БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-15

  • 22 360
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 570
Понеже никой не ми отговори  Blush

здравейте, в момента въвеждам ечемик с ядки и следващото ще е пшеницата. Имам каша на Лактана - пшеничен грис, ябълка и банан. удачно ли е с нея да въведа пшеницата? Също така, в съдържанието пише: емулгатор - слънчогледов лецитин. Това какво е и въвежда ли се?

# 676
  • Мнения: 115
Здравей ragazza84,
относно авокадото без притеснение можеш да комбинираш с намачкан банан, виждам че е вече сред зеленчуците, с които си захранила. Карфиолът можеш да комбинираш успешно с морков или червена чушка. По въпроса със сините сливи не виждам какво те притеснява, но ако имаш някакви съмнения, изчакай. Според мен е важно да не прибързваме, а да сме уверени в това което правим.
Успех!  bouquet

# 677
  • Мнения: 425
Благодаря за бързия отговор, Мs Dedlock!

# 678
  • Мнения: 255
Според мен е рано за карфиол, за авокадо и сини сливи от пюре - не.

# 679
  • Мнения: 425
Mама Линда, имаш предвид, че не трябва да правя пюрета от авокадо и сини сливи ли?

# 680
  • Мнения: 1 897
Рано е за карфиол,не е рано за авокадо и пюре от сини сливи,мисля,че това е искала да каже. Rolling Eyes

# 681
  • Мнения: 4 615
На близо 6 месеца не е ли рано? Rolling Eyes

# 682
  • Мнения: 15 379
Понеже никой не ми отговори  Blush

здравейте, в момента въвеждам ечемик с ядки и следващото ще е пшеницата. Имам каша на Лактана - пшеничен грис, ябълка и банан. удачно ли е с нея да въведа пшеницата? Също така, в съдържанието пише: емулгатор - слънчогледов лецитин. Това какво е и въвежда ли се?

Удачна е кашата за въвеждане на глутен от пшеница.
Слънчогледова мазнина има. Не е от значение в захранването в такова количество.

# 683
  • Мнения: 255
Рано е за карфиол,не е рано за авокадо и пюре от сини сливи,мисля,че това е искала да каже. Rolling Eyes

Да ! Simple Smile

# 684
  • Мнения: 90
здравейте искам да попитам нещо за месните пюрета,знам като се захрани с тях се дават един ден месно,един ден зеленчуково, меснотто е през ден,но сега в началото аз вчера дадох 1/3 месно и после зеленчуково,сега днес пак да дам 1/3 месно и зеленчуково или само зеленчуково пюре?

# 685
  • Мнения: 3 241
здравейте искам да попитам нещо за месните пюрета,знам като се захрани с тях се дават един ден месно,един ден зеленчуково, меснотто е през ден,но сега в началото аз вчера дадох 1/3 месно и после зеленчуково,сега днес пак да дам 1/3 месно и зеленчуково или само зеленчуково пюре?

Днес изобщо не давай месно, само зеленчуково.
Утре пак месно Peace

# 686
  • Мнения: 13
Привет и от мен:)
Аз съм новичка  и имам малка принцеса която скоро направи 5-ет месеца. Започнах да я захранвам със зеленчукови пюрета на обяд и и давам само половината от пюрето и после си я дохранвам с кърма.Колкото и пюре да изяде /дори и почти цяло от 190г/ после пак си иска мляко. Кога и на кое хранене трябва да почна и изобщо трябва ли да и давам каши?
И да попитам ако някой има същия проблем - малката не иска да приема нищо с биберон, даже и сокчетата и ги давам с лъжичка. Някаква идея какво да правя?

# 687
  • Мнения: 3 241
Здравей Simple Smile
Кашата е лесно смилаема и се дава често за следобедна закуска.
Но при захранване започни с безглутенова по малко сутрин/наобед. И когато стигнеш цяла порция я премести следобед.

По принцип не е задължителна, аз лично не съм давала никога, но тук схемите са малко по-различни.  Peace

За мен сокчетата нямат място в менюто на дете под  година, така че не мога да ти помогна с тях.  Naughty

# 688
  • Мнения: 15 379
Щом не иска биберон, можеш да опиташ с чаша с мек накрайник.
Соковете и според мен нямат приложение при бебе под 12 месеца.

# 689
  • Мнения: 378
Май Ейнджъл, аз не давам сок и не мисля скоро да давам. Давай си му на детето да суче след пюрето, млякото е много важно на тази възраст Hug Каша може да дадеш оризова, но имай предвид, че запича. Аз го захраних с такава, но като поувеличих количеството му се отрази , сега давам просо, то не запича, и двете са безглутенови Peace

Общи условия

Активация на акаунт