Седене в къщи

  • 5 705
  • 130
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 562
Пуци и аз бебе за повече от час-час и половина не бих извела, ще глътне въздух, аз ще помръзна и стига толкова.
Аз лично не понасям студа, мога спокойно да си изкарам зимата в къщи и да излизам за по 30-тина мин  1 път седмично....само заради детето се насилвам и то когато е здрав.
4 часа в днешният ден аз не бих издържала и с 6 годишното си хлапе, дори заради него...просто не съм "зимен" човек, така че следва компромис, на него всъщност също не му е приятно да стои часове в студа.
Е,най-после някой да мисли като мен Peace Направо реших че нещо не съм в ред защото и аз съм на 100% като Angel_Dust  Blush Хич не ми се скучно с малката у дома,а като гледам и на дребка също.Щом цял ден обикаля и играе с каквото намери и все не й омръзва,поне видимо Wink За да спи малката навън 2 часа,на мен трябва да ми тракат зъбите 2 часа ooooh! Ако е будна хич не се задържа в количката,напира да излиза.Но точно сега не става и да я пускам защото драсва на където й видят очите,а аз с количката трудно ще я догоня Laughing Това вече съм го пробвала Stop Иначе авторката на темата ако толкова не издържа,просто да се вижда с приятелки!Пък и сама да отиде да седне някъде в заведение,няма лошо...Бебето ще спи,тя ще си почива Peace

# 91
  • Мнения: 3 736
О, аз точно така си прекарвах зимите досега - вкъщи на топло.  Mr. Green

# 92
  • Мнения: 931
В студа гледам да излизаме по "топли" места,за смяна на обстановката, както стана въпрос досега. Малко вкъщи, малко в офиса (поне сама съм си шеф, така че мога да си водя когото и когато си искам, а и работата ми е свързана с деца, така че офисът е интересно място), малко при баба, малко в някой магазин/мол или просто обикаляйки по улиците с колата. При по-малкото бебе, което все още няма личната потребност от това разнообразие, си мисля, че е важно майката как ще се чувства комфортно, за да избегне депресията от това да е затворена по цял ден с бебо. Аз лично също не мога да се пречупя да мръзна само за да е навън детето.

# 93
  • Мнения: 676
При -15 да си оставя бебето да спи навън, колкото и да е опаковано, за мен това е просто абсурдно и не виждам абсолютно никакъв смисъл?! Представям си аз да спя на -15, колкото и добре да съм опакована - ами не ме блазни мисълта.

Зимата се излиза - умерено, с добро облекло и пр., но ако видя, че на мен или на детето не е комфортно се прибираме. Не мога да си представя на този студ да стоя часове навън - не обичам студа, а малката очевидно се е метнала на мен, да не говорим, че е истински кошмар навличането - мрази да има дебели дрехи на себе си, гащеризона като го види бяга през глава, яке не иска, ръкавиците ги сваля, шапката я сваля, а в същото време виждам, че й е студено и мрънка. Е, криво ляво я обличам, но то е голямо чудо... Излизаме за по час, ако е много студено може и хич да не излезем и не го намирам за някаква голяма драма. Вкъщи си ни е много добре, играем всевъзможни игри, не мога да се оплача от скука, каним си гости, ние ходим на гости, посещаваме детски центрове или някое тихо кафенце за непушачи.

И проблемът не е, че ме плаши студа - просто виждам, че нито на мен ми е комфортно, нито на нея, а какво остава като малко бебе да вися в преспите, за да се наспи - тя си спеше чудесно и вкъщи... В крайна сметка идеята е и на двете ни да ни е добре, нали?  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 15 379
При -15 да си оставя бебето да спи навън, колкото и да е опаковано, за мен това е просто абсурдно и не виждам абсолютно никакъв смисъл?!

Въпрос на гледна точка.
Аз пък мисля, че е абсурдно студът да е основна пречка за извеждането на едно бебе/дете.
Лично аз видях смисъл - не боледуваше, допреди да тръгне на градина след 3 години. Здрав, як, витален.
Разходките винаги са били част от моят начин да гледам дете, наред със здравословното хранене.
Абсурдно ми се вижда да затворя едно дете вкъщи, само защото навън е студено и защото аз не обичам студа. Това на мен не ми се струва нормално Laughing.

# 95
  • Мнения: 273
При -15 да си оставя бебето да спи навън, колкото и да е опаковано, за мен това е просто абсурдно и не виждам абсолютно никакъв смисъл?!

Въпрос на гледна точка.
Аз пък мисля, че е абсурдно студът да е основна пречка за извеждането на едно бебе/дете.


Аз не бих си изкарала детето на -15 дори и за малко.Струва ми се доста студено за едно бебе newsm78

# 96
  • Мнения: 2 658
При -15 да си оставя бебето да спи навън, колкото и да е опаковано, за мен това е просто абсурдно и не виждам абсолютно никакъв смисъл?!

Въпрос на гледна точка.
Аз пък мисля, че е абсурдно студът да е основна пречка за извеждането на едно бебе/дете.


