СМГ "Паисий Хилендарски" - похвали и оплаквания

  • 109 360
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 41 443
И аз съм фенка на "Люси". Не сковава децата в догми и клишета, а ги учи да изразяват мнение и да го защитават, като държи много на грамотността. Темите, които обсъждат децата, са доста нестандартни, както и обстановката в клас (съвсем неформална). Де да бях имала и аз такъв учител по литература...

# 691
  • София
  • Мнения: 5 047
Много се радвам, че темата потръгна в такава хубава посока Simple Smile
Пред нас има още една година, ще видя и детето как ще върви, но пък всичко, което обсъдихте тук ми беше много интересно, ново и полезно.   bouquet

# 692
  • София
  • Мнения: 1 754
Prizma, ние живеем на 5 мин пеш от 125-о, но за нас то беше само резервен вариант, ако не приемат детето в СМГ. А беше така заради всичко (като обучение, обстановка, подбор на децата и т.н.), което другите са изредили в постовете си. И не му е тежало пътуването дотам, а с метрото пък стана съвсем удобно  Peace И преди, и сега подкрепям мнението, че за периода 5-7 клас СМГ е най-доброто училище ( а аз съм сред тези, които бая недоволство са споделили тук  ;- - но то е било, защото съм вярвала, че може да е още по-добро).

# 693
  • София
  • Мнения: 1 942
Искрено ви завиждам на тези, чиито деца учат БЕЛ при Л. Попов  thumbsup
На моя син той му преподаваше само една година - в 5 клас, това беше доста отдавна, но остави следа.
От сегашната си учителка няма оплаквания, но не е същото. Това атрактивно обучение с тези алтернативни методи се срещат твърде рядко в днешното образование. За жалост.

# 694
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 302
Прочетох темата и повечето коментари са за обучението  в интервала 5-7 клас.
Може ли да споделите как са нещата от 8 клас нагоре? Пак ли се разчита на късмет при кого ще попадне детето? Много ме интересува и информация за екипа от учители, който ще поеме сегашния 7 клас( есента вече 8-ми), това са учителите дето водят сегашните абитуриенти ли?

# 695
  • Мнения: 1 776
Прочетох темата и повечето коментари са за обучението  в интервала 5-7 клас.
Може ли да споделите как са нещата от 8 клас нагоре? Пак ли се разчита на късмет при кого ще попадне детето? Много ме интересува и информация за екипа от учители, който ще поеме сегашния 7 клас( есента вече 8-ми), това са учителите дето водят сегашните абитуриенти ли?

Учителите по математика помоему не се сменят?
Нашата класна е по математика, която пое петокласниците след като миналата година миналият й клас завърши 12-ти клас.
По същата логика, който е учител по математика в момента на децата 7-ми клас би следвало да е и следващата година с тях.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 154
Прочетох темата и повечето коментари са за обучението  в интервала 5-7 клас.
Може ли да споделите как са нещата от 8 клас нагоре? Пак ли се разчита на късмет при кого ще попадне детето? Много ме интересува и информация за екипа от учители, който ще поеме сегашния 7 клас( есента вече 8-ми), това са учителите дето водят сегашните абитуриенти ли?

Учителите по математика помоему не се сменят?
Нашата класна е по математика, която пое петокласниците след като миналата година миналият й клас завърши 12-ти клас.
По същата логика, който е учител по математика в момента на децата 7-ми клас би следвало да е и следващата година с тях.

И учителят по БЕЛ миналата година е извел 12-токласници. Но пък по неговите думи - досега не е преподавал на малки ученици. Така че, явно екипът се определя от ръководството в движение.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 654
И моите впечатления са такива - принципно по БЕЛ и МАТ ги поемат от 5 до 12 клас,
в осми клас останалото е език, а от девети нагоре по всички останали предмети -
както се случи. Има и изключения - всички осми класове по БЕЛ тази година ги води Розалия Михова,
която пое випуска от 5 клас, без 8б клас обаче, който е при Иванов. По математика са същите
две учителки на випуска.
MAD65, за учителката по БЕЛ на сегашните седми класове се чуват само суперлативи Grinning


# 698
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Всъщност за новите ученици в СМГ след 7 клас и учителят по математика е малко  на късмет. В 9 клас всеки учител води само 2 паралелки от випуск. Така че на всеки випуск в 9 клас 2 паралелки се поемат от трети преподавател. Тук вече е въпрос на късмет!

# 699
  • България, София
  • Мнения: 638
за учителката по БЕЛ на сегашните седми класове се чуват само суперлативи Grinning
И по нейни думи ще ги води до 12 клас.
Някои учители се въртят 5, 6, 7 клас (напр. учителката по информатика), други 5-12, може би някои само в гимназията.
Явно схемата не е единна.

# 700
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 302
Благодаря ви за отзивчивостта, момичета Hug
И моите впечатления са такива - принципно по БЕЛ и МАТ ги поемат от 5 до 12 клас,
в осми клас останалото е език, а от девети нагоре по всички останали предмети -
както се случи. Има и изключения - всички осми класове по БЕЛ тази година ги води Розалия Михова,
която пое випуска от 5 клас, без 8б клас обаче, който е при Иванов. По математика са същите
две учителки на випуска.
MAD65, за учителката по БЕЛ на сегашните седми класове се чуват само суперлативи Grinning
В такъв случаи за учителите по математика, които сега водят 7 клас какво се говори Grinning?

# 701
  • София
  • Мнения: 1 942
Ако от 5 до 7 клас на целия випуск е една учителка по математика, то тя може да се падне само на два класа от 8 до 12. Останалите ще бъдат при други, като всеки преподавател води по два класа.

Но те и класовете няма да са същите. Тези, които ще останат да учат след 8 клас могат да избират в коя паралелка да учат в зависимост от езиците. Ако от 5 до 7 клас се учи само английски и руски, то след 8 клас има и немски, така че има пълно разместване. Нищо не е същото.

# 702
  • Мнения: 539
Ако от 5 до 7 клас на целия випуск е една учителка по математика...
Няма как да е една на целия випуск - децата имат по девет часа математика, а норматива на един учител по математика и БЕЛ е 18 часа седмично. Така че във всеки випуск трябва да има поне двама учители по математика. В пети клас са две, при четири паралелки випуск.  Peace

# 703
  • Мнения: 672
Учителката по БЕЛ на сегашните седмокласници ще води всички осми класове без един (явно пак заради норматива). Този един клас не се знае предварително.

В такъв случаи за учителите по математика, които сега водят 7 клас какво се говори Grinning?

Както са писали преди мен, учителките по МАТ са две. Читави са (то оставаше да не са Simple Smile).
Тъй като паралелките в 8 клас са 6, ако приемем, че остават досегашните учителки, някой поема двете допълнителни паралелки. Т.е. учителите по мат на 8 клас и нагоре са трима на випуск

Последна редакция: пн, 11 мар 2013, 10:01 от Nara

# 704
  • София
  • Мнения: 676
Едната учителка по математика на 7 клас, която ще поеме и част от 8-те класове е Румяна Караджова. Прекрасен учител!!!

Общи условия

Активация на акаунт