БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-15

  • 22 309
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 115
 Здравей teta75,
Относно кафявия ориз, аз лично не съм го въвеждала като нова храна. Нямах проблеми, но го готвих  доста по-дълго време, за да се свари хубаво.

# 721
  • Мнения: 68
Здраейте момичета.Въпросът ми е свързан с овесените ядки.До сега никога не съм приготвяла за мен , а сега купих за моето детенце и незнам как да ги приготвя.Искам да ги направя с прясно мляко,как да ги направя и колко трябва да сложа за едно хранене.Може да ми обясните и за кисело мляко и дали няма да стане по вкусно,ако е плодово?
Аз ги накисвам за 5 минути в топла вода, прясно мляко не съм давала все още, правя ги с кисело, слагам 3 равни супени лъжици, масло и сирене.

# 722
  • Мнения: 69 090
Ms Dedlock  Hug

може пък да не е от него реакция, възможно е да се е простудил малко, че днес излизахме сутринта, пък и акото не беше рядко, а с нормална консистенция, така че..споко съм.

Просто се зачудих и реших да питам...за варенето и аз знам, че по-трудно увира... Peace

# 723
  • Мнения: 15 379
Разликата между кафявият и белият ориз е единствено в това, че кафявия ориз е с люспата си, която е най-ценната всъщност.
И не се въвежда отделно, но пък се сготвя добре.

# 724
  • Мнения: 177
Здравейте,
ще въвеждам глутен.Тъй като не намерих безмлечен овес,взех  фини овесени ядки.Подходящи ли са?
Колко често да ги давам и до какво количество да достигна?След 1 седмица мисля да продължа с ръжени ядки.
За ориза-има ли значение какъв е или може на всяка фирма?

# 725
  • Мнения: 378
Колко време след първото месо се въвежда следващ вид и трябва ли да има някаква пауза? Благодаря  bouquet

# 726
  • Мнения: 15 379
Колко време след първото месо се въвежда следващ вид и трябва ли да има някаква пауза? Благодаря  bouquet

Без пауза.
Въвеждаш заешко да речем за 5-7 дни, след това пуешко и така.

# 727
  • Мнения: 378
Sourcherry, благодаря много smile3525

# 728
  • софия
  • Мнения: 1 201
Здравейте,
ще въвеждам глутен.Тъй като не намерих безмлечен овес,взех  фини овесени ядки.Подходящи ли са?
Колко често да ги давам и до какво количество да достигна?След 1 седмица мисля да продължа с ръжени ядки.
За ориза-има ли значение какъв е или може на всяка фирма?

palomax , на Холе има овесена безмлечна каша,мисля, че и на Хип съм виждала, но за последното не съм съвсем сигурна

# 729
  • Мнения: 255
Искам да попитам кога и как се въвеждат масло и жълтък ?

# 730
  • Мнения: 348
Здравейте,
ще въвеждам глутен.Тъй като не намерих безмлечен овес,взех  фини овесени ядки.Подходящи ли са?
Колко често да ги давам и до какво количество да достигна?След 1 седмица мисля да продължа с ръжени ядки.
За ориза-има ли значение какъв е или може на всяка фирма?
На Лактана също има безмлечна овесена, много е хубава. Peace

# 731
  • София
  • Мнения: 12 554
Искам да попитам кога и как се въвеждат масло и жълтък ?

Жълтък започнах да давам от шестия месец в зеленчуковото пюре. Първо няколко трохички, после постепенно увеличаваш количеството.

Масло - от 7-ия-8-ия месец в попарата слагах по малко.

# 732
  • Мнения: 107
Моля за помощ :
Въвеждането на глутена нали става в реда   овес- ечемик  - ...ръж/шпелта / просо  ...- пшеница

Питането ми е  ечемика в какъв вид го  ползвате за въвеждане ? Не намирам каша с ечемик ? С какво да го  въведа ?

Тук има био брашно - дали е подходящо  и как да го приготвя ?
http://www.bioslunceluna.com/shop/my-organic-market-bio-produkti … c-market-bio.html


А след ечемика  кое трябва да дам , докато стигна до пшеницата? Имам каша шпелта , но каша ръж  също не намирам в

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 09:24 от cveti.stoeva

# 733
  • Мнения: 15 379
Цвети, въвеждане на глутен можеш да направиш и с овесена каша. Има готови инстантни каши - млечни и безмлечни. После без никакъв проблем може да дадеш пшенична каша.

# 734
  • Мнения: 107
Sourcherry, благодаря.
аз именно с безмл. каша  овес започвам.
Но не исках директно след това пшеница-исках да минем поне през някоя друга зърнена култура с по малко глутен от пшеницата.

Общи условия

Активация на акаунт