Отговори
# 735
  • Мнения: 0
Здравейте маминки Simple Smile
Стиснати палчета на всички които днес ще се срещнат със своите съкровища, леко и безпроблемно раждане Simple Smile
Моя бебо понякога е толкова активен,че ме притеснява имам чувството че ще изскочи Simple Smile
Големи благодарности на Монки и Вероника за разказите,така добре ми се отразиха,че и без това сам се шашнала Sad Хем искам да се ражда, хем ме е страх. Сега започнах с прането на бебшорските неща, не ми се иска да оставя всичко за накрая.
Да попитам мамите които са раждали в ТК какви чехли искат?

# 736
  • София
  • Мнения: 1
Бръмби, правим точно така както казваш. Бебка обикновенно ми я носят заспала на 2 часа и малко като я разбутам започва да прави муцунки но мрънкането идва почти веднага, едва сварвам да наглася възглавниците  Mr. Green Давам и двете гърди една след друга за стимулация и чак като почне само да ги лигави давам АМ-то.
Наистина не мога да и го спра преди да ми е слязла кърмта  Sad Хем  ми е виновно хем не мога като знам че ще ми е гладна Sad
Тити, вчера точно това беше причината да ревна - като заплака веднага я сложих на гърда засука, изплю и продължи да плаче - беше си изпила клоастрата и нямаше какво повече да и дам. Направо ми се скъса сърцето. Добре че беше тати да я гушне и успокои, че ревлиата й майка не успя  ooooh! Акушерката каза че все пак глада не е бил причината.
Имам още един въпрос относно кърменето (а уж четох ли четох  ooooh! ) - нормално по колко време продължава едно кърмене в началото и мога ли по това да се ориентирам колко е яла или се усеща според това колко е изпразнила гърдата? Да предлагам ли втората след като изпразни първата?
Също така - като слезне кърмата трябва ли аз първоначално да изцедя за да отпуша каналите или бебче ще се справи само? И с помпа ли да опитам или на ръка?
ПС Сега видях, че Amorelove ми е отговорила в аванс. Запазвам си поста като мини-наръчник Simple Smile

 Още не мога да се върна да изчета разказите, стискам палци за раждащите мами  Hug

Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 13:18 от dobrata_lamia_spaska

# 737
  • На морето!
  • Мнения: 5 765
Давам отчет и отивам на разходка. Отидох на преглед в болницата, в която ще раждам. Няма да наемам екип, те и не предлагат такава услуга, на смяна беше една от нетолкова известните лекарки- усмихната, разпитва ме как е минало първото раждане, обяснявам аз, после уточнявам какви са ми преживяванията до момента- за тапата, за контракциите- тя- сега ще видим какво точно е положението. Направи ми преглед- разкритие 3см, започнало било раждане. Предложи ми да ме приеме, да ми включи система и до довечера ще съм родила. Аз казах, че не искам Окситоцин, че помня че боли. Тя "ок, но според мен си е все тая". Прати ме тогава да се разхождам и при първи болки да се връщам. Най-късно до 2-3 дни щяло да се случи, ако не искам медикаменти за предизвикване ще се проточи повече, но тя самата би предпочела още сега да ми включи система, но аз да си реша. Благодарих и отново отказах, не искам да предизвиквам раждане- когато, тогава. Тоновете ги чу и ги хареса и се изпратихме по живо, по здраво.
Сега ще ходя на разходка, майка ми предложи да пообиколим магазините заедно, та ще се възползвам, пък и такова хубаво време е при нас, не е като да нямам възможност.
Вече ми е спокойно, бях решила, че имам неефективни контракции, но не било съвсем така. Сега след прегледа, може би ще се увеличи още малко разкритието, сигурно и разходката ще повлияе, поне се надявам, но в краен случай винаги мога да отида да ми сложат система, въпреки че съм решила този път без епидурална и без окситоцин, но ще видим.
Стискам палци на всички.
Дидка-бандитка, аз такива усещания ги квалифицирам като подготвителни контракции, но при теб може и да са си родилни, пожелавам ти с такива леки болки да мине раждането.
Отново благодаря за прекрасните позитивни разкази, наистина действат чудесно на наплашените от зверски истории първескини, че и на нас с вторите. Дай Боже всички да родим толкова леко и бебетата да са здрави и хубави, като по учебник  Praynig

# 738
  • София
  • Мнения: 6 065
Ами знам ли, може и контракции да са, на миналия запис на тонове си имах втвърдявания, пък ми казаха, че нямам контракции, но тогава не ме болеше като преди цикъл.  newsm78 Ох, незнам, утре на записа ще ми кажат, току виж ме оставили да раждам.  Laughing
Теди, за Втора градска ми казаха изрично багажа в плик/пликове, а не в сак.  Peace

# 739
  • Мнения: 9 904
- беше си изпила клоастрата и нямаше какво повече да и дам.

това просто не си го мисли, това изречение е крачка назад, а напротив - изправи я, оригни я, предложи същата или другата гърда. Малко са я разглезили вече с АМ, затова така, но ти настоявай.

# 740
  • Мнения: 102
- беше си изпила клоастрата и нямаше какво повече да и дам.

това просто не си го мисли, това изречение е крачка назад, а напротив - изправи я, оригни я, предложи същата или другата гърда. Малко са я разглезили вече с АМ, затова така, но ти настоявай.

Също така бебенцата на които е предлагано шише, като видят че от гърдата не тече силно, а трябва да се положи усилие и се отказват. Така че ако можеш по-начесто предлагай гърда, за да забрави колко лесно е било от шишето. Много са им малко силичките на бебенцата и лесно се отказват, когато трябва да се потрудят за храната си. Те затова повечето заспиват- от умора, но има други които просто почват да се сърдят, търсят лесното милите.

