Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Чакаме празнични ритничета от нашите Юнски мъничета;-)))
Много ми харесва Peace

и на мен много ми харесва Simple Smile

# 691
  • Мнения: 24
Още една... Свята Коледа е вече, все по- голямо става юнското човече....  Wink

# 692
  • Мнения: 145
Здравейте, коледно настроени мами! Аз досега се опитвам да ви изчета. Вчера ме катурна някакъв гаден вирус, от който повръщах дори водата. Мъжът ми се размина по-леко - само с температура и яки стомашн болки. Но минава бързо де, днес вече и двамата сме на крак.

Чакаме празнични ритничета от нашите Юнски мъничета;-)))
Много ми харесва Peace

и на мен много ми харесва Simple Smile

И аз да кажа, че ми харесва Simple Smile

# 693
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Момичета, някоя от вас има ли проблем с хемоглобина?Притеснена съм защо ме пращат на хематолог(свързвам го със страшни болести) при положение, че просто могат да ми изпишат добавки или витамини с желязо, хемоглобинът ми е 100, вярно нисък, ама чак пък хематолог... Rolling Eyes.Другите показатели от ПКК ми изглеждат ок.
Моля ви, стискайте ми палци, ще полудея до утре. Cry
Freed, можеш да вземаш Вомитус хил против повръщането, за да не се обезводняваш, хомеопатично е.
Бързо оздравяване на всички болни батковци и каки! Hug

# 694
  • Мнения: 24
Вомитус хил съм давала на дъщеря ми когато беше малка, наистина помага и не вреди...
Джиджи  Praynig палци за утре, дано всичко да е наред

# 695
  • София
  • Мнения: 16
Джиджи, моя хемоглобин от края на ноември беше 108. Док каза,че е започнал да спада,но чак нещо драматично да е станало...каза да наблягам на червено месо и червено цвекло, коприва, спанак.

# 696
  • Мнения: 40
Момичета, някоя от вас има ли проблем с хемоглобина?Притеснена съм защо ме пращат на хематолог(свързвам го със страшни болести) при положение, че просто могат да ми изпишат добавки или витамини с желязо, хемоглобинът ми е 100, вярно нисък, ама чак пък хематолог... Rolling Eyes.Другите показатели от ПКК ми изглеждат ок.
Моля ви, стискайте ми палци, ще полудея до утре. Cry

Не се притеснявай!
Хематологът се занимава с анемии, а ти за съжаление май си с такава (нищо необичайно по време на бременност Wink ). Няма нищо страшно - просто този специализиран лекар според мен най-добре ще ти предпише и лечение, и ще следи занапред състоянието ти. Има различни видове анемии и не може просто така да ти предпишат добавки или витамини. Бъди сигурна, че за 2-3 месеца вече ще си забравила този проблем! А и дори да отнеме по-дълго - важното е, че е нещо обратимо! Hug Hug

# 697
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Благодаря, момичета. Hug
Просто мислех, че е обичайна практика следящият бременността да изписва това лечение, поне досега при мои познати така се е случвало.Може и затова да се вкарвам във филми, че има нещо по-страшно от една анемия, а явно просто е много старателна лекарката  ми.Утре ще отида така или иначе, та да видим какво ще ми каже хематологът.

# 698
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Според мен даже е добре, че те праща на специалист, а не ти предписва тя наизуст. Наистина той по-добре ще прецени.
Аз миналата бременност я изкарах на някакви хапчета за смучене или дъвчене със желязо. КАто малка съм имала и анемия. Тази бременност много ми се яде от всичко и май заради месото нямам проблем. Иначе винаги съм с нисък хемоглобин и нищо видимо като проблем не съм забелязала Simple Smile
Не се притеснявай излишно Simple Smile

Freed, да се оправяш бързо! Тъкмо се зачудих къде се поизгуби... Simple Smile

Аз през нощта също бях зле.. Ставам какво винаги по сигнала "мамоо елаа" и като ми се зави свят... едва стигнах да му дам гърнето и после да го оправя детето.. Като се препотих, догади ми се и ми се доходи по голяма нужда и направо се шашнах... Хем ми супер топло, хем треперя... Пак мислех, че умирам, ама 2-3 часа се въртях в леглото и оживях Simple Smile Може да звучи нелепо, но така ми е ставало само от предозиране с хапчета по лекарско предписание  #Cussing out и сега като нямаше повод за подобно притеснение направо не знаех какво да правя... Днес ми е много отмаляло и смотани и пак лошо... ама ще мине Simple Smile

# 699
  • Мнения: 145
Мерси, момичета, отървах се без лекарства, защото днес само ми се гади и успешно усвоявам всякакви фрешове, плодове, кисели млека и супи. Пък те ще ми възстановят каквото трябва, надявам се. Коремът ми така спадна след вчера, че все едно не съм бременна.

