Седене в къщи

  • 5 697
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 565
Аз извеждам бебчо дори, когато е студено, но за кратко. просто обикаляме махалата 1 път и се прибираме, горе-долу за половин час. Аз съм за извеждането на децата колкото може повече, дори през зимата.  Досега не съм имала пролеми, Слава Богу. Слагам покривалото на количката и почти от никъде не му духа.
Другото, което правя е да организирам срещи с приятелки с бебетата по къщите. Редуваме се и си ходим на гости през деня с децата. В момента имам още 3 колежки, които са по майчинство + още две приятелки с бебета.
Ходим също и в един бебешки център, където има различни групи за бебета и майки, въпреки че бебчо е малък. Така аз се запознавам с други майки в района и обменяме опит. Вътре е много топло и пълно с играчки, а и детския център е на 5 мин от нас пеша. От 12ти януари например съм ни записала на курс по бебешки масаж - за бебета от 2 до 9 месеца е.
Понякога просто влизаме в колата и караме наоколо, колкото да видим хора. Simple Smile

  bouquet

# 121
  • Мнения: 388
Аз съм съгластна със Sourcherry. Когато детето е облечено добре и се движи няма проблем че стои  4часа навън.Аз също не обичам студа ,но заради децата ми стоя много навън,защото на тях им е приятно и се забавляват.Живеем в къща с голям двор и са свикнали да са на вън повечето време.Днес стояхме с малкият повече от 3 часа - пързаля се с децата ,тича,търкаля се в снега ,стана вир вода и пак не искаше да се прибира.Дъщеря ми е по -голяма на 10 г. е и сега ваканцията е от 10 до 17 ч.на вън .Прибира се само да обядва и да си смени мокрите дрехи.Забавлява се много с децата на пързалката.Когато се прибераме ,ако крачетата им са студени ги слагат в морска сол и топла вода да се стоплят.Пият по един чай и готово.

# 122
  • Мнения: 15 379
Нали не се смяташ за еталон, че да определяш всичко останало за грешно.

Не, в никакъв случай.
Еталонът е измислен и потвърден доста преди и аз да се уверя, че е така.


ако беше само до каляването детето ти и в детската нямаше да боледува Wink

Напротив.
Затвореното помещение, с поне 25 градуса постоянна температура, поне 100 вида бактериални щамове и още толкова вирусни - няма начин дори и напълно здрав човек да не заболее, а какво остава за дете на 3 или 4 години.
Учителките и те са постоянно с нещо в носовете си. Аз също се разболявам.
Но това е в детската градина.
Чета тук за бебета на по 3-4 месеца, година или две - болни. Това ме учудва сериозно. Защото именно при правилна профилактика, закаляване, адекватно хранене - едно дете, което не посещава ясла/градина не би трябвало да боледува.

И ще нещо, което трябва най-накрая да се разбере - студът не разболява. От студ не се "настива". Един здрав организъм, лишен от дразнителят наречен "студ" се изнежва и при най-лекият полъх се скапва.
Това имах предвид. Децата трябва да излизат, за да се каляват, за да са здрави.

# 123
  • София
  • Мнения: 44 105
Да, ако детето живее в изолация сигурно. Ако не - боледува, няма как човек , който влиза в контакт с други да не боедува.
Пак казвам, ако беше само закалката болести изобщо нямаше да има.... само че си ги има и то не от днес, а от много преди да има такова нещо ясла и градина. И за деца и за възрастните.

# 124
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Как се справяте с тази изолация през студените дни?

Не се изолирам...  Peace Rolling Eyes
Излизам, когато ми се излиза. С децата разбира се. Малкия ми син е роден през януари, разходихме го за сефте когато беше на 5-6 дни.
Не излизам само когато има мъгла и вали дъж - просто мразя да ме вали дъжд, иначе сигурно и тогава щях да излизам и мъглата не обичам, по същата причина не излизам и в мъгла. Всъщност, излизала съм и когато вали дъжд, ако дъждовното време се задържи по-дълго, отколкото аз мога да откарам вкъщи. Wink

И двамата ми сина много им харесва да са навън дори в студеното. Simple Smile Не ми пречи и да се валят в снега и да цапат в локвите. В крайна сметка излизаме за кратко, после се прибираме - къпя, подсушавам, стоплям, каквото е нужно.  Peace

Относно вирусите и болестите - те не спират пред вратата! Колкото и да пазим детето и да не го извеждаме и да не контактува с други хора и въобще, колкото и да е изолирано, пак няма да му се разминат боледуванията.
Вече от боледуване до боледуване има разлика...