Не че гърдата е празна, бебчето иска да му е лесно. Не се отказвай!

Редактирам се, защото прочетох поста ти Ламичке - казваш, че си "ревлива мама". Дишай дълбоко и остави сълзите за после. Настроенията на мама се отразяват на бебенцето! Усмихваш ли му се и то ще ти се усмихва, напрегната ли си и то става неспокойно! То е като огледало на твоите настроения! Така че мисли си за хубави неща! Възможно е да реве от колики, а не от глад! Аз с дъщеря ми чух тишината чак на втория месец - рев преди хранене, рев след хранене, а ядеше за двама! Гушкане, люляне до припадък, затопляне на коремчето, оригване - за тези неща татковците да помагат, много ги бива!

Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 13:43 от gigamiga

# 741
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
- беше си изпила клоастрата и нямаше какво повече да и дам.

това просто не си го мисли, това изречение е крачка назад, а напротив - изправи я, оригни я, предложи същата или другата гърда. Малко са я разглезили вече с АМ, затова така, но ти настоявай.

Също така бебенцата на които е предлагано шише, като видят че от гърдата не тече силно, а трябва да се положи усилие и се отказват. Така че ако можеш по-начесто предлагай гърда, за да забрави колко лесно е било от шишето. Много са им малко силичките на бебенцата и лесно се отказват, когато трябва да се потрудят за храната си. Те затова повечето заспиват- от умора, но има други които просто почват да се сърдят, търсят лесното милите.

Не че гърдата е празна, бебчето иска да му е лесно. Не се отказвай!

Редактирам се, защото прочетох поста ти Ламичке - казваш, че си "ревлива мама". Дишай дълбоко и остави сълзите за после. Настроенията на мама се отразяват на бебенцето! Усмихваш ли му се и то ще ти се усмихва, напрегната ли си и то става неспокойно! То е като огледало на твоите настроения! Така че мисли си за хубави неща! Възможно е да реве от колики, а не от глад! Аз с дъщеря ми чух тишината чак на втория месец - рев преди хранене, рев след хранене, а ядеше за двама! Гушкане, люляне до припадък, затопляне на коремчето, оригване - за тези неща татковците да помагат, много ги бива!
С две ръце подкрепям и двата поста!!! Кураж и не се шашкай - въпреки че притеснението съпровождаше и мен, но е важно да се успокоиш.
В допълнение помисли дали поемаш достатъчно течности - по-точно вода де, това също е важно за достатъчното количество кърма, когато слезне.

А времетраенето не може да ти бъде ориентир - така че хич не си го слагай, ако бебето стои дълго на гърдата, напротив. Ориентир по принцип са броят на напишани и наакани пампита за едно денонощие, но това едва когато сте САМО на кърма, без доп. течности.

# 742
  • Мнения: 711
Дидка, благодаря!

Да питам мамите раждали с епидурална - има ли всъщност болка с нея или не? Питам защото гледах едно предаване и раждаха с епидурална (а и при първото раждане до мен имаше 16 годишна с епидурална и пак пищя) и си ги наболяват пак контракциите,а като напъват викат като за световно. И друго - тъй като ме предупредиха, че е възможно да ме наболяват бъбреците при контракциите дали от епидуралната и тази болка ще спре  newsm78 Първото си дете родих предизвикано и без упойки (36 часа раждане), но съм решила, ако се бавят нещата д си поискам епидурална, но ако пак има болка, по-добре да изтрая.

# 743
# 744
  • Мнения: 0
ЩЪРКЕЛОВА ВЕСТ НА 03.01.2012Г. В 22:45 МАМА BISTRICA Е РОДИЛА БЕБЕ ВАЛЕРИ С ПРЕКРАСНИТЕ РАЗМЕРИ 4600КГ. И 56СМ. В МАЙЧИН ДОМ.

Двамата са добре,пробвали са нормално раждане,но бебето е било много голямо и за това са я оперирали.

ЧЕСТИТОООООООООООООООО

# 745
  • Мнения: 9
Включвам се да разкажа набързо за моето раждане! На мен първо ми падна тапата на 26.12.! На 28.12. вечерта ми потекоха и водите и веднага се отправихме към ОБ. Раждането почна на другия ден след включване на системи! Бебчо излезна доста трудно тъй като беше тръгнал с ръчичка и увита пъпна връв Shocked И все пак всичко мина успешно и сега сме си вкъщи. Посрещнах най-хубавата си Нова Година с бебче в ръце,нищо че бях в болница. Даже с момичетата в стаята си отворихме едно шампанско Laughing!

# 746
  • Мнения: 0
Айде и аз да се включа...Малко късничко ама, пак навреме. На 21.12. в 9ч сутринта, с планово секцио  в Окръжна болница Варна най сетне проплака и нашето съкровище бебе Кристин с размери 3,350кг и 50см. Тя е толкова красива, толкова мъничка, толкова сладичка. Незнам какво сме правили без нея толкова време. Дори и колики си имаме вече. Искам да изкажа милион благодарности на д-р Милко Папазов за всичко което направи за нас. Толкова добър човек и лекар през живота си не съм срещала.

# 747
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Айде и аз да се включа...Малко късничко ама, пак навреме. На 21.12. в 9ч сутринта, с планово секцио  в Окръжна болница Варна най сетне проплака и нашето съкровище бебе Кристин с размери 3,350кг и 50см. Тя е толкова красива, толкова мъничка, толкова сладичка. Незнам какво сме правили без нея толкова време. Дори и колики си имаме вече. Искам да изкажа милион благодарности на д-р Милко Папазов за всичко което направи за нас. Толкова добър човек и лекар през живота си не съм срещала.

Честито бебче  Grinning. Виж няколко поста по-нагоре, имаме нова тема. Заповядай с чудесната новина там  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт