Седене в къщи

  • 5 707
  • 130
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 15 379
Вие като извеждате вашите деца всеки ден по-малко ли боледуват?

Не е боледувал като бебе и като поотрасна. Започна с хреми в детската градина, но чак като навърши 3 години.
Не знаех какво е болно дете. Каляван е от новороден буквално.
За да боледува бебе, без да има вирусоприносител като по-голямо братче или сестриче, значи че някъде се греши. Лъхване на вятър и разболяване ми се струва абсолютно не ок.

И хора, четете. Никой не е държал бебето си на -15 по 2 часа. 30-тина минути си спеше. Врял като кифличка в коша за новородени на количката. Нищо му няма на дробовете. Пу-пу, досега не съм разбрала какво е бронхит, пневмонии и т.н.

# 106
  • Мнения: 931
На мен не ми е скучно вкъщи, но ми се иска по-редовно да излизаме заради детето. Да, обаче май се оказва болнава и като я изведа се разболява (писах в съседната тема). На 9 месеца е. Дайте съвет. Имам ли шанс да започна от сега да я калявам и как? Вие като извеждате вашите деца всеки ден по-малко ли боледуват?

Акаша, според мен е до голяма степен и до дете. Сигурна ли си обаче, че именно излизането я разболява? Моето, да чукам на дърво, не се е разболявало особено досега, като изключим един летен вирус на два месеца, не бих го отдала обаче на излизането на въздух. Не че не го извеждам, но почти никога целенасочено, специално за да излезе на въздух, винаги е вързан с моите ангажименти и ако трябва, излизането му е по банки, офиси и т.н.

# 107
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Ами не е точно лъхване на вятър. Първоначално баба и я зарази и явно не беше напълно оздравяла когато спрях лекарствата и я изведох за 2 часа. След като оздравя втория път изчаках 2 дена и тогава я изведох уж за малко. Към 20-та мин. просто сама се усетих, че трябва да я прибера - лицето и беше доста ледено, но решихме да изчакаме таткото, който дойде след 10 мин. Но нещо вътрешно ми казваше, че трябва да се прибирам и че трябваше да сложа шал. На другия ден имаше малко сополки и кихаше, но отмина за 2 дни. Вече ще слушам интуицията си повече.

# 108
  • София
  • Мнения: 44 162
Сърчи извинявай, но виросоносителие не са само братята и сестрите..бащите ходят на работа, децата излизат, ходят сред други хора, събират се с други бебета и деца.

Да, за мен в онези Т, като ти каза, че сте стояли 4 часа ми идват в повече, това не значи обаче да държиш дете в къщи...все пак между 0 и 4 часа на ден има разни средни варианти мисля Wink

Иначе да,  възможно е недоизлекуван човек да се  влоши рязко от излизане, на мен ми се е слечвало, правила съм опити и леко болното ми дете при хубаво време да го изведа да глътне въздух, връщах го все с 40 градуса в къщи... спрях опитите.

# 109
  • Мнения: 445
Моето първата година доста боледуваше, но не е изстивало, бяха все вируси или от баща й или от мен, убедена съм защото най-сериозните й разболявания бяха след като няколко дни въобще не е извеждана, а ние с баща й сме карали някое вирусче на крак.
Акаша каква й е шапката, покрива ли плътно ушичките? Стефани като е с дебелата шапка личицето й винаги е топличко. Имаш ли дъждобран на количката? Ако видиш, че е студена просто го пускаш докато стигнете до вкъщи, те много топло държат. Иначе аз Стефи я извеждам да глътне въздух и когато е болна, но просто не я събирам с други деца тогава да не сеем вируси, не й се отразява зле, явно си е до дете.

# 110
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880

sisi1974, мерси за вниманието. Тогава беше с качулката от космонавта, която и покрива ушите, но беше в мен в слинга. Иначе и аз се сетих за дъждобрана за количката и мисля да го ползвам занапред, ако усетя, че има нужда. Остава само проблема със заледените участъци и стълби. Вие как процедирате? Мен много ме е страх да не се потрошим.

# 111
  • Мнения: 15 379
Ейнджъл, не е нужно да ми се извиняваш.

Вируси всякакви сме влачили вкъщи, отделно свински грип изкара моят мъж преди 2 години. Детето нищо не хваща от нас. Нито е прихващал. Защото колкото и да пазиш, вирусите си летят.

За онова излизане и 4-те часа. С какво ти извади очите, защото не разбирам?
Времето беше страхотно, слънчево, тихо, без капчица мъгла. И защо не?
Заниманията ги има, перфектно уреден режим на игра, спане, задължителни спортни и ментални занимания - плува, ходи на език, отделно учим вкъщи доста неща. И при цялата тази заетост ни остава време да миткаме и навън.

# 112
  • София
  • Мнения: 44 162
нищо не ми е извадило очите...  но както писах, дори хората, които не обичат да седят по толкова при минусови Т, не значи, че държат и децата затворени...защото има средни положения като излизане за час-два например.
а иначе чудесно е ,че детето не прихваща болести от вас...но това не се дължи на разходките само.