Аз не бих си изкарала детето на -15 дори и за малко.Струва ми се доста студено за едно бебе newsm78

Хм.. абе при тия градуси, дето обсъждате... аз може би бих извела.. но наистина за малко. Но чак да го оставя да спи на такива минуси, колкото и да е опаковано - е благодаря. Въздухът, който ще влиза в дробовете на спящото бебе би бил наистина опасно леден и кокото и да е облечено... не. А и наистина, едно е движещо се дете на -15, друго е бебе.. а какво остава за спящо. Наистина ми се струва тотално прекалено, няма кой да ме убеди, че точно това вече би било здравословно.

# 97
  • Мнения: 445
В България са рядкост такива температури. Тази зима понеже излизаме около 11 часа дневните температура са били все положителни, само един път миналата седмица бяха минусови и то около -2 градуса. Иначе моето дете миналата зима е спало около половин час навън на -4-5 градуса и после я качвах на терасата, където примерно е било 7-8. Струваше ми се прекалено да спи 2-3 часа навън при такива минуси, а на терасата пак е на въздух, пак е полезно.  На нея обаче й се отразява добре студа, тя е зимно бебе и на нея пък жегите й се отразяваха много зле лятото и много я пазех от слънцето. Даже не знам как ще ходим на море това лято, досега не съм я водила точно поради причината че не й е комфортно на жега.

# 98
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Толкова ниски температури (-15) са рядкост в БГ. За сега смятам да се придържам към схемата - ако не става за излизане навън или ще се разхожда в колата, или ще посещаваме моловете. Синът ми заспива следобед само извън дома, за това предпочитам да го изведа навън и да заспи, отколкото да стои вкъщи и да мрънка. Днес направихме едно кръгче около блока, за да заспи и след това вкъщи спа около 2 часа. Още не съм пробвала дали спи във входа на блока, ако това е така, то при много студени дни ще го "разхождам" там.
Колкото и да твърдите, че разходката в мола, не е разходка, поне той спи, а аз си почивам, а ако спи и след това вкъщи, си върша някоя друга работа или дремя.

# 99
  • Мнения: 2 562
Още не съм пробвала дали спи във входа на блока, ако това е така, то при много студени дни ще го "разхождам" там.
Колкото и да твърдите, че разходката в мола, не е разходка, поне той спи, а аз си почивам, а ако спи и след това вкъщи, си върша някоя друга работа или дремя.
Не мисля че въздуха във входа на блока е хубав и препоръчителен за бебе.В Мола поне имат филтри за въздуха,макар че и от там такива респираторни бацили сме си лепвали Sick По-малките заведения са в пъти с по-чист въздух! Ако имаш тераса,изкарвай го за малко добре облечено.

# 100
  • Мнения: 445
Моето първата година заспиваше на терасата, хем е съвсем малка.  Возех го насам-натам с количката и то заспиваше, а аз си вършех работа. Като стана на 5-6 месеца обаче започна да не иска. Като беше съвсем мъничка и в хола съм вкарвала количката да я приспивам. Това беше когато още не смеех да я извеждам дори на терасата, защото тя се роди недоносена и не беше добре в началото с терморегулацията, а първия ни януари беше много студен. Заспиваше си, само щом усетеше че е в количка.

# 101
  • Мнения: 2 658
Оо, аз може би до двегодишна я изкарвах с количката да спи на терасата. Спала е по час, че и два сигурно, увита, завита... Тя нямаше проблеми, много поспаливо беше Wink . В кофти зимно време, дъждовно, мокро (тука, където сме такова време за жалост никак не е рядкост), изобщо когато на мен улици безцелно не са ми се кръстосвали, варианта на терасата ми беш€ върха, покрита е, завет е... Когато беше малка, е имало периоди, когато това беше ежедневие почти... та дето се казва тогава не е имало ден без истински чист въздух.
Жалко, че и сега не мога да го практикувам, щеше да е супер, днес например не сме излизали, ако можеше да дремне там Wink...
Но определено не и на разни екстремни минуси, каквито се спрягаха тук, пак казвам. Е, редки са наистина такива. Но не само на -15°, а и на -7° примерно не бих си опънала детето да спи два часа навън.

# 102
  • Мнения: 3 736
Моята щерка изкара лятото на балкона, много ми беше добре - въздухът е малко по-малко мръсен от този навън, пък и не стига толкова много прах от улицата, колкото ако сме на нея. Обаче следващото лято няма да важи вече.  Laughing

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Как се справяте с тази изолация през студените дни?
Ако е повече от минус 5-7 градуса , няма мъгла и силен вятър излизахме редовно.
Изкарвала съм го и на терасата с количката.

# 104
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
На мен не ми е скучно вкъщи, но ми се иска по-редовно да излизаме заради детето. Да, обаче май се оказва болнава и като я изведа се разболява (писах в съседната тема). На 9 месеца е. Дайте съвет. Имам ли шанс да започна от сега да я калявам и как? Вие като извеждате вашите деца всеки ден по-малко ли боледуват?

Общи условия

Активация на акаунт