Даниа, и при нас така започна, радвам се, че днес си добре обаче  Hug.

Продължавам с джинджифиловите сладки, че няма време. Работя на първа охлювена скорост, но все пак работя. Отпаднаха всички елхички, къщички и други такива сложни начинания, ще си карам на семпли формички и украси.

Джиджи, стискам палци всичко да е наред!

# 700
  • Мнения: 656
Ако ми позволите една кратка вметка... Хомеопатичните лекарства далеч не са безвредни, както си мислим.. Причината е, че те действат на по-дълбоки нива, отколкото алопатичните (т.е. традиционните), които пък действат само и изключително на физическо такова. Вомитусхил пък е сред т.нар. хомеопатична боза. Т.е. нарушава един от най-основните принципи на хомеопатията, а именно - да се дава едно-единствено хомеопатично лекарство. Вомитусхил е боза, защото съдържа няколко лекарства в себе си. Въобще даже не трябва и да се нарича хомеопатично, а просто потенциран лекарствен продукт. Но няма нищо общо с хомеопатията. Идеята ми е не да ви плаша, а да кажа, че приемът на хом.лекарство трябва да е след консултация с хомеопат. Не боаронски обаче. Ако ви е интересно, можете да прочетете повече тук - Информативно за хомеопатията и после да питате тук - Въпроси към хомеопати.

Аз още не си знам нито ХБ, нито захарта - никакви изследвания не са ми пускали. Единствено ме успокоява фактът, че си пусках ПКК малко преди да забременея, като част от профилактичните изследвания и всичко беше ок. Така че - ще видим идния месец какво ще покажат пак. Но не се притеснявайте, ПКК обикновено дава някакви индикации, ама може и никакви да не даде.. т.е. пак е супер ориентировъчна.. Майка ми имаше доста страшна болест (или може би трябва да кажа "има", не съм сигурна всъщност), а ПКК беше супер, с изключение на съвсем леко повишеното СУЕ, което пък може да е повишено от толкова много неща  ooooh!. Та тъй, не се връзвайте много..

За диабета - да, може да се "отключи" такъв през бременността, наричат го гестационен диабет и не е за подценяване. Но просто се взимат мерки и всичко си е ок, т.е. не е повод за паника, спокойно  Hug

Тъй, хайде да пораздвижим темата, имаме време още час да я приключим, за да пусна новата преди да си тръгна от работа  Mr. Green (ама голяма работа съм свършила днес, стоейки при вас предимно  Whistling). Само дето не се сещам на как точно да я раздвижим  newsm78. Всъщност обичате ли снега? Аз го обожавам..  Heart Eyes  и зимата много обичам.. Heart Eyes  не знам дали е защото съм родена в кучия студ, ама си я обичам - много ми е уютна, тиха, романтична...  Heart Eyes Особено с много сняг... а в моето родно градче си имаше всяка година страшно много сняг... така да ми липсва това... и тук само поглеждам през прозореца с надеждата да вали и натрупа, пък то... пфу..

# 701
  • Мнения: 0
Хелоу, шкембенца
Много оригинални заглавия сте измислили за новата тема, на мен също ми хареса най-много предложението на Dragica, за ритничетата Simple Smile
Джиджи, не се притеснявай, моят хемоглобин също е нисък 110, но никъде не ме пратиха и не ми изписаха нищо за него, останалите ми показатели иначе са добри. Отиди утре при този хематолог да видим какво ще каже, но не мисля че е нещо притеснително.
Аз да питам какво мислите за боядисването на косата, дали има някакъв проблем, особено русото, че такъв корен съм пуснала, да не говорим, че не смея и да се подстрижа, направо съм заприличала на рунгел точно за празниците.  Mr. Green

# 702
  • Мнения: 25
Здравейте бъдещи мами!Бих искала да се присъединя към вашата компания,понеже и моят бебо ще се роди през юни!!!!! Grinning Wink

# 703
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!
На болните дано бързо се оправят...

Сега да кажа аз вчера вечерта ходих до моята лекарка  за да ме види тя, защото доверие на другите много много нямам. Видя ме и каза да пия само магнерот 3 по 2 таблетки. Бебчо е добре. Имам много силни контракции и съм на диета само солети сухари такива работи за да видя дали повръщам от хапчетата. Надявам се да не повръщам и да спре да ме боли утре след обяд трябва да и се обадя и да и кажа... дали повръщам и дали ме боли.

# 704
  • Мнения: 24
kreizito86 добре дошла в отбора  Hug ако има други моля да заповядат, да не се крият  Wink Laughing
kimberlli ти къде се загуби... нещо не се отчиташ напоследък  Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт