БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-15

  • 22 310
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 615
Пък и не е никакъв проблем нещо да се дава с лъжичка, освен, че е трудоемко разбира се. И аз мисля, че нямат място соковете в менюто в тази възраст.

Никой не напада. Не сподоляме и как даваме сокове на два месеца, защото не ги даваме. Освен това има някакви норми и правила, които все пак е редно да се спазват. Няма (или поне аз не се сещам) схема по която глутен да бъде въведе на 4 месеца. Бебешкия стомах не е кош за отпадъци, че да хвърляме в него каквото ни падне. С това поне да се съобрази момичето.

# 691
  • Мнения: 13


За мен сокчетата нямат място в менюто на дете под  година, така че не мога да ти помогна с тях.  Naughty

Благодаря ви за отговорите:)
А относно сокчетата лекарката ми каза да и давам, но аз и давам малко/20-30г/ и то не всеки ден, но тя и вода не пие с биберон и кърма дори не иска, всичко се приема с лъжичка.
А и сокчетата не са купешки, а с домашни и домашно изтискани ябълки и моркови.
Наистина не е проблем да и давам с лъжичка, но как да я оставя на някой когато ми се налага да отида някъде като трябва да оставя мляко и да и го дават с лъжичка.
Пробвах и с чаша с мек накрайник и пак не става - дъвче го и то тече ама извън устата и или като го захапе и то потече почва да смуче ама вече не го хапе и то нищо не тече.

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 13:34 от My_angel2118

# 692
  • Мнения: 378
Май Ейнджъл, опита ли различни биберони? Различни големини на самия биберон (моето по-малките се опитва да ги налапа заедно с пласмасовата врътка Mr. Green) и на дупките (ако пуска слабо се нервира и отказва да пие, а ако пуска много се олива и само си играе с млякото ooooh!)

# 693
  • Мнения: 348
А да ви питам-давате ли на дете на 9 месеца да се пробва да яде само? В смисъл да си държи сама лъжичката и да си се маца докато се опитва да си вкара нещо сама в устата,а с друга вие да давате.Моята кукла от 7 месечна,държи да си държи сама лъжицата докато я храня,иначе в повечето случай отказва да яде ,но мен ме  е страх да не си я навре в гърлото,като няма ограничител като на чесалките и четките за зъби.

# 694
  • Мнения: 3 114
Лизи, давала съм на вашата възраст, да. И до сега се храним така, само дето иска моите купичка и лъжичка вече. Просто бъди внимателна и я наблюдавай, това е.

# 695
  • Мнения: 3 241
А да ви питам-давате ли на дете на 9 месеца да се пробва да яде само? В смисъл да си държи сама лъжичката и да си се маца докато се опитва да си вкара нещо сама в устата,а с друга вие да давате.Моята кукла от 7 месечна,държи да си държи сама лъжицата докато я храня,иначе в повечето случай отказва да яде ,но мен ме  е страх да не си я навре в гърлото,като няма ограничител като на чесалките и четките за зъби.

Да, давала съм.
Тя от много малка почна да яде сама (след година де), но съм й давала да опитва  Peace

# 696
  • Мнения: 13
Май Ейнджъл, опита ли различни биберони? Различни големини на самия биберон (моето по-малките се опитва да ги налапа заедно с пласмасовата врътка Mr. Green) и на дупките (ако пуска слабо се нервира и отказва да пие, а ако пуска много се олива и само си играе с млякото ooooh!)

Опитах с какви ли не биберони с различни дупки, купих и чаши и шишета с различни накраиници, но резултатът е един и същ. Пиеше кърмата от шише 3-4 пъти /налагаше ми се да я оставя на майка/, но тогава нямаше още два месеца. Тя и биберон така и не пожела да смуче.

# 697
  • Мнения: 3 114
Ейнджъл, аз кърмих само два месеца, незнам какво стана, третия бяхме на смесено хранене и много проблеми имахме с тези биберони. Плачеше на гърдите, плачеше на биберона, беше кошмар. В един момент Гоги просто свикна с АМ и шишето и започна да се храни.

# 698
  • Мнения: 13
Ейнджъл, аз кърмих само два месеца, незнам какво стана, третия бяхме на смесено хранене и много проблеми имахме с тези биберони. Плачеше на гърдите, плачеше на биберона, беше кошмар. В един момент Гоги просто свикна с АМ и шишето и започна да се храни.

Ние още се кърмим само на обяд и давам пюре. Малката не плаче като я кърмя,а като и давам биберон - просто го плюе и го бута с език.Надявам се да се справим с това, защото не се знае до кога ще се кърмим. Притеснява ме това, че като спрем да се кърмим нали трябва да приемa някакви течности, а без биберон даването на течности с лъжичка си е трудничко /половината за нея - половината върху нея/:)

# 699
  • Мнения: 2 216
От каква възраст давате гъби и защо се въвеждат по-късно?

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
След 3г,защото са трудно смилаеми.

# 701
  • Мнения: 378

Ние още се кърмим само на обяд и давам пюре. Малката не плаче като я кърмя,а като и давам биберон - просто го плюе и го бута с език.Надявам се да се справим с това, защото не се знае до кога ще се кърмим. Притеснява ме това, че като спрем да се кърмим нали трябва да приемa някакви течности, а без биберон даването на течности с лъжичка си е трудничко /половината за нея - половината върху нея/:)

Щом е това, има време значи, ще се научи най-вероятно от обикновена чашка да пие. Предлагай й вода известно време след пюрето, когато ожаднее ще пропие Hug

# 702
  • Мнения: 13

Щом е това, има време значи, ще се научи най-вероятно от обикновена чашка да пие. Предлагай й вода известно време след пюрето, когато ожаднее ще пропие Hug

Дано, че докато стигнем до обикновена чаша сигурно доста време има.

# 703
  • Berlin
  • Мнения: 11 304
Може още сега да пробваш с чаша, просто я дръж вместо нея, внимателно и гледай дали пийва.

# 704
  • Мнения: 13
Може още сега да пробваш с чаша, просто я дръж вместо нея, внимателно и гледай дали пийва.

Това не съм го пробвала. Благодаря:) Като се наспи ще и дам да видя дали ще иска.

Общи условия

Активация на акаунт