Последна редакция: нд, 01 яну 2012, 22:00 от Нощни очи

# 125
  • Мнения: 15 379
Дори и при здраво закаляване няма начин едно дете да не боледува. Това е ясно.

Болести винаги е имало. Обаче днешното дете боледува повече отвсякога.
Аз например не помня да съм имала хрема, ангина, да ме боли ухо.
Разговарям със сегашните баби и дядовци на дечица около възрастта на детето ми, т.е. с родителите сме връстници. Всички казват, че децата никога не са боледували така.
Ясно е, че не е само от изнежването - въздух, вода - всичко е замърсено. Но някога бях с часове навън посред зима. И все ми бяха мокри краката. А сегашните деца от бебета биват скривани вкъщи, защото е студено, пораствайки пак не виждат въздух, защото отново е студено и имат други занимания.
Това имах предвид още от началото на темата - едно бебе трябва да бъде извеждано всеки ден. И това да бъде част от усилията на родителя към повишаване на имунитета му. А това е важно.

# 126
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879

Разговарям със сегашните баби и дядовци на дечица около възрастта на детето ми, т.е. с родителите сме връстници. Всички казват, че децата никога не са боледували така.
Ясно е, че не е само от изнежването - въздух, вода - всичко е замърсено. Но някога бях с часове навън посред зима. И все ми бяха мокри краката. А сегашните деца от бебета биват скривани вкъщи, защото е студено, пораствайки пак не виждат въздух, защото отново е студено и имат други занимания.


Добре де, нали уж бабите и дядовците най-много се възмущават, че сегашните майки изкарват бебетата навън на студа, казват че първите 40 дни въобще не се изкарват и т.н. Thinking И на мен впечатленията ми са, че едно време са ги държали повече вкъщи на топло, отколкото сега.

Иначе аз днес опаковах добре малката - шапка, шал, космонавт с качулка и в слинга навън за 20 мин. Обаче опасенията ми се случиха. Паднах. Добре, че успях да се задържа на коленете си, макар че бая ме заболя, иначе щях да падна върху нея. Ужас! А с количка въобще не ми се рискува.

# 127
  • Мнения: 15 379
Не знам, Акаша.
Много боледуват днешните деца.
И с нашият педиатър съм говорила, и с много лекари около мен - всички са на мнение, че днешните деца са в пъти по-изнежени, кекави, дебели и обездвижени. И много по-податливи на вирусни и бактериални инфекции с % на зловещо увеличение на усложненията, които конкретната инфекция би могла да предизвика.
Майка ми твърди, че аз съм била с желязно здраве - няма хрема, няма кашлица. На нейният внук като му потече носа и тя е в паника - "Ето, той пак е болен, ти не беше така!".
Причини много, на всички ни са известни. Вероятно живея в някаква заблуда и си вярвам, но гледам всячески да отглеждам здраво детето си.

# 128
  • София
  • Мнения: 44 105
Аз пък знам, че по време на дядовци и пра дядовци е имало висока смъртност при бебета и деца, надали защото са били мн калени, аз също съм много  извеждано навън дете и зима и лято и много боледувало до една възраст.
Днес, с целият начин на живот за мен никак не е учудващо, че децата страдат от повече болуести, алергии и т.н., особенно тези живеещи по големите градове.
Иначе съм съгласна, че е хубаво да се извеждат всеки ден децата...друг е въпроса до колко разходка в соия(където и да е в мръсният ни град) всъщност укрепва здравето. Не е като да е в борова горичка все пак.

# 129
  • Мнения: 15 379
Ейнджъл, маса изследвания показват, че въздухът в домовете ни е в пъти по-замърсен от този по един натоварен булевард в един индустриален град. Факт. Безспорен при това.

Нашите дядовци и праотци са измирали поголовно, защото е имало много и неизтребими болести - дизентерия, тиф, тетанус, морбили и т.н. Ваксини не е имало. Масовите инфекции са били изключително чести и още по-често смъртоносни.

# 130
  • София
  • Мнения: 44 105
и от грип са умирали...да нямали са лекарства... но въпреки припродосъобразният им начин на живот са боледували от какво и защо...друг въпрос.
Иначе не казвам в къщи, че е много по-чисто, както виждам и не казвам дръжте си децата цяла зима в къщи(само казах, че ако родителя не издържа половин ден вън в студа и час-два навън зимата са ок) и все пак и вън и вътре  сегашната мърсотия няма как да се сравни с едновремешният въздух, нито храната ни нито нищо ни е сравнимо и е напълно нормално,  да боледуват повече особенно чадата на големите градове... и са алергиите сходно е положението.

Общи условия

Активация на акаунт