за режима ви не съм питала, не съм и казвала нищо от типа на горкото дете, само на вън виси и друго сигурно не прави....

# 113
  • Мнения: 15 379
Причините са комплексни, за да не прихваща вируси и бактерии. Каляване му казват. И природосъобразен начин на живот. Разходките са част от каляването.
Но да затворя детето си вкъщи, защото на мен ми е студено - няма как да стане.
Минусовите температури при ясно време са чуден начин за каляване и за чудесен обмен на въздух за дробовете.
И темата не е за режимът на детето ми, а за това, че дори и с бебе, зимата е също сезон, през който е хубаво то да излиза всеки ден, освен случаите на мъгла. Освен ако няма начин да бъде качено на Витоша например.
Но да стои затворено с дни у дома или да бъде разхождано в някой Мол, защото навън е студено и бебето ще се вкисне или ще хремяса е смехотворно. И доста грешно.

Моловете са супернехигиенични места и за големи хора. Въздухът там определено не е най-доброто за голям човек, а какво остава за бебе. Осветлението пък хептен.
Коментарът ми е предвид масовият наплив на майки с бебета през зимата, които решават, че това е чудесна алтернатива пред това да кесиш вкъщи или да мръзнеш навън.

# 114
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Нали не се смяташ за еталон, че да определяш всичко останало за грешно.
И в другата тема писах - за мен най-добре е всичко да е с мярка. За твоето дете такъв режим е добър и подходящ, за друго не е. Много ме дразнят такива категорични коментари...

За моловете и аз не одобрявам, но всеки си знае.

# 115
  • София
  • Мнения: 44 162
ако беше само до каляването детето ти и в детската нямаше да боледува Wink
режимът ви ти го намеси, не ми е ясно защо.
Молът и за мен не е разходка.
Зимата естествено не е  сезон, в който да се затвори детето  да седи дни в къщи дни наред, ако то и родителят са здрави, но  не е нужно и майката  да става чак жертва и стоически да мръзне часове наред, защото пък една болна майка, също не е услуга за детето. Така че ако не понася студ (както аз) за детето ще излязат за час-два, вместо 4-5 и в това лошо няма.

Та нямам нищо против твоят начин на извеждане - щом допада на двама ви - страхотно,но не е единственото правилно на света и от многото часове зимата вън до затворено дете само в къщи има  и разни средни, приемливи положения все пак.

# 116
  • Мнения: 3 736
Всъщност темата беше за занимания вкъщи когато по една или друга причина не може да се излиза.  Laughing Но мисля, че този въпрос някак бързо се изчерпа.

# 117
  • Мнения: 2 562

Но да стои затворено с дни у дома или да бъде разхождано в някой Мол, защото навън е студено и бебето ще се вкисне или ще хремяса е смехотворно. И доста грешно.
Така мисли и една моя приятелка за която няма студ,нито жега,все е навън по цял ден с детето.Но след 3 часа радост сред природата в продължение на 2-3 дена,сега детето й е супер хремаво.Значи все пак не само може да се калиш,но и да се разболееш Wink

# 118
  • Мнения: 1 897
bubka,нещо не разбрах newsm78,хем са навън всеки ден по-цял ден,хем пък се разболяло от стоене 3ч.на вън 2-3 дни,последно,колко стоят навън?
А и аз не вярвам да се разболее точно пък от хрема и то от стоене навън.

Много обичам зимата Rolling Eyesпонякога дори като излизаме за малко ми е тъпо,онзи ден пък беше наистина много студено и него не го извеждах,но аз не се сдържах и се разходих.Лятото пък рядко си показвам носа,дори слез 20ч.трудно излизам,добре,че имаме двор,иначе горкото ми дете лятото,ще си е все затворено Embarassed.

Съгласна съм с твърдението,че зимата се каляват децата,моята съседка взима внучето си за уикенда и като ни вижда всеки ден навън,все вика,че са направили грешка,че не са извеждали детето,сега не го извеждат също,а е на 5г.,но наложи ли се да го изведът веднага се разболява.

# 119
  • Мнения: 445
Акаша моето моето дете като е с качулката понякога й изстива носленцето, защото не прилепва така плътно като шапката. За тези шапки голяма борба водих с нея, че хич не ги обичаше, но сега разбра, че ако иска да сме навън трябва да не си сваля шапката. Въпреки, че уж в слинга би трябвало да е защитено от студ бебето, аз не съм ползвала, че моята я беше страх вътре и така го продадох неползван. Иначе за леда внимаваме, тя иска и да тича по него, но досега не сме имали инциденти. Но заледени стълби за щастие не ни се налага да ползваме, нашите в блока са вътрешни.
mama na hrisi най-после някой да обича зимата като мен. Аз харесвам смяната на сезоните, мисля че в бг имаме най-хубавия климат, когато няма сняг зимата ми е много криво. Дано не ми се налага някога да живея на място, където няма 4 сезона.

Общи условия

Активация на акаунт