ТЪРНОВСКИТЕ МАМИ - на Дядо Коледа първи отмяни!

  • 49 924
  • 721
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 249
Като сме се запитали и аз да попитам нещо - знаете ли колко горе долу струват очила за компютър, без диоптър? Че на работа по цял ден съм на компютър (незнайно колко годишен)... Имам ли основание от работодателя да искам да ми плати очилата?


46 ЛВ е най-евтиното, което съм открила в Търново, само стъклата , с монтажа на мои рамки. Иначе на другите места е от 66 само стъкла до .....много.

# 661
  • В.Търново
  • Мнения: 82
Здравейте, някой по напред беше питал за програмата за 22 март (празника на града), та ето я и нея : http://veliko-tarnovo.net/novini/unikalno-svetlinno-3d-shou-shte … -za-praznika.html

# 662
  • Мнения: 5 692
Здравейте, искам да ви попитам от къде в Търново може да си купя Клиноптилолит/Зеолит ? Био магазин или аптека и горе-долу по колко парички е? Мерси  Hug Peace  bouquet
В събота имаше някакво представяне на този минерал в Кауфланд Горна Оряховица и беше на цена 3.90 за 200 гр. Разбрах, че ще го продават в аптека Салвия /Г. Оряховица/ - е не на същата цена де  Wink. За Търново незнам  Thinking

# 663
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 222
Момичета, кажете къде в Търново има магазини за килими и пътеки на сносни цени?


Здравейте отново! Като нова си позволявам да попитам къде в града ви се продават пътеки и килими?
Благодаря!
Carpet Max - бул. Беляковско шосе 1 - точно до Penny Market
В Практикер също има.
В бившия Супермаркет на ул.Ниш имаше преди време, но аз лично не съм ходила от поне 2 години там и не знам дали все още има
К2 - Магистрална 3 - складовата база до светофара, на излизане от града, в посока Варна
Това са местата, за които се сещам, че се продават пътеки и килими. За цените - най-добре на място да се провери - сносните цени за един са едни, за друг-други  Peace

# 664
  • Мнения: 1 811
Благодаря! С килимите се оправихме, но с детската стая- освен Арон, Венера, Виденов, къде ще има за две деца -  за две легла. Благодаря.Но май не виждам разнообразие или се бъркам?

# 665
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 222
Благодаря! С килимите се оправихме, но с детската стая- освен Арон, Венера, Виденов, къде ще има за две деца -  за две легла. Благодаря.Но май не виждам разнообразие или се бъркам?
Явор /май няма добри отзиви  Thinking/.
Глория /имам добри лични впечатления/

# 666
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
здр малко извън актуалната тема, но ........ интересувам се как стои въпроса с проветряването на групите по градините, тъй като ми прави впечатление че в групата на дъщеря ми сутрин и следобед все са отворени 1-2 малки прозореца, та се чудя дали не си стоят така по цял ден ?
вярно че е необходимо да се проветрява, но ако си спят децата на отворени прозорци в това време ...............

# 667
  • Мнения: 263
Венера - категорично не, Глория - голямо Да. Сещам се също и за Мондо (над Била), но нямам лични впечатления от пазаруване там. Друг вариант е твой проект и дърводелец - изпълнител  Peace

# 668
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
здр малко извън актуалната тема, но ........ интересувам се как стои въпроса с проветряването на групите по градините, тъй като ми прави впечатление че в групата на дъщеря ми сутрин и следобед все са отворени 1-2 малки прозореца, та се чудя дали не си стоят така по цял ден ?
вярно че е необходимо да се проветрява, но ако си спят децата на отворени прозорци в това време ...............
Аз бих се радвала, ако спи на отворено в това време   Simple Smile

# 669
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Всяко дете е различно,както и всеки възрастен.Аз ако спя на това време на отворен прозорец,смятайте ме болна.Стоя ли и малко на течение също изстивам,схващам се....така е и при децата.Аз не бих оставила детето си на това време да спи на отворен прозорец,при положение,че на тази възраст децата се отгъват,изпотяват се някои ,докато спят и настинката е в кърпа вързана.

# 670
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
20 деца в едно помещение + 2 възрастни само си представям каква Т отделят и колко кислород остава за дишане. Едва ли стоят на течение, най-малко възрастния учител би го усетил.

# 671
  • Мнения: 822
За Явор да си кажа, че не съм с добри впечатления - като си обзавеждахме апартамента преди година и половина, кухнята я взехме оттам - голяма грешка. Бяха ни объркали единия шкаф, искахме едно, а в кашона съвсем друго имаше... Наскоро пък на мъжа ми баба му си обновяваше кухнята и също си поръча оттам  Rolling Eyes  На нея пък една вратичка й пристигна счупена на две, смениха й я, ама си почака...
За детска стая, понеже живот и здраве, ще ми предстои след 1-2 години, си мисля за мой проект и мебели по поръчка  Simple Smile

# 672
  • велико търново
  • Мнения: 588
Благодаря! С килимите се оправихме, но с детската стая- освен Арон, Венера, Виденов, къде ще има за две деца -  за две легла. Благодаря.Но май не виждам разнообразие или се бъркам?
Ние купихме обзавеждане от магазин Паралел гр. Севлиево .Предложиха ни и безплатна доставка до Търново мисля в неделя ,че имат и 5 % отстъпка от цента .Мебелите ни ги доставиха не сглобени което наложи да се плати допълнително ,но въпреки това ни излязоха с доста по евтини .
За детската градина всяка група си е индивидуално .На родителската среща г-жите споделиха с нас,че инспекторка е предписала децата да играят на вън 1 ч. .Става дума за мес. февроари когато тем бяха -20 и имаше дървена ваканция в училищата в града.
 Simple Smile
Поздравления за Дария и Лидия вие сте гордост за нашият град.  bouquet  bouquet
http://www.borbabg.com/?action=news&news=17799

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 13:15 от YSMIV4ICA

# 673
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Първо за мебелите-Явор в никой случай StopОтвратително качество-детската стая на децата е от там,леглото тип "сандвич" се счупи на няма и втория месец.Кракът ми няма да стъпи там.
За новото жилище всичко по поръчка Peace

За градините и проветряването-както сметнат учителките,че е добре така.Предпочитам отворен прозорец отколкото вмирисана стая от 30 деца.В Джамбалая щях да умра от смрад на един детски рожден ден и за това и там доброволно няма да отида.За извеждането на минусови температури съм "За",но за съжаление за цялата зима веднъж са изведени децата в нашата група.

# 674
  • Мнения: 873
здр малко извън актуалната тема, но ........ интересувам се как стои въпроса с проветряването на групите по градините, тъй като ми прави впечатление че в групата на дъщеря ми сутрин и следобед все са отворени 1-2 малки прозореца, та се чудя дали не си стоят така по цял ден ?
вярно че е необходимо да се проветрява, но ако си спят децата на отворени прозорци в това време ...............
с вас нали сме в една група Peace  Peaceне знам как проветряват,но Лили ми се оплаква,че след сън и е студено,понеже се изпотява и като стане от леглото, усещала,че и е студено. много е горещо в групата, изпотяват се и явно изтиват, като има течение. факт е, че Лили е отново болна, с вирусна ангина. имунитетът се влияе от постоянната промяна на телесната Т-претопляне,преохлаждане, много дечурлиги в групата+отговорните родители,които си ги водят с "остатъчни" хреми и кашлици #Cussing out

за Мебели препоръчвам тези на Ирим. има ги в Мондо. вкщи всичко ни е от тях. сглабяли сме ги, разглобявали сме ги, местили сме ги......не са мръднали Peace

Общи условия

Активация на акаунт