ТЪРНОВСКИТЕ МАМИ - на Дядо Коледа първи отмяни!

  • 49 898
  • 721
  •   1
Отговори
# 675
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
да dessy_encheva в една група са ни децата, днес като оставих Ема също бяха отворени 2 малки прозореца и понеже госпожата ни посрещна помолих детето да остане с горнището докато затворят прозореца и на въпроса ми "предполагам не държите прозорците цял ден отворени" тя ми отвърна "е ама то в групата е много топло 26 градуса е ........" .Ема и тя ми каза че на тържеството й й е било студено .....
може би и други трябва да изразят мнение

# 676
  • Мнения: 873
хм......ами така е то-потят се и стоят на течение ooooh!
като питам Лили защо не се е преоблякла,казва,че госпожите не я пускат до шкафчето и Rolling Eyes
май радиаторите не се регулират и греят на макс......което си е един излишен разход,все пак Thinking

# 677
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
да така е, потят се и стоят на течение после ...... как да не боледуват ....... парното се регулира от параджията, чувала съм директорката да му казва да не го пали толкова много че навън е топло преди време

# 678
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
20 деца в едно помещение + 2 възрастни само си представям каква Т отделят и колко кислород остава за дишане. Едва ли стоят на течение, най-малко възрастния учител би го усетил.
Да,аз съм за проветряването на помещенията,но не да стоят прозорците постоянно отворени на това време в момента или пък да спят на отворени прозорци също през това време на годината.
При положение,че навън през деня е 10-12 градуса да стоят постоянно прозорците отворени.....все пак има деца,които страдат от бронхиални астми,или има по-изнежени и малко течение и са готови болни.Децата сядат,пълзят по земята,по са податливи на изстинки...да не изброявам,не вярвам у вас да държите през целия ден отворени всички прозорци.Ето например,сина ми в момента се лекува от начална пневмония и в неделя беше последната инжекция,почти не кашля вече,и ако до тази неделя е добре в понеделник е на ясла и ако лелките ми държат през целия ден отворени прозорците,особенно като спят сина ми отново ще е болен,защото ще е с понижен имунитет,заради изкараното заболяване и кой ще е виновен тогава......

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 18:50 от rosinauzunova

# 679
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
У дома през деня е 20.5 - 21 градуса, а през нощта е 19, а Сияна от бебе "вирее" почти само на пода, където е поне с 2 градуса по-малко. От бебе се мъча да я калявам точно заради факта, че един ден температурата на околната и среда няма да зависи от мен  Peace Винаги проветрявам точно преди да я окъпя, а в банята преди да я завия с хавлия, отварям широко прозореца (и аз съм гола в тоя момент). Не се е оплаквала от тия факти, нито пък разболявала. При подходящо време спим всички на отворен/притворен прозорец. Книгите, които съм прочела за отглеждане на деца се препоръчват да се спи в помещение с постоянен приток на въздух.

Съжалявам, че детето ти е болно.

# 680
  • Мнения: 1 402
Мами помагайте, дано да питам на правилното място, от къде от Търново, мога да взема обувки за детето на Колев и Колев, Благодаря предварително   bouquet

# 681
  • Мнения: 873
Мами помагайте, дано да питам на правилното място, от къде от Търново, мога да взема обувки за детето на Колев и Колев, Благодаря предварително   bouquet
май съм виждала само в Алис, търговски парк ЦБА Peace

# 682
  • Мнения: 331
Момичета,  22.03 неучебен ден ли е?

# 683
  • Мнения: 10
Здравейте!

Мами помагайте, дано да питам на правилното място, от къде от Търново, мога да взема обувки за детето на Колев и Колев, Благодаря предварително   bouquet
май съм виждала само в Алис, търговски парк ЦБА Peace

И аз май само там съм виждала последно. Може да има и в магазинчетата за детски обувки на 5то авеню.

# 684
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Момичета,  22.03 неучебен ден ли е?
Да, кмета е издал заповед - неучебен, неприсъствен.

# 685
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Мами помагайте, дано да питам на правилното място, от къде от Търново, мога да взема обувки за детето на Колев и Колев, Благодаря предварително   bouquet
Мисля, че и в Щастливото Бебе има.

А като е неучебен и неприсъствен, дали ще работят детските заведения?

И да допълня, ако някой не е видял: http://www.vik-vt.com/?m=10&id=324

# 686
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Мами помагайте, дано да питам на правилното място, от къде от Търново, мога да взема обувки за детето на Колев и Колев, Благодаря предварително   bouquet
Мисля, че и в Щастливото Бебе има.

А като е неучебен и неприсъствен, дали ще работят детските заведения?

И да допълня, ако някой не е видял: http://www.vik-vt.com/?m=10&id=324
Само учениците няма да учат,градините и яслите ще работят.

Белева,тия калявания са малко относителни.И аз като малка като бебе и по-голяма са ме гледали на 18 градуса в стаята,като ученичка вкъщи винаги е било към 18-20 градуса,все студено ми беше зимата,кошмарно,палеше се много рядко.Дори в спалнята на майка ми през зимата спят на 15 градуса и се чувстват много добре родителите ми на тази температура.В смисъл искам да кажа,чеу винаги ,докато съм живяла с нашите се е поддържало по-хладно,проветрявало се е,ами.....не мога и не мога да вирея на студено.Мисля че не зависи само от каляването.Всеки организъм е различен.


14.03.2012 - Авариен ремонт

   "ВиК Йовковци" ООД, гр. В. Търново уведомява своите абонати, че във връзка с  авариен ремонт на главен магистрален водопровод, днес - 14.03.2012 г. (сряда)  от 1100 до 2400 ч. ще бъде спряно водоподаването за гр. В. Търново и с. Малки Чифлик. С нарушено водоподаване ще бъдат селата: Самоводене, Шемшево, Леденик, Момин сбор, Ветренци, Ново село, Балван и Емен.

# 687
  • Мнения: 1 726
Дами, имам да вадя голям брой снимки, препоръчайте ми фото, моля.  bouquet

# 688
  • Мнения: 5 682
От много време ползвам услугите на http://snimkitevi.com/snimkitevi/. Нямам оплаквания, а че е изгодно - няма две мнения по въпроса  Peace

# 689
  • Мнения: 331
И аз тях ползвам и съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт