Какво пилешко месо купувате за бебетата си?

  • 7 609
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе едни от тия производители - РОССО или РОСО, не бяха ли в черния списък на хранителни продукти в Готварския?  newsm78

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Купуваме меса основно от фирмени магазини. Пилета от м-н на Добричкия птицекомбинат, пък вий в Столицата сигур си имате совсем много фирмени магазини, избираш един и пазариш там.

# 17
  • Мнения: 3 550
По мои спомени "Пилето Россо" е със зелен етикет. Тия "Росо" за пръв път ги чувам. Е, ако Free Soul бъде така добра да ни светне, че тук нещо съвсем се омотахме.

# 18
  • Мнения: 4 915
Производителят е СВС, търговската марка "Пилето Росо".

В по-давнашен мой постинг грешно бях писала "Пилето Россо", но после в магазина видях, че е с едно с.

И да, май имаше включени продукти на тази фирма в черния списък на храните.
Информацията, която аз имам е, че все пак продуктите на тази фирма са възможно с най-малко добавки.

Мениджърът ни се е срещал с техни технолози, както е запознат и с производствения процес, обаче  гаранции, разбира се, не мога да дам.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Aз лично съм виждала две фирми...на едните е с червен или зелен етикет, а другата е с бял и онова смешно нарисувано жълто половин пиле- яйце

# 20
  • Мнения: 4 915


Аз имам предвид това, за другото не се сещам.

# 21
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
След като имаш възможност да взимаш от село домашни птици, защо ти е да купуваш и даваш химизирани бройлери newsm78. Аз нямам такава възможност, но пилешо още не съм въвела, за това не мога да ти предложа марка, но пък от 3 дена давам пробно пуешко, купено за Коледа от Метро, не българска пуйка, а аржентинска или нещо подобно да не те излъжа Embarassed, и се приема добре от беба (без алергии, към които е склонна).

# 22
  • Мнения: 391
Бройлерът е най-химизираното животно от всякое друго на пазара /е, американските пуйки може и да могат да го конкурират/.


За съжаление това е самата истина.

# 23
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
На малко бебе домашно готвено месо не бих дала. Първо заради химията в бройлерите, второ заради липсата на контрол при домашно гледаните и трето у дома никога не може да се пасира толкова добре и кремообразно колкото готовото пюре. Та затова предпочитам готовите пюрета и съм им горещ привърженик. Има достатъчно марки на пазара. А да не говорим, колко време се спестява.

# 24
  • Мнения: 8 463
На малко бебе домашно готвено месо не бих дала. Първо заради химията в бройлерите, второ заради липсата на контрол при домашно гледаните и трето у дома никога не може да се пасира толкова добре и кремообразно колкото готовото пюре. Та затова предпочитам готовите пюрета и съм им горещ привърженик. Има достатъчно марки на пазара. А да не говорим, колко време се спестява.
Мдааа,дойдохме си на думата. newsm10

# 25
  • Мнения: 3 550
А на каква възраст тогава бихте включили бебето/детето си към домашната кухня?

Мен пасирането не ме тревожи, защото юнакът вече дъвче. Безпокои ме единствено "химията в бройлерите". Или да прескоча това животно и да мина на телешко след 10-тия месец. Там по-малко ли е химията?

# 26
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Аз започнах да давам готвено месо след година и два месеца, но и сега купувам готови пюрета. От детската кухня месото не е съвсем пасирано, но вече яде и него.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 381
Купувам замразени пилешки гърди. Като нямаме домашни Sad. В началото се опитвах да приготвям домашни месни пюрета, но не успявах добре да ги пасирам. За това приготвях домашни само зеленчукови, а месни купувах готови пюрета.
Относно детската кухня - препоръчвам ти да я използвате след годинката. Обикновено готвят с прясно мляко и цели яйца.

Общи условия

Активация на акаунт