БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-15

  • 22 311
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 216
След 3г,защото са трудно смилаеми.
Благодаря margo**  bouquet

# 706
  • Мнения: 348
Май Ейнджъл, опита ли различни биберони? Различни големини на самия биберон (моето по-малките се опитва да ги налапа заедно с пласмасовата врътка Mr. Green) и на дупките (ако пуска слабо се нервира и отказва да пие, а ако пуска много се олива и само си играе с млякото ooooh!)

Опитах с какви ли не биберони с различни дупки, купих и чаши и шишета с различни накраиници, но резултатът е един и същ. Пиеше кърмата от шише 3-4 пъти /налагаше ми се да я оставя на майка/, но тогава нямаше още два месеца. Тя и биберон така и не пожела да смуче.

И ние сме така.  #Crazy  А от чаша се дави на няколко пъти  Sad  Дано пропие ,че лятото ще е страшно,че се връщам на работа.

# 707
  • Мнения: 13

И ние сме така.  #Crazy  А от чаша се дави на няколко пъти  Sad  Дано пропие ,че лятото ще е страшно,че се връщам на работа.

А вие колко сте големи?

# 708
  • Мнения: 348

И ние сме така.  #Crazy  А от чаша се дави на няколко пъти  Sad  Дано пропие ,че лятото ще е страшно,че се връщам на работа.

А вие колко сте големи?

9 месеца.

# 709
  • Мнения: 3 114
Може ли да добавя вече орехи като правя кекс?

# 710
  • София
  • Мнения: 12 554
Може ли да добавя вече орехи като правя кекс?

Можеш, но трябва да са смлени, да не се задави детето.

# 711
  • Мнения: 3 114
Да, разбира се, че смлени. Благодаря   bouquet!

# 712
  • Мнения: 3 805
Предварително се извинявам.Знам,че скоро обсъждахте въпроса за стерилизиране на домашно приготвена храна,но не можах да намеря къде точно сте разисквали въпроса.Та само искам да попитам,какъв е срока на годност на съхранената по този начин храна?Благодаря предварително  bouquet

# 713
  • София
  • Мнения: 12 554
Предварително се извинявам.Знам,че скоро обсъждахте въпроса за стерилизиране на домашно приготвена храна,но не можах да намеря къде точно сте разисквали въпроса.Та само искам да попитам,какъв е срока на годност на съхранената по този начин храна?Благодаря предварително  bouquet

Ей това открих

Пюре в хладилник (без стерилизация):
до 48 часа

Пюре във фризер:
* Зеленчуково: 3-4 м.
* Зеленчуково с месо: 1-2 м.
* Само месо: 1-2 м.
* Само месо пилешко: 3-4 м.
* Бульони: 1-2 м.

# 714
  • Мнения: 3 805
Мерси  bouquetИдеята ми беше друга,готвиш яденето(яхния,супа) и още вряло го слагаш в бурканче с винтова капачка,обръщаш го с капачката надолу и като изстине го слагаш в хладилника.Аз даже го заварих за 10-тина минути,обаче сега не ми е ясно в какъв срок мога да го дам. newsm78

# 715
  • София
  • Мнения: 12 554
Мерси  bouquetИдеята ми беше друга,готвиш яденето(яхния,супа) и още вряло го слагаш в бурканче с винтова капачка,обръщаш го с капачката надолу и като изстине го слагаш в хладилника.Аз даже го заварих за 10-тина минути,обаче сега не ми е ясно в какъв срок мога да го дам. newsm78

Според мен не повече от рамките на 7-10 дни.

# 716
  • Мнения: 3 805
Е те това ме интересуваше  bouquet
Сега като се порових повече,намерих следния пост на Виви,в друга тема,във връзка със стерилизираната храна:
" Поне месец издържа-за повече не мога да кажа"

Последна редакция: сб, 28 яну 2012, 14:40 от vanessa80

# 717
  • Мнения: 86
Здраейте момичета.Въпросът ми е свързан с овесените ядки.До сега никога не съм приготвяла за мен , а сега купих за моето детенце и незнам как да ги приготвя.Искам да ги направя с прясно мляко,как да ги направя и колко трябва да сложа за едно хранене.Може да ми обясните и за кисело мляко и дали няма да стане по вкусно,ако е плодово?

# 718
  • Мнения: 69 096
Момичета, един бърз въпрос - кафевия ориз като нова храна ли се въвежда?

Въвела съм бял ориз, днес реших да дам кафяв, но дадох цяла порция, в смисъл не съм въвеждала бавно и имаме три пъти ако рза около два часа? Дали е от това?

# 719
  • Мнения: 3 114
Здраейте момичета.Въпросът ми е свързан с овесените ядки.До сега никога не съм приготвяла за мен , а сега купих за моето детенце и незнам как да ги приготвя.Искам да ги направя с прясно мляко,как да ги направя и колко трябва да сложа за едно хранене.Може да ми обясните и за кисело мляко и дали няма да стане по вкусно,ако е плодово?

Аз ги накисвам във вряла вода за 5-10 мин или в прясно мляко. Също ги добавям в супичка малко преди да я махна от котлона.

Общи условия

Активация на акаунт