Хм любопитно ми стана и обмислям да го погледна. Отзиви?

Аз се поосвежих с филмите и яп. сериали които поизгледах  Mr. Green та може пак да се жертвам с нещо корейско многосерийно.
 Crazy rossonera , сега отворих линка за филма Second Virginity/ Sekando bajin и виждам че той не е повторение а продължение на историята. Мда явно ще се гледа. Ей отърване няма  ooooh!

Нещо не откривам споменатите днес от 2011 филми за онлайн гледане. Явно след време ще пробвам.

Последна редакция: чт, 17 ное 2011, 18:27 от 6o6ul4o

# 57
  • Мнения: 6 777
Наследството = Shining Inheritance / Brilliant Legacy / Beautiful Legacy


"My Sister in Law is 19/She Is Nineteen" съм го гледала отдавна и доколкото си спомням не беше лошо. Типично по корейски почва като комедия, но по някое време се превръща в тотална драма. ББ Поне свършваше добре, ако не се лъжа. Жалко за актрисата изпълняваща главната роля, която се е самоубила наколко години след този сериал.


Голям смях с колежките на главната в Dosokai hahaha. Като взеха да изброяват мъжете, за които си фантазират щях да падна - Матсумото Джун, Огури Шун, И Бьон Хьон, Джони Деп Joy. И не на последно място се чува и песен на Майкъл Джексън Peace.


Еййй, Tuon взела, че се появила. Явно голяма битка е паднала с тези "Седем меча" след като толкова време те нямаше Hug.

Последна редакция: чт, 17 ное 2011, 20:04 от 2в1

# 58
  • Bilbao España
  • Мнения: 2
Здравейте дами!Единственото което успях да изгледам тези дни е Paradise Kiss приятен,романтичен с малко драма за цвят,а актьорите бяха свежи и красиви.Хареса ми  Simple Smile
и едно поздравче с FT Island



 newsm78 дали има някаква особена причина повечето песни да са толкова тъжни  Cry

# 59
  • MJF
  • Мнения: 8 592
Аа в трети епизод в края като прозвуча Speechless на Michael Jackson аз в първия момент се изненадах но после голям кеф. Чак номера на епизода запомних  Grinning. Изобщо сравнително често го чувам Майкъл като бекграунд в японските продукции.
И аз след като тук ме просветихте за японските мъже актьори , които "ловят" масовото око, като чух изброени имената им, чак се възгордях колко разбиращо гледам  Laughing.

Погледнах последния епизод на My Sister in Law is 19 и се ориентирах що за драма е това. Личи си че е стар. Те главните мъжки актьори там са ги състарили  Simple Smile. Със сегашната визия младенеят.
Jeong Da-bin съм я гледала в Attic cat и He Was Cool .

Общи условия

Активация на акаунт